تبلیغات
به روز نامه الكترونیكی درد نیوز اولین سایت حقوق بشر و محیط زیسنت ایران خوش آمدید تاسیس 1379 درد نیوز - مطالب هفته چهارم آذر 1395

دنیای وارونه-عجب رسمیه رسم زمونه

شفقی رسما فرماندار رشت شد

تاریخ:چهارشنبه 24 آذر 1395-10:38 ب.ظ

شفقی رسما فرماندار رشت شد

 

انتصاب فرماندار جدید رشت با حکم وزیر کشوررحمانی فضلی در حکمی سیروس شفقی را به عنوان فرماندار شهرستان رشت منصوب کرد.

 

به گزارش  آستارالی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور به پیشنهاد استاندار گیلان، سیروس شفقی را به عنوان فرماندار شهرستان رشت منصوب کرد.

 

در این حکم آمده است: امید است با اتکال به خداوند متعال و در چارچوب وظایف مصوب در راستای تحقق اهداف و آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و سیاستهای دولت تدبیر و امید و پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای "مدظله العالی" موفق باشید.

--------------------------------------------------------------------------

آخرین اخبار جابجایی فرمانداران   شفقی فرماندار رشت  و ر نجکش فرماندار آستارا می شود

 

 به گزارش   آستارالی  و بر اساس  اخبار  موثق آخرین تغییرات در خصوص  جابجایی فرمانداران استان گیلان و بر اساس پیشنهاد های ارسال شده به وزارت کشور به شرح زیر است :

 

علی فتح الهی  فرماندار فعلی تالش به صومعه‌سرا خواهد رفت تا جایگزین اسماعیل پور شود

 

اسماعیل پور نیز فرماندار فومن خواهد شد

 

 مومن زاده فرماندار حال حاضر فومن نیز  بر کرسی فرمانداری  رودسر جلوس خواهد کرد

 

جانبازی فرماندار رودسر  به شهرستان بندری انزلی میرود تا او نیز جابجا شده باشد.

 

همچنین همانگونه که قبلا اعلام شده بود

مهدوی برای تالش

شفقی برای رشت

و رنجکش برای آستارا

 

پیشنهاد شده بودند  که وزارت کشور مورد موافقت قرار گرفته واحکام مربوطه صادر  و تودیع معارفه انجام خواهد شد

ژ"
نظرات() 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس: مذاکرات هسته‌ای از شعارهای انتخاباتی روحانی بود/مذاکرات با آمریکا ایران را به اهداف خود نمی‌رساند/نباید از برجام بت بسازیم

تاریخ:دوشنبه 22 آذر 1395-07:47 ب.ظ

احسان قاضی‌زاده هاشمی بعد از ظهر امروز در همایش بررسی عملکرد دولت روحانی با عنوان 1616 روز با 184 وعده انتخاباتی در تالار حکمت دانشگاه گیلان با ابراز خرسندی از حضور در جمع دانشجویان این دانشگاه اظهار کرد: خوشحالم پس از ۱۷ سال دوباره در دانشگاه گیلان حضور پیدا کردم.

وی با بیان اینکه جنبش دانشجویی همواره جریان ساز بوده و با استعمار و استبداد مبارزه کرده است، افزود: در دهه ۸۰ مسیر حرکت جنبش دانشجویی به حاشیه رفته و به قهقرا کشانده شده است.

نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی گفت: امسال در ۱۶ آذر با برنامه‌های مسابقه آشپزی و تفریحی، هویت دانشجویی و نقادانه این جنبش با رسالت خود فاصله گرفته است.

وی حوزه دانشجویی را دارای اصالت دانست و افزود: امروز با توجه به اینکه کمیسیون تلفیق مجلس جلسه داشتم اما به احترام جنبش دانشجویی در دانشگاه گیلان حضور پیدا کردم زیرا دانشگاه یک فرصت پویایی برای دانشجویان بوده و فعالیت دانشجویی با برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی باید پویاتر شود.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه در دهه ۷۰ هر هفته بر سر در دانشگاه گیلان یک تجمع سیاسی یا فرهنگی و اجتماعی داشتیم که توسط دانشجویی برگزار می‌شد، تصریح کرد: اما اکنون فعالیت‌های دانشجویی کاهش پیدا کرده است.

