تبلیغات
به روز نامه الكترونیكی درد نیوز اولین سایت حقوق بشر و محیط زیسنت ایران خوش آمدید تاسیس 1379 درد نیوز - مطالب هفته دوم فروردین 1396

دنیای وارونه-عجب رسمیه رسم زمونه

روز جمهوری اسلامی

تاریخ:پنجشنبه 10 فروردین 1396-11:15 ب.ظ

12 فروردین 1358، روز اعلام نتایج همه پرسى در مورد نوع حکومت پس از انقلاب اسلامى بود که طى آن 2/98 درصد مردم ایران به "جمهورى اسلامى" راى آرى دادند.

 مردم ایران اسلامى اگرچه در طول مبارزات انقلابى خود شعار استقلال ، آزادى ، جمهورى اسلامى را در سرلوحه شعارهاى خود قرار داده بودند و به این ترتیب با فریادهاى خود اجماع قاطع خود را در مورد جمهورى اسلامى اعلام کرده بودند اما جهت تثبیت ثمره مبارزات اسلامى خود در روزهاى دهم و یازدهم فروردین 58 با حضور در پاى صندوق هاى راى به "جمهورى اسلامى" راى قاطعى دادند.

پیش از آن برخى گروه ها و جریانات سیاسى ناهمسو با جریان عمومى مردم پیشنهادهاى مختلفى مانند جمهورى ( بدون قید اسلامى ) و یا جمهورى دمکراتیک و ... جهت نوع و شکل حکومت آینده مى دادند.

در این روز 2/98 درصد مردم با لبیک به نداى رهبر خود پایه هاى نظام اسلامى را تثبیت کردند و خواستار حاکمیت اسلام ناب و مترقى در حکومتى بر پایه مشارکت و حضور مردم در سرنوشت خویش شدند.

پیام امام راحل به مناسبت این روز چنین بود: "صبحگاه 12 فروردین که روز نخستین حکومت الله است از بزرگ ترین اعیاد ملى و مذهبى ماست و ملت ما باید این روز بزرگ را عید بگیرند و زنده نگه دارند. روزى که کنگره هاى قصر 2500 ساله حکومت طاغوتى فرود ریخت و سلطه شیطانى براى همیشه رخت بربست و حکومت مستضعفین جانشین آن گردید ."

12 فروردین از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران روز جمهوری اسلامی نام گرفت و تعطیل عمومی اعلام شد.

ژ"
نظرات() 

سیزده بدل روز طبیعت

تاریخ:پنجشنبه 10 فروردین 1396-11:13 ب.ظ

سیزده بدر به تعبیری عام" روز طبیعت" نام گرفته است. سال های مدیدی است که مردم ایران زمین در روز 13فروردین شوق زیستن و تفرج یک روزه در دامان پر مهر طبیعت را گرامی می دارند و این روز را در آغوش سبزه های تازه رسته سپری می کنند.
در روز سیزده نوروز هر سال خانواده های ایرانی در چهار گوشه این خاک پهناور به آغوش طبیعت رفته و بار دیگر پروردگارمنان را صمیمانه شکرگزاری می کنند. 
 از عموم هموطنان عزیز و گرامی درخواست می نماید هنگام پناه بردن به طبیعت در روز سیزده بدر رعایت اخلاق طبیعت گردی را به همنوعان خود توصیه کنند.


 سفارش دارد با رعایت هنجار های زیست محیطی و بویژه توجه به شعار بنیادین اخلاق طبیعت گردی این روز را به فرصتی جهت آشتی با طبیعت قرار دهند نه تخریب آن.
بیاییم با سرلوحه قرار دادن این شعار جهانی "طبیعت را ترک کنیم به گونه ای که انگار در آن پا نگذاشته ایم" مانع از تخریب وآلودگی طبیعت کشور در روز سیزده نوروز شویم.

