تبلیغات
به روز نامه الكترونیكی درد نیوز اولین سایت حقوق بشر و محیط زیسنت ایران خوش آمدید تاسیس 1379 درد نیوز - مطالب هفته دوم آذر 1395

دنیای وارونه-عجب رسمیه رسم زمونه

دبیر کمیسیون اصل 90 مجلس: وزیر راه هر‌چه سریع‌تر استعفا دهد/ پورسیدآقایی محاکمه شود

تاریخ:جمعه 12 آذر 1395-11:44 ق.ظ

ولی داداشی با تسلیت حادثه راه‌آهن سمنان اظهار کرد: قصور و بی‌تدبیری دست‌اندرکاران اجرایی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، خانواده‌‌هایی را داغدار کرده است.

وی با آرزوی بهبودی و شفا برای مصدومان حادثه برخورد دو قطار در ایستگاه راه آهن هفت‌خوان بین دامغان و سمنان، افزود: نمایندگان مجلس از این حادثه دردناک و آسیبی که به روح ملت شریف ایران وارد شده، به آسانی گذشت نمی‌کنند.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با استعفای مدیرعامل شرکت ملی راه آهن جمهوری اسلامی ایران موافقت شده است، گفت: به‌خاطر جریحه‌دار شدن روح ملت شریف ایران و خانواده‌های داغدار به استفعای مدیر عامل شرکت ملی راه‌آهن ایران اکتفا نمی‌شود و پورسیدآقایی باید محاکمه شود.

وی محاکمه مدیر عامل شرکت ملی راه آهن جمهوری اسلامی ایران را مرهمی بر التیام زخم خانواده‌های داغدار حادثه برخورد دو قطار در ایستگاه هفت‌خوان عنوان کرد و گفت: وزیر راه و شهرسازی درباره سهل‌انگاری عوامل اجرایی شرکت ملی راه‌آهن باید به ملت ایران پاسخگو باشد.

داداشی خاطرنشان کرد: عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی باید به احترام ملت ایران و حرمت خون کشته‌شدگان و مصدومان حادثه مذکور هر‌چه سریع‌تر از سمت خود استعفا دهد.

دبیر کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی متذکر شد: وزیر راه و شهرسازی در صورت عدم استعفا با برخورد شدید نمایندگان مجلس مواجه می‌شود.
ژ"
نظرات() 

سنای امریكا قانون تحریم 10 ساله ایران را تمدید كرد. با 99 رای موافق و 0 رای مخالف!!!!!!

تاریخ:جمعه 12 آذر 1395-11:39 ق.ظ

سنای امریكا قانون تحریم 10 ساله ایران را تمدید كرد. با 99 رای موافق و 0 رای مخالف!!!!!!
این تحریمها نه مربوط به بخش نظامی و موشکی و.. بلکه مربوط به بخش #انرژی کشور (نفت، گاز، بنزین و پتروشیمی ایران) و همان حوزه بتن ریزی هسته ای کشورمان است.

دولتمردان بنفش، در این هفته بارها با توئیت هایشان! به مقامات امریکایی تذکر دادند و فشار! آوردند که تمدید این تحریمها نقض فاحش برجام است! و همه گزینه های ما روی میز است و امریکا منتظر واکنش ما باشد و...
 اولا، کدام واکنش؟ کدام مکانیسم واکنشی؟ کدام تضمین در برابر نقض برجام؟ کدام جرات و شهامت راه اندازی مجدد صنعت هسته ای کشور؟!
دولتی که در برجام از طرف امریکایی هیچ تضمین #کتبی برای تعهداتش نگرفته چه کاری میخواهد بکند؟!
دولتی که با یک دولت #مستعجل، قرارداد #شفاهی بست، و حتی از عهدنامه های عصر قاجار هم در امتیازدهی به بیگانه، جلو زد، و حتی مثل خود آنها در سال 88 اندکی حوصله نکرد تا انتخابات بعدی این کشور را ببیند! چه کاری میتواند بکند؟!
دولتی که چنان برای تصویب برجام 20 دقیقه ای #عجله کرد که اکنون افشا شده با هیچ طرحی بر سر میز مذاکره میرفته و فقط فرصت میکرده، نوشته های طرف امریکایی را بخواند و بفهمد! چه کاری خواهد کرد؟!
کدام طرح؟ کدام واکنش؟ کدام اقدام؟ فوق فوقش منتظر فشار ایمیلی یا فشار خودکاری باید باشیم!

 ثانیا، حالا آقایان بنفش، متوجه شدند چقدر امریکا قابل اعتماد است؟! با #کدخدا بستن چقدر امیدبخش! است؟! برجام پودر شد. مهمترین #وعده و دستاورد دولت که 4 سال وقت کشور صرف آن شد، بر هوا رفت. آقای روحانی اکنون چه کسی پاسخگوی این همه هزینه ای است که بر مردم و کشور رفته است؟ 


ژ"
نظرات() 

بازرس‌ها چه شکلی هستند؟ ب

تاریخ:جمعه 12 آذر 1395-11:37 ق.ظ

همیشه با خودش فکر می‌کرد بازرس‌ها پالتوی بلند می‌پوشند با یقه‌های بالا زده و نگاه‌های خیره خیره. کم حرف می‌زنند و بیشتر سؤال می‌کنند. رفتارشان قاطعانه است و جذبه‌شان مخاطب را مسحور و مقهور می‌کند.

حالا بیش از یک سال است که او را آقای بازرس صدا می‌کنند؛ خودش فکر می‌کند تغییری نکرده و همان آدم قبلی است. نه پالتوهای بلند می‌پوشد، نه یقه‌ی کتش را بالا می‌دهد و نه نگاه‌های خیره خیره به این سو و آن سو می‌کند. به لحاظ نوشتن کم کارتر نشده است، جنس نوشتن‌ها فرق کرده. وبلاگش را شاید دیر به دیر به روز می‌کند و از آخرین یادداشت وبلاگش بیش از ۸ ماه گذشته است، لکن این‌ها به معنای کمتر نوشتن نیست، یادداشت‌های بازرسی را نمی‌شود روی وب منتشر کرد.