وی در مورد برجام اظهار کرد: برجام ناشی از خواست مردم بود و در فضای سیاسی ریاست جمهوری سال ۹۲ مردم با انتخاب روحانی تصمیم داشتند موضوع هسته‌ای ایران با آمریکا را به اتمام برسانند و مذاکرات هسته‌ای از قول‌ها و شعارهای انتخاباتی روحانی بود و برجام در این مسیر ایجاد شد.

نماینده مردم فریمان در مجلس با بیان اینکه دولت روحانی در مدت دو سال مذاکرات هسته‌ای را انجام داد و به برجام رسید، تصریح کرد: از ۱۲ سال گذشته مذاکرات هسته‌ای با غرب داشتیم.

وی خاطرنشان کرد: در جهان سیاست احترام کشورها به قدرت آنهاست، در جهان سیاست قانونی به غیر از قانون جنگل نداریم، در قانون جنگل موضوعی به عنوان ترحم و دستگیری دیگران وجود ندارد و برای اینکه احترام داشته باشیم نیازمند اقتدار ذاتی هستیم و موضوع هسته‌ای اقتدار ذاتی ایران در جهان بود و غربی‌ها به دنبال محدود کردن آن بودند و محدودسازی هسته‌ای ایران خواست غرب بود.

قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به اینکه درباره موضوع برجام غربی‌ها به خواست خود رسیدند اما در مقابل به تعهدات خود عمل نکردند، یادآور شد: غربی‌ها در رفع تحریم ها بدعهدی کردند و اکنون آمریکا به هدف خود رسیده و این امر را به دلیل زور و قلدری خود می‌داند و باید بر اقتدار ذاتی خود تأکید داشته باشیم و اقتدار مردمی و اقتصادی از پایه‌های آن است.

وی متذکر شد: اعتقاد داریم با مذاکرات به اهداف خود نمی‌رسیم مگر آن که صددرصد وابسته شویم، نباید از برجام بت بسازیم و پس از آن وحشت داشته باشیم و زیر بار آن بمانیم اما این روند در برجام انفاق افتاده است.
ژ"
نظرات() 

آغاز شمارش معکوس پایان نفس‌ «تروریسم» در شهر حلب

تاریخ:دوشنبه 22 آذر 1395-07:45 ب.ظ

شهر حلب، قلب اقتصادی سوریه، یکی از شهرهایی است که مخالفان پس از آغاز بحران در سال 2011، همیشه از آن گله‌مند بودند؛ چون به گفته خودشان خیلی دیرتر از شهرهای مهم دیگر سوریه به «انقلاب» پیوست؛ انقلابی که ششم شهریور ماه گذشته نمادش یعنی شهر «داریا» در ریف دمشق سقوط کرد تا صدای ناقوس مرگ برای این انقلاب به صدا درآمده باشد (جزئیات بیشتر).

اکنون یکی از مهمترین مقرهای تروریست‌های وابسته به آمریکا، ترکیه، عربستان و قطر در سوریه در حال سقوط است؛ البته حلب برای آمریکا هفته اول شهریور که محاصره بخش شرقی آن کامل شد، سقوط کرد.

از صبح امروز 3500 نفر دیگر از مردم از محلات شرقی خارج شدند. ارتش در حال پیشروی به سمت الکلاسه، بستان القصر و بازار الهال است و افراد مسلح متواری به سمت محلات السُکری، المشهد، العامریه و الانصاری را تحت تعقیب قرار داده.

ارتش، محله بسیار مهم شیخ سعید را که مقر «النصره» محسوب می‌شد، امروز پاکسازی کرد و الاسکان، کرمی الافندی و الدعدع و الصالحین را تا الجلوم، باب المقام، الفردوس و قلعه شریف تحت کنترل در آورد.

منطقه و میدان «جسرالحج» نیز تحت کنترل ارتش در آمد و محله «حلب قدیم» نیز همزمان شاهد خروج صدها خانوار از مناطق بستان القصر و الکلاسه و السکری و الزبدیه از طریق الصالحین است.