 

...متاسفانه همه ساله سیزده بدر حضور ناگهانی میلیون ها نفر در عرصه های طبیعی موج گسترده ای از تخریب و آلودگی به جای می گذارد که جبران پیامد های ناگوار آن اگر نگوییم ناممکن اما دست کم اینکه بسیار دشوار و پر هزینه است . این پیامدها بیشتر دامن منابع طبیعی همچون جنگل ها و مراتع را در بر می گیرد ، زیرا این عرصه ها بسیار گسترده بوده و از سوی دیگر همچون پارک های ملی ومناطق حفاظت شده دارای ورودی های مشخص جهت کنترل حجم مسافران ورودی نیست .
امید است این روز  برای کلیه هموطنان عزیزمان در جای جای این  میهن اسلامی  به خیر و خوشی سپری كنند .... دكتر محمد علی هالو ..

ژ"
نظرات() 

انتخابات؛ شفافیت شعار و صداقت در رقابت

تاریخ:پنجشنبه 10 فروردین 1396-11:12 ب.ظ

عرصه سیاسی کشور طی روزهای مانده به انتخابات شاهد رقابت هایی است که بخش مهمی از آن روی بستر قواعد و هنجارهای قانونی و اخلاقی پیش می رود و در برابر، برخی بداخلاقی ها و ناراستی های انتخاباتی در کنار کنشگری ها و موضعگیری های غل و غش آمیز را شاهدیم.
در این فضا که گروه ها و جریان های ریشه دار و مردمی به دنبال پیشبرد برنامه های خود برای کسب بیشینه آرای شهروندانند، برخی از نامزدها یا حامیان آنان در نقاط گوناگون کشور بر مدار تخریب رقیبان، اهداف سیاسی خود را پی می گیرند. در این میان، شماری به شکلی برنامه ریزی شده با پرتاب تیرهای اتهام به سمت و سوهایی مشخص، در میان هیاهوگری و تحریک احساسات عمومی اهداف پیچیده ای را دنبال می کنند و تلاش دارند با ایجاد گرگ و میشی سیاسی به اغراض خود دست یابند.
همزمان، شماری از چهره ها و ائتلاف های سیاسی بدون کارنامه ای مشخص و تنها با انگشت نهادن بر مشکلات و چالش های موجود که ریشه ای ده ها ساله دارد، تنها به مناصب اجرایی کشور چشم دوخته و بدون هیچ راهکار یا چاره ای پا به عرصه انتخابات نهاده اند.
در این زمینه چند نکته لازم به بیان است؛
1- انتخابات به معنای گزینش شهروندان بین اصلح و شایسته ترین نخبگان و رجال سیاسی است که قصد دارند نمایندگی خواست ها، مصالح، منافع و خیر عمومی آنان را در نهادهای انتخابی کشور را بر عهده گیرند. طبیعی است که شایسته ترین ها به ویژه در انتخابات ریاست جمهوری نامزدهایی هستند که از جامع ترین دریچه نگرش به مسائل کلان کشور، متعهدترین، کارشناسترین و خبره ترین افراد را برای مناصب اجرایی همراه خود ساخته و با برنامه هایی مشخص بر مبنای کارنامه ای روشن در مدیریت امور کشور، خود را در معرض رای مردم قرار می دهند.
2- در انتخابات تنها سردادن شعار و وعده انتخاباتی دردی را دوا نمی کند بلکه ضروری است هرکدام از نامزدها برای تحقق شعارها و برنامه های خود، نقشه راه مشخص و راهکارهایی عملی را ارایه دهند. این در حالی است که برخی با طرح وعده هایی چون افزایش بیش از پنج برابر یارانه ها راهی برای کسب آرای مردم می جویند بی آنکه در واقعیت زمینه های تحقق این شعار و نیز پیامدهای آن را بازگو سازند. پس از طرح چنین وعده هایی بود که رییس کل بانک مرکزی و بسیاری از خبرگان اقتصادی، افزایش چشمگیر یارانه های نقدی را به معنای ایجاد تورم سرسام آور و متلاشی کردن نظام مالی و پولی کشور دانستند.
3- در رقابت های انتخاباتی، نقد رویکرد رقیبان و برنامه های آنان نیازمند بیانی شفاف از موارد نقد و هدف آن است. این در حالی است که شماری از طریق مخدوش سازی و چنگ انداختن به سیمای مسوولان و مقامات نظام و دیگر چهره های سیاسی، تهییج افکار عمومی و خودنمایی تبلیغاتی را دنبال می کنند؛ رویه ای که تناقضی آشکار با شفافیت و صداقت انتخاباتی داشته و تنها تعبیری که می توان از آن داشت قدرت طلبی به هر شیوه و طریقه ممکن است.
4- شفافیت و صداقت در انتخابات از ارایه برنامه ها و راهکارها تا نقد رقیبان از مهمترین ضرورت های رفتار انتخاباتی است. به رغم نبود قوانین مشخص در زمینه شفافیت منابع مالی نامزدهای انتخاباتی که از دستورهای بررسی مجلس دهم طی ماه های گذشته بوده، ضروری است نامزدها پاسخگوی دخل و خرج های انتخاباتی خود بوده و همین مشی را در حوزه سیاسی- تبلیغاتی به کار بندند. در این میان ناظر نهایی صداقت چهره ها و گروه های سیاسی در رقابت های پیش روی مردم خواهند بود که شایسته ترین ها را با معیاری چون راستی و شفافیت به عنوان منتخب خود در راس دستگاه اجرایی کشور قرار خواهند داد.