آقای بازرس دلش برای آن روزهایی که راحت‌تر می‌نوشت و محدودیت‌های امروزی را نداشت تنگ شده است. آن چه در پی خواهد آمد به ویژگی‌ها و شرایط یک بازرس موفق اشاره دارد:

ویژگی‌های یک بازرس موفق

۱- تسلط و اشراف علمی و اطلاعاتی به حوزه استحفاظی خویش: کسی می‌تواند به بازرسی از یک حوزه‌ی خاص بپردازد که به لحاظ دانش و شناخت پیچ و خم‌ها و زیر و بم کارها، از متولیان و متصدیان امر برتر باشد. لذا نمی‌توان فرد تازه‌کار و ناآشنای به امور را به عنوان بازرس آن کار منصوب کرد.

۲- تسلط به قوانین، مقررات، آیین‌نامه‌ها، شرح وظایف سازمان‌ها و پست‌های سازمانی: علاوه بر داشتن دانش علمی و شناخت تجربی کار، آگاهی کامل از قوانین و مقررات و آخرین آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها و تسلط کامل به شرح وظایف پست‌های سازمانی برای عملیاتی شدن یک بازرسی موفق، الزامی است. زیرا اگر بازرس نداند آن چه در صحنه‌ی عمل اتفاق افتاده یا نیفتاده، در شرح وظایف مخاطب خود هست یا نیست، نمی‌تواند له یا علیه وی مطلبی را بیان کند یا گزارشی بنویسد.

۳- شجاعت و صراحت بیان: تبحر علمی و دانش تجربی و تسلط کامل بر قوانین و مقررات، از شروط لازم برای کار بازرسی است. اما اگر بازرس از شجاعت کافی برخوردار نباشد، در عمل نمی‌تواند مشکلاتی را که دیده است به زبان بیاورد و از متصدیان امور مطالبه کند. بازرسی به یک روحیه‌ی چالش‌برانگیز و قاطع نیاز دارد. محافظه‌کاری و گیر افتادن در دام رودربایستی‌ها و به عبارت عامیانه آهسته رفتن و آهسته آمدن از ترس شاخ گربه‌ها، بزرگترین آفت بازرسی است که عملاً جز نام و عنوانی از شغل بازرسی باقی نخواهد گذاشت و جایگاه بازرس را به بی‌خاصیت‌ترین شکل ممکن تنزل خواهد داد.

۴- استقلال رأی: بازرس می‌بایست فرای ارتباطات و رفاقت‌ها و به دور از در نظر گرفتن مصالح صنفی، حزبی، همشهری‌گری و ارتباطات سازمانی، رأی و نظرش را به قصد اصلاح افراد، ساختارها و رویه‌ها اعلام نماید. طبیعی است، بازرسی که با سفارش فلان مدیر یا فلان شبکه سازمانی روی کار آمده است، مناسبات قدرت و ارتباطات سازمانی را در نتیجه‌ی بازرسی‌های خود به منظور بقای در پست بازرسی و پرهیز از اتهام نمک‌ناشناسی، لحاظ خواهد کرد.

۵- پاک‌دستی و پاک‌دامنی: بازرس، به جهت اقتداری که دارد و نتایجی که از ارسال گزارش‌هایش پدیدار خواهد شد، در معرض انواع پیشنهادهای اغوا کننده است. همان گونه که پیش‌تر اشاره شد، شجاعت یکی از ویژگی‌های بازرسی است که مسدود کننده‌ی تهدید است و پاک‌دستی سپری در برابر تطمیع خواهد بود.

۶- داشتن نگاه انتقادی و ایده‌آل‌گرا: بازرس اصولاً باید به پدیده‌های پیرامون خود نگاهی انتقادی و ایده‌آل‌گرایانه داشته باشد. فردی که با هر شرایطی سازگار است و به هر چیزی قانع است و انگیزه‌ای برای اصلاح امور و اهتمامی به بهبود وضعیت ساز و کار مجموعه‌ی تحت بازرسی خود ندارد، به هیچ عنوان برای کار بازرسی مناسب نیست. بازرس می‌بایست همواره از نگاه مشتری و مصرف‌کننده و دریافت کننده خدمات، امور را نظاره و مطالبه کند و به اصطلاح «مو را از ماست بیرون بکشد». اگر بازرس، تصویری از حالت مطلوب و شرایط ایده‌آل در ذهن خود نداشته باشد، کثرت امور درست و منطبق بر قوانین، چشم او را پُر می‌کند و از بیرون کشیدن آن اندک امور ناصواب و خلاف قانون بازمی‌ماند. حال آن که وظیفه‌ی بازرس تعریف و تمجید از نیمه‌ی پر لیوان نیست، بل‌که پرداختن به چیستی و چرایی نیمه‌ی خالی لیوانی است که قرار است به دست مصرف‌کننده یا دریافت کننده‌ی خدمات برسد. حتی اگر نسبت این دو نیمه ۹۰ به ۱۰ باشد، از مصرف‌کننده پول ۱۰۰ واحد را گرفته‌اند و نمی‌توان از همان ۱۰ واحد کمبود نیز چشم‌پوشی کرد.

۷- جزءنگری و نکته‌سنجی: حرفه‌ی بازرسی سراسر نکته سنجی و جزءنگری است. برخلاف نظارت که به امور کلان و تجزیه و تحلیل نتایج بازرسی به منظور دستیابی به یک جمع‌بندی کلی از موضوعات می‌پردازد، در بازرسی می‌بایست به جزئیات توجه کرد. از پر کردن چک لیست‌ها گرفته تا چک کردن بند به بند شرح وظایف و بررسی محیط کار و تصویربرداری از زوایای مختلف محیط و بخش‌های گوناگون و زیر و رو کردن اقلام و تجهیزات و پرسیدن سؤالات متعدد و متنوع از متصدیان امور و بعضاً ضبط کردن صدا یا فیلمبرداری از وقایع و ریز شدن در آرم یک شرکت تولیدی بر روی محصولات سال‌های مختلف خود و کنترل تاریخ‌های تولید و انقضا و مرور گزارش‌های بازرسان قبلی در ذهن برای چک کردن آسیب‌های همیشگی و بعضاً برطرف ناشدنی امور.