مجموع مساحتی که هنوز تحت اشغال گروههای مسلح است، فراتر از پنج کیلومتر مربع یعنی دو درصد مساحت شهر حلب، نیست؛ پس 98 درصد حلب آزاد شده و همزمان که صدای قدم‌های «باراک اوباما» در حال خروج از «کاخ سفید» به گوش می‌رسد، صدای نفس‌های تروریست‌ها که به شماره افتاده نیز شنیده می‌شود.

اوباما و وزرای خارجه‌اش هیلاری کلینتون و جان کری که بارها خواستار رفتن اسد شده بودند، اکنون خود می‌روند بدون آنکه اسد پشت مردمش را مقابل تروریسم غربی-عربی خالی کرده باشد.

مرکز موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» وابسته به مخالفان، امروز گزارش داده که رسانه‌های متحد دمشق از سوری و لبنانی و ایرانی گرفته، می‌خواهند قبل از آنکه کار حلب تمام شود، آن را در فضای رسانه ساقط کنند.

دیدبان باید قبول کند که کار حلب تمام شد همانطور که کار اوباما تمام شد. محلات «بستان القصر، زبدیه، سکری، انصاری، المشهد و الجلوم» و بخشی از محلات «سیف الدوله» و «العامریه» و «صلاح الدین» که هنوز آلوده است، بزودی پاک می‌شود هرچند که به سبب حضور تروریست‌های تکفیری خراب شده است اما می‌تواند به دست مردمش بار دیگر ساخته شود تا حلب دوباره قلب اقتصادی سوریه باشد.

هرچند تروریست‌های وابسته به جبهه غربی-عربی هنوز حدود 30 درصد خاک استان حلب را در دست دارند و 32 درصد آن تحت کنترل کُردها و حدود 23 درصد آن نیز تحت کنترل داعش است، اما ارتش با تصرف کامل شهر حلب (مرکز استان) و تحت کنترل داشتن 15 درصد باقیمانده، ضربه‌ای کاری بر روحیه مخالفان خود وارد می‌کند که اثرش فراتر از این درصدها خواهد بود.

به هر ترتیب افراد مسلح چه بخواهند چه نخواهند راهی جز عقب‌نشینی به محلات عقب‌تر و سرانجام تسلیم یا مرگ ندارند و ارتش بزودی کار شهر را یکسره می‌کند؛ آنچه شادی آزادی حلب و بازگشت آن به آغوش دمشق را تحت تأثیر قرار داده است، طرح اشغال «تدمر» در مرکز سوریه (در استان حمص) است که بعید است صرفا طرح داعش و خارج از هماهنگی کلی بازیگران بزرگ غربی باشد.

ارتش سوریه با تصرف کامل شهر حلب، علاوه بر کسب پیروزی مؤثری که می‌تواند اثرش در کل خاک سوریه بر جای بماند، ثابت می‌کند که «مقاومت» تنها راه مقابله با طرح تروریستی تکفیری است که سوریه را درنوردیده و مذاکره سیاسی با حامیان تروریسم، بدون پشتوانه میدانی و حمایت مقاومت به جایی نمی‌رسد و آنچه در حلب رخ داد می‌تواند الگویی برای کل مناطق سوریه باشد.

قلعه تاریخی حلب در مرکز شهر حلب

 
ژ"
نظرات() 

مشروح مراسم تودیع و معارفه روسای سازمان بسیج

تاریخ:دوشنبه 22 آذر 1395-07:44 ب.ظ

مراسم تودیع و معارفه روسای پیشین و فعلی سازمان بسیج مستضعفین عصر امروز( 22 آذر 93) با حضور تعدادی از مقامات سیاسی، فرهنگی و فرماندهان عالیرتبه سپاه و نیروهای مسلح در سالن 5 آذر بسیج برگزار شد.

سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار سلامی جانشین فرمانده سپاه، سردار شیرازی رئیس دفتر فرمانده معظم کل قوا، سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه، مسعود اوحدی مشاور معاون اول رئیس جمهور، امیر محمودی معاون اجرایی ارتش، اسماعیل کوثری، مجتبی رحماندوست، سیدمهدی هاشمی، علی اصغر زارعی نمایندگان سابق مجلس، سید نظام الدین موسوی مدیرعامل خبرگزاری فارس، زاهدی رییس کمیسیون آموزش مجلس، کوچکی نژاد نماینده رشت و نایب رییس فراکسیون محیط زیست، سردار نجات، محمدحسین صفار هرندی، محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه از جمله حاضران در این مراسم بودند.

سردار فضلی: سردار نقدی دشمن‌شناسی را در مکتب ولایت آموخت/ استکبارستیزی را با سردار غیب‌پرور ادامه خواهیم داد

سردار علی فضلی جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین، طی سخنان کوتاهی در این مراسم با بیان اینکه اخلاص خمیر مایه بسیج است، اظهار داشت: بهترین تقدیر برای سردار نقدی مروری بر تعابیر حضرت آقا در احکام انتصاب است.

فضلی ادامه داد: سردار نقدی دشمن شناسی و استکبارستیزی را از ولایت آموخت و روش و منش ایشان در بسیج ماندگار بوده و هر چه زمان بگذرد موثرتر خواهد شد.

وی ضمن تقدیر از «خانواده مجاهد» سردار نقدی، افزود: از طرف خیل بسیجیان و نمایندگی ولی فقیه و بر اساس عهدمان با ولایت، استکبارستیزی را تحت فرماندهی غیب پرور ادامه خواهیم داد.

سردار شیرازی: رهبری از عملکرد سردار نقدی رضایت دارند

سردار محمد شیرازی رئیس دفتر فرمانده معظم کل قوا نیز طی سخنانی اظهار داشت: خدا را شاکریم که توفیق داد که در محضر عزیزان بسیجی هستیم و حامل پیام حضرت آقا.

وی ادامه داد: جلسه، جلسه تکریم سردار نقدی و خوش آمدگویی به سردار غیب پرور است و امیدواریم که شاهد نزول برکات خداوند باشیم چرا که هر تغییر و تحولی به ویژه اگر با امر ولی امر مسلمین باشد، ان شالله مبارک است.

رئیس دفتر نظامی رهبر معظم انقلاب تاکید کرد: تا کنون به ابعادی از اوامر آقا در مورد بسیج توجه شده است و اقداماتی صورت گرفته است و گزارش عملکرد سردار نقدی را دیدیم اما آنچه قابل احصا نیست کار بزرگ همه بسیجیان است چرا که حضرت آقا می فرمایند، بسیجیان فقط کسانی که ثبت نام می کنند، نیستند. بسیج توانمندی ملت ما در دفاع از انقلاب است.

وی ابراز داشت: هر عزیزی که می آید، یک سمت کار را می گیرد و محکم به پیش می رود ولی چنانچه به انتظار آقا نگاه می کنیم، هنوز خیلی از کارها باقی مانده است. حضرت آقا اشاره زیبایی بعد از اربعین داشتند و فرمودند که نمونه توان مردم را در مراسم اربعین حسینی دیدیم و وجود مردم موثر است و باید این ظرفیت را با تمام وجودمان به صحنه ظهور گذاشت.

سردار شیرازی گفت: خیلی از کارهای بسیج به زمینه سازی ها برمی گردد که قابل احساس نیست، مثل کارهای فرهنگی و عقیدتی و سیاسی که در نمایشگاه قابل ارائه نمی باشد و مردم و مسئولان خودشان باید اثربخشی آن را ببینند.

رئیس دفتر نظامی مقام معظم رهبری ادامه داد: طبق فرمایش رهبری باید بررسی همه جانبه با استفاده از نظرات صاحب نظران صورت بگیرد تا ببینیم چه کارهایی به کیفیت و عمق و اعتلای بسیج می انجامد.

 

وی افزود: از دیدگاه رهبری، سردار نقدی انسان فعالی است و بعد از ارسال گزارش های عملکرد سازمان بسیج، نسبت به فعالیت های سردار نقدی در دوران ریاست در سازمان بسیج اطلاعات بهتری را کسب کردند و در جایی دیگر مطرح شده است که سردار نقدی در طی مسئولیت هایشان در اوقات سخت، واقعا کمک کرده و نقش کارگشا و مشکل گشایی در کشور داشته است.