ژ"
نظرات() 

بیمارستان جدید آستارا افتتاح شد

تاریخ:پنجشنبه 10 فروردین 1396-08:55 ب.ظ

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور، یک هزار پزشک عمومی و متخصص برای مراکز درمانی استان گیلان تامین شد.

 

به گزارش ایرنا، سید حسن قاضی زاده هاشمی روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح متمرکز شش طرح بهداشتی و درمانی گیلان در بیمارستان شهید بهشتی آستارا در جمع خبرنگاران این شهرستان افزود: دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت برای مردم، ملموس است و تحویل یک هزار و 700 تخت بیمارستانی ظرف چهار سال به گیلان، نمونه ای از خدمات بخش سلامت است.
وی اظهار کرد: توسعه زیرساخت ها، کاهش هزینه ها و دسترسی آسان به خدمات پزشکی و درمانی از هدف های طرح تحول نظام سلامت در کشور بود و از بابت تحقق آنها از همه دستگاه ها و سایر قوا تشکر می کنم و امیدوارم با تداوم خدمات رسانی در بخش سلامت، نگرانی های مردم بیش از این کاهش یابد.
قاضی زاده هاشمی بیان کرد: ظرفیت های گردشگری آستارا ایجاب می کند تا زیرساخت های گردشگر درمانی آن پیگیری شود و در بیمارستان قدیم آستارا، بیمارانی بستری هستند و نحوه استفاده از آن مرکز درمانی بر عهده دانشگاه علوم پزشکی گیلان است؛ البته می توان بخشی از ملک آن را برای تبدیل به ارزش افزوده و ساخت بیمارستان جدید از درآمد آن در نظر گرفت.
مراسم افتتاح همزمان شش طرح بزرگ بهداشتی و درمانی شهرستان های رشت، رضوانشهر و آستارا، با حضور رئیس جمهوری و به صورت ویدئوکنفرانس در آستارا انجام شد. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بیمارستان شهید بهشتی آستارا حضور داشت و گزارشی از این طرح ها به رئیس جمهوری ارائه کرد.
در جریان سفر یک روزه رئیس جمهوری به گیلان، طرح های عمرانی، زیربنایی، بهداشتی، درمانی، مخابراتی، بندری، صنعتی و کشاورزی با 25 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری افتتاح شد. با بهره برداری از این طرح ها برای بیش از سه هزار و 600 نفر اشتغال ایجاد شده و هزاران اشتغال غیرمستقیم نیز خواهد داشت. از مجموع مبلغ سرمایه گذاری، بیش از 16 هزار میلیارد ریال مربوط به بخش خصوصی است.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