۸- داشتن مهارت گزارش‌نویسی: نتیجه و خروجی کار یک بازرس، غالباً در گزارش بازرسی ظهور و بروز می‌نماید و بازرسی که توانایی نگارش گزارش نداشته باشد و نتواند دیده‌ها و شنیده‌هایش را به درستی در قالب کلمات جاری نماید، مثل کودکی است که فقط با جیغ و فریاد می‌تواند خطر را هشدار دهد، اما نمی‌تواند دقیقاً بگوید چه اتفاقی افتاده یا خواهد افتاد. لذا گماردن برخی افراد ناتوان در امر نگارش و همچنین با توجه به پیشرفت علم و فناوری، ناتوان در استفاده از رایانه و تایپ گزارش، به امر خطیر بازرسی، ابتر گذاشتن و بی‌خاصیت کردن فرایند بازرسی است. از جمله مهارت‌های گزارش‌نویسی، مستندنویسی است. یعنی اسنادها و ارجاعات اخبار به درستی و روشنی بیان شده باشد و از مرجع ضمیرهای مبهم و نامعلوم که اعتبار گزارش را مخدوش می‌کند، پرهیز شود.

۹- ادب و متانت: همه‌ی خصایصی که در بالا ذکرش گذشت می‌بایست در قالبی متین و مؤدبانه ارائه گردد تا ضمن حفظ حقوق و حرمت مخاطبان، حریم بازرسی استوار و باصلابت باقی بماند و بهانه‌ای به دست متخلفان داده نشود. چه بسیار دیده شده است که متخلفان و آب زیرکاهان با حاشیه‌سازی و جنجال‌سازی از حضور بازرس در محل اشتغال‌شان، اصل موضوع تخلف را به حاشیه برده‌اند و از جایگاه متهم به خواستگاه شاکی نشسته‌اند تا دست پیش را بگیرند که پس نیفتند. لذا ادب و متانت بازرس می‌بایست دو برابر دیگران باشد تا برای مخاطبان این تصور اشتباه پیش نیاید که بازرس به واسطه‌ی جایگاهش، خودش را گرفته است و از موضع بالا به پایین صحبت می‌کند. در تمامی جملات می‌بایست عدم انطباق خدمات یا محصولات را با آیین‌نامه یا شرح وظیفه‌ی مورد نظر اعلام کرد که اولاً اثبات شود نظر گفته شده بر اساس رأی و سلیقه‌ی شخصی نیست و ثانیاً آن چه بیان می‌شود از سر وظیفه و از زبان قانون است نه از زبان من بازرس.

۱۰- صبر و حوصله: امر بازرسی بی‌شباهت به کار قضاوت نیست. نه از سلام و علیک گرم یک نفر می‌بایست زیاده از حد در خصوص وی خوش‌بین شد و نه از تحویل نگرفتن فردی دیگر درباره‌ی او گمان بد اندیشید. برای دستیابی به کنه و غایت امور باید صبر و حوصله به خرج داد و مشاهدات و گفته‌های افراد مختلف را همانند یک پازل کنار هم چید تا به تصویر مناسبی از طرح‌واره‌ی موضوع مورد بازرسی دست یافت.  از نگارش و ارسال گزارش‌های شتابزده که آبرو و اعتبار بازرس را برای همیشه به باد می‌دهد، می‌بایست پرهیز کرد. یک خبر را باید از کانال‌های مختلف و از زبان افراد مختلف سنجید و ارجاعات خبر را با حفظ امانت نقل کرد و آن جا که آبرو یا موقعیت شغلی برخی افراد به واسطه‌ی همکاری با بازرس، در معرض خطر قرار می‌گیرد، نهایت دقت و شکیبایی را در تنظیم و ارسال گزارش‌ها لحاظ کرد.

۱۱- حمایت مقام مافوق: آخرین و مهم‌ترین رمز موفقیت یک بازرس، حمایت مقامات مافوق از بازرس است. زیرا بازرس، افسری است که در خط مقدم می‌جنگد؛ اگر جایی با بی‌اعتنایی یا پرخاشگری و تندخویی مواجه شد و خاطیان اخطار نگیرند و مجازات نشوند، حنای این بازرس دیگر رنگی ندارد. اگر با ارسال گزارش‌های تخلفات یک متصدی یا مجری امر، با متخلفان برخورد نشود و به عبارت دیگر، پشت جبهه از خط مقدم حمایت نکند، تیغ این بازرس نیز دیگر برنده نیست. در این گونه مواقع باید فاتحه‌ی بازرس و بازرسی را خواند.

ژ"
نظرات() 

امسال تولد ١٢٥ سالگى چارلى چاپلین است

تاریخ:جمعه 12 آذر 1395-11:27 ق.ظ

امسال تولد ١٢٥ سالگى چارلى چاپلین است. روز خوبى است براى یاداورى ٣ جمله تاثیر گذار او:
١. هیچ چیز در این جهان جاودانه نیست حتى مشكلات و بد بیارى هاى ما
٢. من قدم زدن تو بارون را دوست دارم چون كسى نمیتونه اشكامو ببینه
٣. بیهوده ترین روز در زندگى اون روزیه كه ما نخندیم
لبخند بزنید و این پیام رو به هر كى كه دوست دارین خندشو ببینن بفرستین
چارلى میگوید: پس از كلى فقر، به ثروت و شهرت رسیدم . اموخته ام كه با پول ... میتوان ساعت خرید، ولى زمان نه ... میتوان مقام خرید، ولى احترام نه ... میتوان كتاب خرید، ولى دانش نه... میتوان دارو خرید ولى سلامتى نه، میتوان رختخواب خرید، ولى خواب راحت نه ...
ارزش ادمها به دارایى انها نیست به معرفت انهاست
ژ"
نظرات() 