سردار شیرازی خاطر نشان کرد: حضرت آقا در خصوص سردار غیب پرور فرموده اند که من ایشان را می شناسم و در سفر به شیراز متوجه شدم که افراد بداخلاق از وی عصبانی بودند و این نشان از استقامت و صحت مسیر سردار غیب پرور دارد.

رئیس دفتر نظامی فرمانده کل قوا افزود: سردار غیب پرور شاگرد شهید دستغیب و عملکرد موفق وی در سپاه محرز است و ایشان جزو افراد شاخص و مطرح هستند و با توجه به اجرای طرح جدید ساختار سپاه که توسط  سردار جعفری انجام شد یکی از اموراتی که ایشان انجام داد، فرمانده سپاه های استانی بود و در این وظیفه هم خوب درخشیدند و در زمینه بسیج هم عملکرد خوبی داشته اند.

وی در ادامه با بیان اینکه باید توفیق در تکلیف را بشناسیم و انجام دهیم تا سرانجام خیر شهدا نصیب ما شود، تاکید کرد: سردار غیب پرور پاسداری مجرب است و اعتماد رهبری به ایشان بالاست و ان شالله با توجه به تجربه هایشان در گذشته، بتوانند تدابیر آقا را هر چه بیشتر اجرایی کنند.

سرلشکر جعفری:هیأت‌های اندیشه‌ورز نیازهای بسیج را تامین می‌کنند

سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، طی سخنانی در مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت: دشمنی های دشمنان داخلی و انقلاب علیه بسیج به شدت بیشتر شده و این خصومت در حال افزایش است.

وی افزود: دشمنی دشمنان هرجند که به صورت نرم صورت می‌گیرد ولی بسیار سخت است و برای اینکه درست عمل کنیم نیاز به هیات های اندیشه‌ورز داریم.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه عرصه خدمات رسانی به محرومین در بسیج چند سالی رو به فزونی گذاشته است، گفت: تشکیل هیات های اندیشه‌ورز تامین کننده نیاز قطعی بسیج است چراکه در مقطع حساسی هستیم که انقلابی بودن و عمل انقلابی کردن کار پیچیده و سختی است.

فرمانده سپاه تصریح کرد: هرچه از انقلاب می‌گذرد، بسیجی ماندن و بسیجی عمل کردن پیجیده تر شده و ما شاهد ریزش افرادی بودیم که بعضا اصلا چنین انتظاری از آنها نمی‌رفت.

سرلشکر جعفری ادامه داد: برای محسوس بودن اثرگذاری بسیج ناچاریم از تفکر راهبردی بهره برده بر روی اقدامات راهبردی متمرکز شویم.

وی اظهار داشت: امروز بسیج 3 هویت متفاوت دارد که شامل «عمل کلی بسیج در سراسر کشور با عنوان ستاد سازمان بسیج»، «ستاد تخصصی بسیج» و «ستاد انجام ماموریت جنگ سپاه از طریق بسیج» می‌شود.

سردار نقدی: تعامل با آمریکا جز خسران چیزی ندارد/ بیایید صف طولانی بسیجیان را برای اعزام به سوریه ببینید

سردار محمدرضا نقدی معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و رئیس سابق سازمان بسیج نیز طی سخنانی در مراسم با بیان اینکه هیچکس جز امام(ره) و رهبر معظم انقلاب، بسیج را به درستی نشناخت، اظهار داشت: بسیج عصاره فضایل یک ملت و چکیده همه نیکی‌هاست و حضرت امام(ره) در پایان جنگ، مسئولین را به استفاده از ظرفیت بسیج توصیه کرد.

وی با بیان اینکه بسیج در طول مسیر انقلاب همواره به وظایف خود عمل کرد، افزود: اگر دولت معتقد به بسیج باشد، ظرف 3 تا 5 سال، صادرات محصولات کشاورزی 2 برابر می‌شود.