 

 

شهرستان مرزی بندر آستارا در غرب استان گیلان به لحاظ ظرفیت های طبیعی، جغرافیایی، گردشگری و اقتصادی همواره از شهرت و توجه برخوردار بوده و احیای قابلیت های آن در دولت یازدهم، شتاب گرفته و اکنون در این خطه میوه های تدبیر بر شاخسار امید، کام مردم را شیرین کرده است.

 
به گزارش ایرنا، افتتاح بیمارستان 132 تختخوابی آستارا با سفر رئیس جمهوری به استان گیلان، نشانگر اهمیت دادن دولت به تامین زیرساخت های بهداشتی و درمانی آستارا و توجه به دورنمای این شهرستان به عنوان قطب گردشگری است و برکات این خدمت دولت به لحاظ تردد حدود 800 هزار گردشگر داخلی و خارجی از مرز آستارا در سال، گردشگر درمانی را در آینده این شهرستان رونق می بخشد.
بیمارستان 132 تختخوابی آستارا با 20 هزار و 650 مترمربع مساحت و با افزون بر 450 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده دارای بخش های تخصصی داخلی، جراحی، زنان و زایمان، کودکان و نوزادان، پشتیبانی، مراقبت ویژه، اورژانس، درمانگاه، آزمایشگاه و کلینیک های درمانی است و عملیات ساخت آن که از سال 1388 آغاز شده بود، با تامین اعتبار لازم در دولت تدبیر و امید، شتاب گرفت و تکمیل شد.
خدمات دولت برای توسعه آستارا فقط به ساخت بیمارستان جدید در این شهرستان محدود نیست بلکه مردان تدبیر و امید به ظرفیت های مختلف آستارا نظیر دریا، بندر، مرز و پیشینه فرهنگی آن نیز دقت و توجه دارند و برای احیای قابلیت های ارزشمند آن، گام های بلندی برداشته شده است.

** بندر آستارا و ظرفیت تجاری؛
دریا و 15 کیلومتر نوار مرزی آبی آستارا با جمهوری آذربایجان از ظرفیت های طبیعی و اقتصادی این شهرستان است که استفاده بهینه از آن، دغدغه همیشگی مردم و مسئولان بود و در سال 92 با ورود نخستین کشتی تجاری به بندر آستارا، این بندر به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد و با تدبیر و پیگیری مسئولان، عملیات ساخت پست دوم اسکله، دو باب سوله با شش هزار مترمربع زیربنا و مراکز و سایت های اداری و گمرکی بندر در سال 94 آغاز و در هفته دولت سال 95 به بهره برداری رسید و در همان سال بیش از 168 هزار تن کالا در بندر آستارا تخلیه و بارگیری شد.
ایجاد منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا که از سوی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی کشور پیشنهاد شده بود، در هفدهم اسفندماه 93 با حوزه فعالیت های دریایی، بندری، صنایع و خدمات وابسته و لجستیکی توسط هیات وزیران تصویب و ابلاغ شد و با توسعه فعالیت های گمرکی بندرآستارا، تا پایان بهمن ماه سال قبل، 373 هزار تن کالا به ارزش اقتصادی 180 میلیون دلار از گمرک این شهرستان به خارج از کشور صادر شد.