ایناتازه از خواب بیدار شدند

تاریخ:جمعه 12 آذر 1395-11:18 ق.ظ

ایناتازه از خواب بیدار شدند
رییس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری در گفت‌وگو با فارس: تمدید ۱۰ ساله تحریم ایران توسط آمریکا باید ما را به غیرت آورد/ برجام آزمونی بود که نشان داد آمریکا به هیچ چیز پایبند نیست


ژ"
نظرات() 

نکاتی درباره ی احترام گذاشتن به کودکان

تاریخ:جمعه 12 آذر 1395-11:17 ق.ظ

نکاتی درباره ی احترام گذاشتن به کودکان

یکی از مهمترین کلیدهای فرزند پروری احترام گذاشتن به شخصیت کودک است. رفتار محترمانه با کودک موجب خودباوری و اعتماد به نفس و احساس ارزشمندی در او می شود. این سرمایه در تمام زندگی رفیق راه او خواهد بود و او را برای شکوفا کردن استعدادها و توانایی هایش یاری خواهد کرد.

آیا احترام گذاشتن به کودکان موجب لوس شدن آنها نمی شود؟
هزار و یک دلیل برای لوس شدن بچه ها وجود دارد که احترام گذاشتن در میان آن دلایل نیست. احترام به کودک نه به معنای اطاعت از خواسته های ریز و درشت او و نه تعریف و تمجید و حمایتهای افراطی از کودک است. بلکه تنها به رسمیت شناختن شخصیت محترم کودکان است.

چگونه به فرزندمان احترام بگذاریم؟
- به آنها سلام کنیم و برایشان جا باز کنیم.
- آنها را با احترام نام ببریم.
- در میهمانیها از پذیرایی کردن آنها غافل نشویم.
- به آنها دروغ نگوییم و به وعده هایمان عمل کنیم.
- به حرفهای آنها توجه کنیم و میان حرفشان نپریم.
- گاهی با آنها هم مشورت کنیم.
- به آنها مسئولیتهایی متناسب با توانایی هایشان بدهیم.
- اشتباهاتشان را در جمع و بخصوص در میان همسالانشان به آنها گوشزد نکنیم.
- آنها را تحقیر, سرزنش نکنیم.
- به آنها حق انتخاب بدهیم و به سلیقه شان احترام بگذاریم.
- آنها را با دیگران مقایسه نکنیم و...
رسول گرامی اسلام(ص) در باره احترام به کودکان می فرماید:
«به فرزندان خود احترام کنید و با آداب و روشهای پسندیده با آنان معاشرت کنید.»

پیروز باشید
ژ"
نظرات() 

چه زمانی پیر می شوید؟

تاریخ:جمعه 12 آذر 1395-11:06 ق.ظ

چه زمانی پیر می شوید؟ زمانی که خاطره هایتان از آرزوهای تان پر رنگ تر می شود و می پذیرید نمی توانید شرایط را تغییر دهید. زمانی که گذشته تان شما را بیشتر به خودش مشغول می کند تا آینده و ثبات و سکون را به تغییر و مسافرت ترجیح می دهید، فصل پیری شما فرا رسیده است. بعضی ها تا آخر عمرشان پیر نمی شوند. بعضی ها گیس هایشان سفید است ولی جوانند. اصلا پیر شدن یک انتخاب است. بیایید تصمیم بگیریم همیشه جوان بمانیم...
ژ"
نظرات() 

الحاق بندر استارا به اردبیل چرا به نفع مردم آستارا می باشد

تاریخ:جمعه 12 آذر 1395-11:04 ق.ظ

الحاق آستارا به اردبیل چرا به نفع مردم استارا می باشد.. با توجه به اینكه استان گیلان به خواسته مردم آستارا برای تاسیس فرمانداری ویژه استارا  و منطقه آزاد تجاری  آستارا  و وضعیت بندر چند منظوره ترتییب اثر نمی دهد بهترین گزینه الحاق به اردبیل است...:اادارستانی نویسنده و محقق و روز نامه نگار و فعال مدنی dardnews.ir


من با اینكه مخالف الحاق آستارا به اردبیل هستم.. اما اگر آستارا به اردبیل محلق شود اقتصاد و بندر آستارا شكوفا  می شود.. علل های  كه بعدا می نویسم اما چند نكته را می نویسم.. واقعا برایم جای سوال است بعضی ها ما می ترساند بابا الحاق یعنی تجزیه طلبی و.. در صورتیكه یان كذب محض است  مردئم اردبیل و‌اذربایجان عاشق ایران هستند و حتی خواستار الحاق  كشور اذربایجان به ایران هستند چون متعقد هستند آذربایجان متعلق به  ایران ..بعضی ها با این حرفها ما را قول زدند.. چه فرقی می كند آستارا عضو استان اردبیل باشد..اتفاقا الحاق آستاراب ه اردبیل مزایا زود و آینده نگری دارد...كه بعدا مشروحا خدمت شما خواهم نوشت.. توضیح اینكه آستارا در سال دهه سی جزو اردبیل بود كه بعدازآن  بخاطر نبود راه ارتباطی به اردبیلا برای  راحتی  و آسایش مردم آستارابه گیلان الحاق شد  و حالا دیگر  آستارا و اردبیل راه پیشرفته دارد و اگر آستارا به اردبیل الحاق شود.. از زیر كوه می توان جاده زد و فاصله اردبیل به استارا 9 دقیقه  می شود..در زمان طاغوت قرار بود این طرح اجرا شود ومطالعات و كارانجام وتصویب حتی بودجه تامین شد و چون انقلبا اسلامی شد و.. ماند ... و
بیشترین مراجعات مردم آستارا به اردبیل انجام می‌شود و حتی مردم برای درمان و خرید و تامین بسیاری از مایحتاج خود به دلیل مسافت کم  نیم  ساعت به اردبیل سفر می‌کنند به نظر می‌رسد مردم آستارا خود راغب هستند تا به اردبیل ملحق شوند که این الحاق به سود اردبیل نیز خواهد بود و اردبیل هم قادر خواهد شد تا به دریا و سواحل خزر اتصال پیدا کندو  با این الحاق آستارا از نظر اقتصاد و گردشگری و صنعت و بند ر به قطب كشوری تبدیل خواهد شد..