نقدی همچنین درخصوص اعلام رضایت رهبری از عملکرد وی گفت: خشنودی حضرت آقا همان جیزیست که می‌توانم روز حشر آن را ارائه دهم.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه در بخش دیگری از سخنان خود گفت: هدف فتنه و انحراف این بود که بگوید  راه پیشرفت ما، تسلیم در برابر امریکاست و ترفندهای گوناگونی را هم برای قانع کردن مردم به کار بردند.

سردار نقدی تصریح کرد: امروز هر سفیهی هم می فهمند که تعامل با امریکا نه تنها منفعت ندارد بلکه همه‌اش خسران بار است.

وی ادامه داد: آقایان قول دادند که 2 میلیارد دلار پول ملت را از حلقوم امریکا بیرون می‌کشیم اما امروز خبردار شدیم که 16 میلیارد دلار هم باید به حلفومشان بریزیم.

معاون فرمانده سپاه تصریح کرد: دشمن موفق نشد حتی به اندازه یک کشور اروپایی از ایران برای تروریست‌ها یارگیری کند.

سردار نقدی اظهار داشت: بیایید صف طولانی بسیجیان را برای اعزام به سوریه ببینید.

معاون فرمانده سپاه تاکید کرد:  بسیج در سال های پیش رو قدم های بزرگتری را به جلو برخواهد داشت و من نیز هر کجا که باشم، در خط مقدم مبارزه با امریکا خواهم بود.

وی در پایان گفت: من از همسرم  که سختی های کارم را توام با زخم زبان ها تحمل کرد، حلالیت می طلبم و همه اجرم را به او تقدیم می کنم.

سردار غیب‌پرور: بسیج با هر دستگاهی که در مسیر اهداف انقلاب و رهبری باشد تعامل می‌کند

سردار غلامحسین غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین، طی سخنانی در مراسم معارفه خود به عنوان رئیس این سازمان اظهار داشت: هیچگاه فکر نمی‌کردم زمانی این شایستگی را پیدا کمک که مورد خطاب مستقیم مولایم قرار بگیرم. هرچه بگوییم فلانی اینجا یا آنجا بوده اما آقا راضی نباشد، فایده ای ندارد.

وی گفت: لازم است تشکر کنم از برادر عزیزم سردار نقدی و شهادت می‌دهم به صبر و اخلاق نیکو، ولایتمداری، انقلابی بودن و تلاش بی وقفه ایشان در بسیج.

غیب‌پرور افزود: سردار نقدی برادری مدیر و اهل مشورت است و کارهای زیربنایی مهمی در بسیج انجام داد.

وی گفت: با اراده حصرت آقا، اکنون نوکری بسیجیان در سطحی وسیع تر به بنده محول شده و در حکم ایشان مواردی بیان شده است که ما انجام آنها را برای خود یک تکلیف می‌دانیم و  این موارد حجت شرعی برای ماست.

غیب‌پرور یکی از اولویت‌ها را تعامل بین اقشار بسیج دانست و افزود: ما مجمع الجزایر نیستیم بلکه ظروف مرتبط هستیم که باید آن را تقویت کنیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه در بسیج نیازمند آسیب شناسی دائم و مستمر هستیم، تصریح کرد: بحث صالحین باید در مسیر کیفی شدن و تعمیق حرکت کند تا این کار مبارک ادامه داشته باشد.

وی تاکید کرد: بسیج اهل تعامل با همه دستگاه هایی است که در راستای اهداف انقلاب و رهبری حرکت کنند.

سردار غیب‌پرور، تحقق تمدن نوین اسلامی است را امری ممکن دانست و گفت: اقدامات ما باید اثر راهبردی داشته باشد تا کارها مثمر ثمر شود.

وی خاطرنشان کرد: با پشتوانه بسیج است که ما توانستم در چند میدان بایستیم و اگر امروز در مقابل جریانات ضد انقلاب و معاند، ایستادیم و حرف می‌زنیم به پشتوانه انقلاب و بسیجیان است.

سردار غیب ‌پرور در پایان گفت: انقلاب اسلامی، امام و رهبری فجر صادقی هستند برای آن خورشیدی که قرار است زمین را از عدل پر کند و وای به حال من که اگر در فجر صادق خواب باشم. بعضی ها هم هستند که نمازشان قضا می‌شود، خداکند ما جزو آنها نباشیم.