** تحقق آرزوی مردم با خط ریلی آستارا؛
داشتن راه آهن و بهره مندی از قطار در نقل و انتقال کالا و مسافر به عنوان آرزوی 20 ساله مردم آستارا در حال رنگ باختن بود که با استقرار دولت تدبیر و امید و درخشش دیپلماسی خارجی آن، اتصال آهنین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در کمیسیون همکاری های اقتصادی دو کشور در مهرماه 94 ابتدا در آستارای جمهوری آذربایجان و سپس در شهرستان آستارای استان گیلان به امضاء طرفین رسید و در اسفند 95 با افتتاح خط ریلی آستارا - آستارا، سوت نخستین قطار جمهوری آذربایجان در آستارای ایران طنین انداز شد.
این طرح ملی به عنوان دروازه تجاری ایران و اوراسیا علاوه بر ایجاد بستر سرمایه گذاری خارجی و اعلام آمادگی جمهوری آذربایجان در این خصوص، حمل و نقل کالا از جنوبی ترین بندر ایران به بنادر شمال کشور را تسهیل و تسریع می کند و با استفاده از آن در امتداد کریدور شمال - جنوب، فاصله مسیر پنج هزار و 200 کیلومتری هندوستان تا بندر هلسینکی در اروپای شرقی، سه هزار کیلومتر و زمان حمل بار از 45 روز به 20 روز کاهش خواهد یافت.

** دیگر طرح های فرهنگی و خدماتی آستارا؛
طرح مجتمع فرهنگی - هنری آستارا نیز که ساخت آن از سال 77 آغاز و طی 17 سال، با 14 میلیارد و 730 میلیون ریال اعتبار هزینه شده، نیمه کاره مانده بود؛ در دو سال قبل با توجه و پیگیری دولت تدبیر و امید و تامین 17 میلیارد و 800 میلیون ریال اعتبار فعال شد و سالن آمفی تئاتر آن با 703 صندلی به عنوان یکی از بزرگترین فضاهای فرهنگی - هنری استان گیلان در مهرماه 94 به بهره برداری رسید.
طرح تصفیه خانه فاضلاب شهر گردشگرپذیر آستارا که از سال 79 آغاز و بعد از سپری شدن 12 سال راکد مانده بود، از سال 92 با تامین حدود 33 میلیارد ریال اعتبار از رکود خارج شد و اکنون 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و به لحاظ نقش مهم آن از منظر زیست محیطی و گردشگری، جذب سرمایه گذار خصوصی برای اجرا و تکمیل آن پیگیری می شود.
اقدامات و خدمات ذکر شده دولت یازدهم در آستارا، گزیده ای از تلاش های بی شمار مردان تدبیر و امید برای توسعه ایران اسلامی است که با وجود تنگناهای مالی انجام داده اند و همچنان استمرار دارد و انتقادهای ناجوانمردانه هرگز در روحیه خدمتگزاری آنان تاثیر نگذاشته است.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
در جریان سفر امروز (پنجشنبه) رئیس جمهوری به استان گیلان، طرح های عمرانی، زیربنایی، بهداشتی، درمانی، مخابراتی، بندری، صنعتی و کشاورزی با 25 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری افتتاح شد. با بهره برداری از این طرح ها برای بیش از سه هزار و 600 نفر اشتغال ایجاد شده و هزاران اشتغال غیرمستقیم نیز خواهد داشت. از مجموع مبلغ سرمایه گذاری، بیش از 16 هزار میلیارد ریال مربوط به بخش خصوصی است.ژ"
نظرات() 

لیست احتمالی داوطلبین شورای اسلامی شهر آستارا بنابر گمانه زنی ها(قبل از تائید صلاحیتها)

تاریخ:پنجشنبه 10 فروردین 1396-08:54 ب.ظ

لیست احتمالی داوطلبین شورای اسلامی شهر  آستارا بنابر گمانه زنی ها(قبل از تائید صلاحیتها)
http://astarax.blogfa.com/
سید سعید موسوی
نیما سیفی نژاد،
فرزاد باعزت،
وحید ودودی،
پیمان دادکار،
ساسان شاهین،

سامان ساسانیان،
شهرام دولت ترکپور،
فرهاد محسنی،
شهرام سلامی،
کیهان ضیافتی،
بهنام سلخی،
بهمن پریان،
سروش وظیفه،
پیمان پورکرمی