مزایا الحاق بندر آستارا به استان اردبیل  و الیته ملحق شدن آستارا به اردبیل نیازمند تامین شرایط است و باید زمینه مطلوب تحقق آن فراهم شودو اگر شرایط فراهم شود اردبیل ظرفیت و توان پوشش آستارا  را نیز دارد و می تواند نیازهای شهرسان آستارارا تامین کندو آستارا را تبدیل به قطب اقتصادی و گردشگری نماید.

 

1- اردبیل  و آذربایجان ایران به دریا راه ندارد و مسئولان اردبیل و اذربایجان ایران برای رونق این بندر سرمایه گذاری بی اندازه خواهند كرد بندر آستارا  به بزرگترین بنادرایران تبدیل خواهد شدو منطقه ازاد تجاری آستارا در مجلس تصویب خواهد شد... سرازیر شدن سرمایه آذربایجان و اردبیل به تنها بندر مرزی آذربایجان واردبیل اریان خواهد شد...

2-آستارا نیاز به تاسیس فرمانداری ویژه نخواهد داشت  چون اردبیل به استارا نیم ساعت راه است و كارهای اداری استانی براحتی انجام خواهد شد و دیگر نیاز نحواهد شد برای یك امضا  دو یا سه روز وقت بگذریم.. در عرض یكساعت برای كار اداری به اردبیل می رویم و بر می گردیم..و بیماران آستارا در عرض نیم ساعت در اردبیل بستری خواهند شد و نیاز نخواهد شد تا  چهار ساعت بیمار به رشت برسد می میمرد  با توجه ب نبود امكانات پزشكی دراستارا  این بیماران ما را نجات خواهد داد...

 

3-اقتصاد آستارا به سرازیر شدن سرمایه گذاران اردبیل و تبریز به قطب اقتصادی و گردشگری در ایران خواهد شد.

4-آستارا به منطقه آزادتجاری تبدیل خواهد شد به كمك نمایندگان مجلس  اردبیل و اذربایجان  آستارا به قطب گردشگری و اقتصادی در ایران خواهد شد و نمایندگان اردبیل با هماهنگی نمایندگان آذربایجان و زنجان و دیگر استانها  منطقه ازاد را در مجلس تصویب استارا به منطقه ازاد تبدیل خواهد شد نمایندگان گیلان تمایل ندارنند اسكله و بندر آستارا بزرگتر و رونق بگیرند  و از طرفی تا در استان گیلان هستیم چیزی بنام منطقه آزاد تصویب نخواهد شد و من چشمم از شروع بكا ر منطقه ویزه اقتصادی آستارا آب نمی خورد فقط اسما استار ا بندر ومنطقه ویزه خواهد شد...

5- وسایل خواراكی  و میوه و غذایی بدون عوارض استانی وارد آستارا خواهد شد و همانند استان اردبیل در استارا مواد غذایی و میوه و.. ارزان خواهد شد..

6- اشتغال زایی در استارا بخاطر سرمیاه گذاری و رسیدگی ویژه به وضعیت اقتصادی آستارا رونق خواهد یافت بطوریكه آستارا وارد كننده كارگر و كارمند بخاطر اشباع نیرو خواهد شد ..به جرات می توان گفت دیگر در آستارا بیكاری نمی ماند..

استان اردبیل به دریا راه ندارد و اگر آستارا به اردبیل محلق شود.. با پی گیریهای نماینده های آذربایجان و اردبیل  آستارا تبدیل به منطقه آزاد تجاری خواهد شد و بندر چند ر منظوره استارا وسعت پیدا خواهد  شد و تمام سر مایه گذاران آذربایجان و اردبیل دراستارا سر مایه گذاری خواهند نمود و آستارا به یك قطب گردشگری و اقتصادی در كل ایران خواهد شد... كه بقیه را بعدا می نویسم..اما من بعداز تحقیقات شخصی خودم را راضی كردم بهترین گزینه شكوفایی و پیشرفت‌ و تاسیس منطقه آزاد تجاری  الحاق آستارا به اردبیل است ..دیگر به تاسیس فرمانداری ویژه نخواهیم شد  چون اردبیل فاصله چندانی با آستارا ندارد ..نتیجه تحقیاتم بعداز تكمیل بعرض شما خواهم رساند..


7- راه اردبیل به آستارا به 9 دقیقه خواهد رسید با زدن جاده از داخل كوه با تونل.. كه زمان طاغوت مطالعه و حتی بودجه تامین شد اما انقلبا شد و فراموش شد و اگر آستارا به اردبیل الحاق شود مطمن هستم تونل آستارا به اردبیل از داخل كوه مسافت آستارا را از نیم ساعت هماكنون به 9 دقیقه تغییر خواهد داد..

 8- استان گیلان دوبندر مهم از جمله بندر چندمنظوره و منطقه آزاد دارد و بندر چمخاله هم به آن دار د اضافه می كند با اضافه شدن بندر چمخاله و تكمیل بندر منطقه ازاد تجاری آستارا  گیلان نیازی به بندر آستارا نخواهد بود وب رای سر مایه گذاران صرفه اقتصادی ندارد كه در بندرر استارا كه لایروب ندارد و استاندارنیست و همجنین دو اسكله كوچك بدون لایروب  ( صیادی را یك مقدار تغییر داد شده اسكله ) در صورتیكه بندر باید 24 ساعته لایروب كار كند اینها دیگر مسایل فنی است  و حتی بازرگانان آستارایی صرف اقتصادی دارنند دربندر‌انزلی یا بند منطقه آزاد تجاری انزلی پهلو بگیریند از طرفی بندر‌استارا انبار سر پوشیده ندار گیلان  بیشتر روزها بارانی است و از همه بدتر راه آهن  گیلان در انزلی تمام خواهد شد و تا خط آهن به استارابیاید سالها شاید عمر ما نرسد شاید آستارا بیاید  دیگر بعداز اینكه خط آهن به بندر منطقه آزاد انزلی بیاید بازرگان صرف اقتصادی را در انزلی خواهند دید... اما اگر آستارا به اردبیل محلق شود .. آستان اردبیل كل استانهای اذاربایجان به دریا راه ندارنند  اگر‌آستارا به اردبیل محلق شود با همین سرمایه گذاران اردبیلی و اذربایجانی ایران می شود  بندر 20 اسكله پیشرفته در استارا ساخت  و آستارا به قطب اقتصادی كشورتبدیل می شود

تحقیقات من در حال تكمیل است در صورت تكیمل به اطلاع عموم خواهد رسید..