در پایان این مراسم روسای جدید و قدیم سازمان بسیج مستضفین با یکدیگر عکس یادگاری گرفتند و سردار نقدی یک پلاک، یک چفیه و یک عدد زیارت عاشورا به سردار غیب‌پرور اهدا کرد.

همچنین تعدادی از برگزار کنندگان اردوهای راهیان نور یک دست لباس خاکی خادمی شهدا را به سردار غیب‌پرور هدیه دادند.
ژ"
نظرات() 

مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت گیلان: وحدت ضرورت جامعه اسلامی است

تاریخ:دوشنبه 22 آذر 1395-07:42 ب.ظ

حجت‌الاسلام علیرضا حسین‌پور شامگاه یکشنبه در جشن وحدت در مسجد حضرت رسول اکرم(ص) روستای عنبران از توابع بخش مرکزی این شهرستان، اظهار کرد: برادری و دوستی دیرینه بین اهل تسنن و تشیع نشان از تبعیت و اجرای فرامین الهی و آموزه‌های دینی در این منطقه دارد.

وی با بیان اینکه برادری و اخوت در بین مسلمانان جهان اسلام موجب شکل‌گیری عطوفت و الفت دینی در آنها می‌شود، افزود: تمام آحاد مردم جوامع اسلام به اتحاد بین اهل سنت و شیعه واقف هستند.

مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت گیلان با اشاره به اینکه جهان اسلام در گرفتاری و تفرقه وحشتناکی بسر می‌برد، تصریح کرد: کشورهای جهان اسلام از آفریقا تا غرب آسیا به واسطه وجود داعش و تکفیری‌ها در مصیبت هستند.

حسین‌پور وحدت را ضرورت اجتناب‌ناپذیر در جامعه اسلامی دانست و اضافه کرد: به واسطه وحدت و اتحادی که از صدها سال پیش از پدران ما به ارث رسیده، ایران اسلامی در امنیت و آرامش کامل بسر می‌برد.

امام جمعه اهل تسنن روستای عنبران نیز در جریان جشن مذکور با بیان اینکه هفته وحدت از زمان امام خمینی(ره) تاکنون با اقتدار به مسیر خود ادامه می‌دهد، گفت: برقراری وحدت و اتحاد در بین مسلمانان جهان اسلام موجب خوشنودی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی می‌شود.

حجت‌الاسلام جابر عبادالهیان برگزاری ویژه برنامه‌های هفته وحدت را سبب ناامیدی دشمنان اسلام و استکبار جهانی دانست و تصریح کرد: دشمن و استکبار جهانی برای ایجاد اختلاف در بین اهل سنت و شیعه تلاش می‌کند اما تاکنون با شکست سختی مواجه شده است.

وی با اشاره به اینکه هفته وحدت یک سنت ماندگار از بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: میراث گرانبهای امام راحل با هدف ایجاد اتحاد و برقراری وحدت در بین مسلمانان جهان اسلام باید هر سال محکم‌تر شود.

امام جمعه اهل تسنن روستای عنبران ارتباط مردم اهل تسنن و شیعه در شهرستان آستارا را از دیرباز یک ارتباط حسنه و برادرانه خواند و متذکر شد: در این شهرستان هیچ گروه و فرقه‌ای با افکار ضاله موافق نیست.
ژ"
نظرات() 

اعتراض و تجمع روحانیون و طلاب آستارا به سفر نخست وزیر اسراییل به آذربایجان

تاریخ:دوشنبه 22 آذر 1395-07:41 ب.ظ

امام جمعه آستارا:
امت اسلامی اجازه خروج از انزوا را به رژیم کودک‌کش نمی‌دهد
امام جمعه آستارا با بیان اینکه حضور نخست وزیر رژیم غاصب و کودک‌کش صهیونیستی در جمهوری آذربایجان نمی‌تواند خللی در ارتباط بین ایران و آذربایجان وارد کند، گفت: ملت اسلامی اجازه نمی‌دهد صهیونیست از انزوا خارج شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، به دنبال انعکاس خبر سفر نخست وزیر رژیم غاصب صهیونیسم به یکی از کشورهای مسلمان همسایه، روحانیون و طلاب آستارا عصر امروز در قالب تجمع اعتراض‌آمیز سفر اخیر بنیامین نتانیاهو به جمهوری آذربایجان را به شدت محکوم کردند.