جاوید دستبوس،
مهیار کرکانرودی مقدم،
ناظم اکبری،
علیرضا بخشپوری،
سید شاهین محتشم خواه،  
کاظم داوری،
عباس زراعتکاری،
یاشین کمالی
سمیه مقدم رجبی،
عادل نیرودل،

آرمین ساسانیان،
رضا نصیری،
فرهاد غنایی،
حسین محبوب مقدم،
کیکاووس فتحلعی زاده،
فاضل تعلیمان،
حمید زحمتکش،
هوشنگ کرباسیان،
میثم الوان پور،  

احد نصیرنیا،
بهروز خانقاهی،
رسول بنی سلام،
داوود آقا زاده،
کیوان حبیبی نوع
یوسف لقمان نیا،
میلاد عسکری،
عرفان جامبر،

غلامرضا محمد زاد،
یوسف بیرقدار،
نازیه باقرپور،
کامبیز لقمانی مقدم،
احد یادگار،
سحر حاج علی،
سهیل حسن پور،
فریبا طالعی
حمید عزیزی،
انور خرمی نیا
اسماعیل محسنی خانقاه
حسین عزیزاده
امیر ظفری
حامد نصرت الهی
امید گرویان
آرش حسن زاده
لازم به ذکر است هیچ منبع معتبری اقدام به اعلام اسامی ثبت نامی ها به صورت رسمی نکرده است و این مطلب صرفا توسط پرسش و جستجو گرداوری شده است لذا هرگونه تغییر یا تحولی به دستمان برسد لیست اصلاح خواهدژ"
نظرات() 

چرا حسین محبوب مقدم کاندیدای اصلح بندر آستارا

تاریخ:پنجشنبه 10 فروردین 1396-08:54 ب.ظ

چرا حسین محبوب مقدم کاندیدای اصلح بندر آستارا        دوستان زیادی در خصوص ایشان از من نظر خواستند اولا درست ما از نظر سلیقه اختلاف نظر داریم اما هدف همه ما مقدس برای پیشرفت جامعه است  دوما وی تنها روزنامه نگار است که به خود جرات داده بعنوان کاندیدا شورا ثبت نام کند هم سوادش و لیاقت دار نند و برای شهرستان بعنوان روزنامه نگار منتقد زحمت کشیدند سوما افراد منتقد و حرف برای گفتن باید وارد شورا شود شورای اسلامی آستارا همانطوریکه نیاز دارد متخصص عمران ودیگر متخصصین نیاز دارد به افرادی جسور و شجاع و روزنامه نگار منتقد و وارد به سیاست روز نیاز دارد  بنده به شخصه امیدوارم حسین محبوب مقدم  یکی از اعضای شورای اسلامی آستارا بشود تا در راه پیشرفت و عمران و آبادانی شهر قدم بر دارد    اسماعیل اسدی دارستانی نویسنده و محقق و روزنامه نگار
ژ"
نظرات() 

اسامی کاندیداهای ثبت نام شده پنجمین دوره شورای اسلامی شهر لوندویل:

تاریخ:پنجشنبه 10 فروردین 1396-08:53 ب.ظ

اسامی کاندیداهای ثبت نام شده پنجمین دوره شورای اسلامی شهر لوندویل:
1-صالح دنیائی
2 - جواد مدد دوست
3- مهرداد غنی پور
4- عهدیه تنومندیان
5 - بهروز آقابیگ زاده
6 - آصف زیدی
7 - بیژن باقریان
8- جعفرعزیزنیا
9- جبرائیل سلیمانپور
10- ستاره خلج
11 - داریوش كرمزاده
12 -مینا بیجارگرد
13- فرزاد بنی صفاری
14 - مهدی دستبوس
15 - بهنام گردشكار
16-صمد ظفرخواه
17- معراج نجاتی بریس
18 - شهرام حیائی
19- نجف شهنوازی
20-مجید لطافتی
21-حسن زرخواه


ژ"
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logo