اادارستانی نویسنده و محقق و روز نامه نگار و فعال مدنی dardnews.ir
سلام
منطقه آزاد تجاری - صنعتی اردبیل در در تاریخ93/11/07 در دولت تصویب شد و به مجلس تقدیم شده و در اینده ای نزدیک با تصویب منطقه آزاد تجاری - صنعتی اردبیل در مجلس این منطقه آزاد راه اندازی میشود .
که با الحاق استارا به منطقه آزاد اردبیل ، آستارا بصورت میانبر و بدون فوت زمان برای مراحل تصویب ، جزو منطقه آزاد میشود که هم به اهمیت این منطقه آزاد افزوده میشود و هم آستارا خودش منتفع میشود.
منطقه آزاد اردبیل از گمرک بیله سوار تا دامنه های سبلان و سرعین را شامل میشود که چون این منطقه ازاد ، بندر ندارد با الحاق آستارا به این منطقه آزاد هم بندر گسترش می یابد و این منطقه آزاد در زمان کوتاهی جزو پیشرفته ترین مناطق ازاد کشور میشود
و جایی میشود که در عرض یک ساعت هم اسکی روی برف انجام داد و هم از ابهای گرم در کنار یخجالهای طبیعی استفاده کرد و هم از جنگلهای بکر حیران استفاده نمود و بالاخره در دریا نیز شنا کرد
چنین منطقه ای حقیقتا یک منطقه بی نظیر در جهان میشود
که تنها راه تحقق آن ، الحاق استارا به منطقه آزاد اردبیل است که سیل گردشگران خارجی به این منظقه آزاد سرازیر میشود و موجب رشد و شکوفایی این منطقه آزاد خواهد شد

ارسالی توسط یكی از كاربران آستارایی


ژ"
نظرات() 

درد دلی با خدا .... اا دارستانی - دلنوشته

تاریخ:جمعه 12 آذر 1395-11:03 ق.ظ

درد دلی با خدا .... اا دارستانی - دلنوشته

dardnews.ir 

astaranews1.ir
عادت ندارم درد دلم را ،
به همه کس بگویم ..! ! !
پس خاکش میکنم زیر چهره ی خندانم.. ،
تا همه فکر کنند . . .
نه دردی دارم و نه قلبی

 

دلتنگم،
مثل مادر بی سوادی
که دلش هوای بچه اش را کرده
ولی بلد نیست شماره اش را بگیره.

   اشک‌های مادر , ...مروارید شده است در صدف چشمانش
دکترها اسمش را گذاشته‌اند آب مروارید!
حرف‌ها دارد چشمان مادر ؛ گویی زیرنویس فارسی دارد
دستانش را نوازش می کنم
داستانی دارد دستانش

پسر گرسنه اش می شود ، شتابان به طرف یخچال می رود در یخچال را باز می کند
عرق شرم ...بر پیشانی پدر می نشیند
پسرک این را می داند
دست می برد بطری آب را بر می دارد
... کمی آب در لیوان می ریزد
صدایش را بلند می کند ، " چقدر تشنه بودم "
پدر این را می داند پسر کوچولو اش چقدر بزرگ شده است ...

 

توی یه جمعی یه پیرمردی خواست سلامتی بده گفت :
می خورم به سلامتی 2 بوسه !!
بعد همه خندیدن و هم همه شد و پرسیدن حالا بگو کدوم 2 بوسه ؟!!
گفت :
اولیش اون بوسه ای كه مادر بر گونه بچه تازه متولد شده میزنه و بچه نمی فهمه !

 

 

 

دومیش اون بوسه ای که بچه بر گونه مادر فوت شدش میزنه و مادرش متوجه نمیشه ....
کودکی با پای برهنه بر روی برفها ایستاده بود و به ویترین فروشگاهی نگاه می کرد زنی... در حال عبور او را دید، او را به داخل فروشگاه برد وبرایش لباس و کفش خرید و گفت:
مواظب خودت باش، کودک پرسید:ببخشید خانم شما خدا هستید؟ زن لبخند زد و پاسخ داد: نه من فقط یکی از بنده های خدا هستم.
کودک گفت: می دانستم با او نسبتی داری!!!

 خدایا
گوش کن به التماسهای من
شرمسارم که با حال مستی به سوی تو کرده ام دست نیاز دراز
مرا گوش کن ، مرا بپذیر که جز تو ندارم قبله ای برای نماز
.
.
راز این داغ نه در سجده‌ی طولانی ماست
بوسه ی اوست که چون مُهر به پیشانی ماست
شادمانیم که در سنگدلی چون دیوار
باز هم پنجره ای در دل سیمانی ماست

.
.
برایم نوشته بود :
گاهی اوقات دستهایم به آرزوهایم نمی رسند شاید چون آرزوهایم بلندند …
ولی درخت سرسبز و شاداب صبرم می گوید :
امیدی هست چون خدایی هست … آری و چه زیبا نوشته بود !
همواره با خود تکرار میکنم امیدی هست ؛ چون خدایی هست …
.
.
خداوندا
خسته ام از فصل سرد گناه و دلتنگ روزهای پاکم …
بارانی بفرست ، چتر گناه را دور انداخته ام !