در این تجمع اعتراض‌آمیز که به همت روحانیون و طلاب آستارا در محل حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج)آستارا برگزار شد، روحانیون و طلاب شهرستان با سر دادن شعارهای مرگ بر صهیونیسم، مرگ بر رژیم کودک‌کش و مرگ بر آمریکا، انزجار و تنفر خود را نسبت به این غاصب و ایادی کفر نشان داد.

امام جمعه آستارا در جریان تجمع روحانیون و طلاب در اعتراض به سفر اخیر نخست وزیر رژیم صهیونیسم به جمهوری آذربایجان در محل حوزه علمیه این شهرستان از آن به عنوان یک رژیم جلاد کودک‌کش یاد کرد.

حجت‌الاسلام کاظم حافظ‌نیا با بیان اینکه حضور پلید نخست وزیر رژیم غاصب در جمهوری آذربایجان با هدف و نقشه انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: کشتار مردم مظلوم و بی‌گناه فلسطین به دست رژیم غاصب صهیونیسم به دستور این مرد جلاد صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه نخستین هدف نخست وزیر پلید رژیم غاصب صهیونیسم از حضور در جمهوری آذربایجان خروج از انزوا است، تصریح کرد: صهیونیسم به دلیل کشتارهای بی‌رحمانه در فلسطین و اشغال قبله نخست مسلمانان در بین ملت‌های اسلامی به شدت منزوی شده است.

امام جمعه آستارا گفت: تمام کشورهای اسلامی متحد شده‌اند تا ارتباط خود را با رژیم غاصب صهیونیسم قطع کنند و حضور نخست وزیر رژیم غاصب در جمهوری آذربایجان نشانه این است که برخی از کشورهای اسلامی به عهد خود وفادار نبوده‌اند.  

وی با تصریح بر اینکه ملت اسلامی اجازه خارج شدن از انزوا را به رژیم غاصب صهیونیست نمی‌دهند، افزود: صهیونیسم، داعش و النصره را با حمایت‌های مالی و شیطنت‌های سیاسی خود علیه جبهه مقاومت اسلامی تجهیز کرده است.

حافظ‌نیا ادامه داد: در چند سال اخیر روابط جمهوری اسلامی ایران با جمهوری آذربایجان به عنوان یک همسایه در حال گسترش بوده و رژیم صهیونیست در قالب این سفر و تحت تأثیر قرار دادن دولتمردان جمهوری آذربایجان در تلاش است تا به روابط این دو کشور همسایه خلل وارد کند.

وی با اشاره به اینکه مردم و دولتمردان جمهوری اسلامی ایران به توطئه‌های سیاسی رژیم غاصب شناخت و آگاهی لازم دارند، گفت: حضور نخست وزیر صهیونیست در جمهوری آذربایجان هیچ خللی نمی‌تواند بر عزم و اراده دولتمردان نظام مقدس جمهوری ایران وارد کند.

امام جمعه آستارا گفت: منافعی که قبل از ارتباط با جمهوری اسلامی ایران عاید جمهوری آذربایجان می‌شود قابل قیاس با ارتباط با رژیم صهیونیستی نیست و حضور نخست وزیر این رژیم غاصب در جمهوری آذربایجان نمی‌تواند به ارتباط بین این دو کشور همسایه خلل وارد کند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری بارها در سخنرانی‌های خود موضوع نخست دنیای اسلام را بحث فلسطین مطرح کرده‌اند، خاطرنشان کرد: تمام این شیطنت‌هایی که در منطقه به واسطه داعش و النصره انجام می‌شود با هدف به فراموشی سپردن مسئله فلسطین است.

حافظ‌نیا یادآور شد: جمهوری آذربایجان در بحث قره‌باغ طعم اشغال را چشیده و بخشی از پاره تن اسلام گرفتار دست ارامنه‌ها شده و این کشور چگونه می‌تواند به نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس اجازه حضور در این کشور مسلمان را دهد.
ژ"
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logo