.
.
یک روز علامه جعفری سوار تاکسی شده بودند ، در مسیر راه نفس عمیقی میکشه و از ته دل میگه : ای خدای من !
راننده تاکسی با اعتراض میگه یه جوری میگی ای خدای من که انگار فقط خدای شماست !!!
ایشان در جواب فورا دو بیت از سعدی می خواند :
چنان لطف او شامل هر تن است
که هر بنده گوید خدای من است
چنان کار هرکس به هم ساخته
که گویا به غیری نپرداخته
.
.
خدایا
در 2راهی زندگی ام تابلوی راهت را محکم قرار بده ، نکند که با نسیمی راهم را کج کنم !

.
.
خدا پر داد تا پرواز باشد
گلویی داد تا آواز باشد
خدا می خواست باغ آسمانها
به روی ما همیشه باز باشد

.
.
در دستور زبان عرفان ، فعل اینگونه صرف می شود :
من نیستم ، تو نیستی ، او همیشه هست !

.
.
باز هم صبح شد ، پروردگارا :
از اینکه یکبار دیگر مرا لایق حیات دانستی سپاسگزارم
از اینکه فرصت یک شروع مجدد را به من عطا کردی متشکرم
از تو میخواهم به من درک و درایتی بیش از پیش ببخشی تا امروز اشتباهات دیروز را تکرار نکنم
فرصتهایی که در اختیارم قرار میدهی از دست ندهم و از یاد نبرم که شاید فقط برای امروز بتوانم دوستانم و یارانم را دوست بدارم !

.
.
خدای خوب من ، زندگی به سختی اش می ارزد اگر تو در انتهای هر قصه ایستاده باشی …
.
.
باید خلیل بود و به یار اعتماد کرد
گاهی بهشت در دل آتش میسر است

.
.
من هیچم و تو در تمامِ هیچِ من همه ای !
.
.
دل خوشِ عشق شما نیستم ای اهل زمین !
به خدا معشوقه ی من آن بالایی ست …

.
.
همه ی ترسها ، دلهره ها ، دلتنی ها ، تنهایی ها و همه دردارو خط می زنم با یه واژه !
“خـــــــــــــــــــدا”
.
.
همه درها اگه بسته س ، رو به آسمون دعا کن
اونجا که پنجره بازه تو فقط خدا خدا کن

.
.
پروردگارا
یاری ام ده تا بدون اینکه از ایمان افراد بپرسم و بدون اینکه بدردم بخورند ، همدل و همدردشان باشم زیرا در سودای هر انسانی “روح تو” خانه گزیده است !

.
خدایا وقتی تو پشتمی مهم نیست کیا جلوم هستن …
.
.
عبادت از سر وحشت واسه عاشق عبادت نیست
پرستش راه تسکینه ؛ پرستیدن تجارت نیست !


یک روز دیگه و صبح زیبا رسید ؛ خدایا شکرت که نمی گذاری بترسم از شروع دوباره !

.
.
عبادت بعضی از ماها مانند شیطنت بچه هایی است که در می زنند و فرار می کنند !
.
.
و بدان کلید گنجها ، سعادت و خوشبختی در همت تو و توکل به خداست !

.
.
گاهی در شتاب زندگی گوشه ای بایست و بگو : خدایا می دانم که هستی …

.
.
این چه حرفیست که در عالم بالاست بهشت
هرکجا وقت خوش افتاد همانجاست بهشت
دوزخ از تیرگی بخت درون تو بود
گر درون تیره نباشد همه دنیاست بهشت
.
.
نگران فردایت نباش ، خدای دیروز و امروزت ، فردا هم است …

.
.
وقتی عبارت “خدا را به یاد داشته باش” را می خوانم در ذهنم و در قلبم گزینه “همیشه” را برایش تیک می کنم !

.
.
شیخ رجبعلی خیاط :
چشمت به نامحرم می افتد
اگر خوشت نیاید که مریضی
اما اگر خوشت آمد فورا چشمت را ببند و سرت را پایین بینداز و بگو :
یا خیر حبیب و محبوب …
یعنی : خدایا من تو را می‌خواهم ، اینها چیه ؟ اینها دوست داشتنی نیستند …
.
.
خدایا
با تو که باشم تمام دورها نزدیکند و ناممکن ها ممکن !
فرستنده : دكتر محمد علی هالو
ژ"
نظرات() 

محمود صادقی در جلسه بازپرسی چه گفت؟

تاریخ:چهارشنبه 10 آذر 1395-08:43 ب.ظ

وکیل مدافع و برادر محمود صادقی:

 موکلم با حضور داوطلبانه خود در دادسرا، فضاسازی‌های دشمنان را خنثی کرد تا حربه‌ای علیه نظام در دست نداشته باشند و یک موضوع حقوقی را به عنوان یک قائله سیاسی تلقی و سوءاستفاده نکنند.

ایشان پس از تفهیم اتهامات، در پاسخ به هر کدام از اتهام‌ها نوشتند که «این جلب را غیرقانونی می‌دانم و به طور رسمی و از مجاری قانونی احضار نشدم و به صورت داوطلبانه حضور پیدا کردم و پاسخ خودم را بعد از طی تشریفات قانونی و تشخیص هیئت نظارت مبنی بر اینکه خارج از حیطه وظایف نمایندگی رفتار کردم یا خیر، ارائه می‌کنم».
شکایت‌های موجود در پرونده موکلم ۱۰ تا ۱۱ فقره است.

 ۸ شکایت یک موضوع دارد و مربوط به دانشجویان بورسیه بود.

 از ۳ فقره اعلام جرم عمومی موجود در پرونده، یک فقره مربوط به سئوال آقای صادقی از وزیر اقتصاد درباره حساب‌های قوه قضاییه است.

 اتهامات دیگر صادقی اظهاراتش در خصوص ماجرای بازداشت یاشار سلطانی و اتفاقات رخ داده در یکشنبه‌شب هفته جاری پیرو صدور حکم جلب است.
ژ"
نظرات() 

فرماندار آستارا: مسببان احتمالی آتش‌سوزی گردنه حیران آستارا شناسایی می‌شوند

تاریخ:چهارشنبه 10 آذر 1395-08:40 ب.ظ

فرماندار آستارا:

مسببان احتمالی آتش‌سوزی گردنه حیران آستارا شناسایی می‌شوند

خبرگزاری فارس: مسببان احتمالی آتش‌سوزی گردنه حیران آستارا شناسایی می‌شوند

فرماندار آستارا خسارت ناشی از آتش‌سوزی منطقه گردشگری حیران را زیاد ندانست و گفت: مسببان احتمالی آتش‌سوزی گردنه حیران آستارا شناسایی می‌شوند.

سیروس شفقی عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا با اشاره به آتش‌سوزی شب گذشته در منطقه گردشگری حیران این شهرستان، اظهار کرد: آتش‌سوزی مذکور در حواشی گردنه حیران آستارا به وقوع پیوست.

فرماندار آستارا اضافه کرد: با مشارکت نیروهای مردمی، شوراهای اسلامی، دهیاری، نیروهای حفاظت منابع طبیعی، هنگ مرزی، سپاه و دیگر دستگاه‌های اجرایی شهرستان، آتش‌سوزی مذکور در ساعت 11 شب به طور کلی مهار و کنترل شد.

وی دلیل آتش‌سوزی مذکور را بی‌احتیاطی عواملی انسانی دانست و ادامه داد: با توجه به نقش عوامل انسانی در این آتش‌سوزی، پیگیری برای شناسایی مسببان احتمالی این آتش‌سوزی در دستور کار قرار گرفته است.

شفقی با اشاره به اینکه آتش‌سوزی حاشیه گردنه حیران به دلیل وزش باد و وجود گیاهان، بوته‌های تمشک و علفزار در مساحتی حدود 2.5 هکتار گسترش پیدا کرده بود، گفت: حدود 90 درصد از محدوده آتش‌سوزی خارج از اراضی ملی و جنگل‌های منابع طبیعی بود.

وی آتش‌سوزی مذکور را بیشتر در زمین‌های مزروعی حاشیه محور اصلی منطقه گردشگری حیران آستارا عنوان کرد و یادآور شد: وجود باد در منطقه کار اطفای حریق را دشوار کرده بود که با حضور به‌موقع نیروهای مردمی و دستگاه‌های اجرایی و عدم وجود پوشش درختی، این آتش‌سوزی به‌موقع مهار شد.

فرماندار آستارا موضوع آتش‌سوزی شب گذشته منطقه گردشگری حیران آستارا در فضای مجازی را نشانه نگرانی عمده دانست و افزود: ضمن قدردانی از نگرانی مردم نسبت به این موضوع، میزان خسارت وارده به منابع طبیعی بسیار کم بود.

شفقی از گردشگران آستارا خواست تا با توجه به وجود باد در منطقه از روشن کردن هرگونه آتش جداً خودداری کنند و یادآور شد: امکان گسترش و توسعه آتش در مناطق جنگلی و ارتفاعات آستارا به دلیل وزش بادهای تند و خشک بودن درختان و بوته‌های جنگلی بسیار زیاد است.

وی حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی را یک وظیفه شرعی و ملی دانست و از تمام کسانی که در اطفای به‌موقع حریق در منطقه گردشگری حیران آستارا و مراقبتی که در این زمینه داشتند، قدردانی کرد.
ژ"
نظرات() 

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس: وزیر راه باید پاسخگوی خون کشته‌شدگان حادثه ریلی اخیر باشد/ آخوندی با گریه قصور خود را لاپوشانی نکند

تاریخ:چهارشنبه 10 آذر 1395-08:39 ب.ظ

ولی داداشی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری فارس در واکنش به استعفای مدیرعامل شرکت راه‌آهن ایران اظهار کرد: وی از مقصران اصلی حادثه قطارهای مسافربری در سمنان است و باید محاکمه شود و در مجلس شورای اسلامی پاسخگو باشد.

وی در مورد اظهارات وزیر راه و شهرسازی در رسانه ملی با اشک و اندوه تصریح کرد: دیدیم که آخوندی، وزیر راه و شهرسازی بابت حادثه قطارهای مسافری در سمنان برابر مردم گریه کرد.

داداشی تأکید کرد: وزیر راه اشک نریزد و با گریه کردن قصور خود را در بحث حادثه قطار در سمنان لاپوشانی نکند.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وزیر راه در مورد حادثه قطار در سمنان باید به ملت ایران پاسخ دهد، تصریح کرد: وزیر راه و شهرسازی باید پاسخگوی خون کشته‌شدگان باشد.

داداشی با بیان اینکه ما برای گریه کردن در کشور آدم زیاد داریم، اضافه کرد: خیلی‌ها هستند که از فقرا که نان برای خوردن ندارند و در حال گریه هستند و خانواده حادثه‌دیده در فاجعه قطار در سمنان باید گریه کنند؛ نه وزیر راه که در تلویزیون می‌آید و گریه می‌کند.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: وزیر راه و شهرسازی باید پاسخگو باشد و حق ندارد جای پاسخگویی گریه کند.
ژ"
نظرات() 

چند وقت پیش ﯾﻜﯽ ﺍﺯ ﺑﯿﺖ ﺍﻟﻤﺎﻝ ﺳﻪ ﻫﺰﺍﺭ میلیارد ناقابل برداشت و رفت و دیگه هم برنگشت ..!!!

تاریخ:چهارشنبه 10 آذر 1395-08:38 ب.ظ

 چند وقت پیش ﯾﻜﯽ ﺍﺯ ﺑﯿﺖ ﺍﻟﻤﺎﻝ ﺳﻪ ﻫﺰﺍﺭ میلیارد ناقابل برداشت و رفت و دیگه هم برنگشت ..!!!

 و اون یکی دوازده هزار ﻣﯿﻠﯿﺎﺭﺩ تومن ﮔﺮفت ﻭ ﺭفت ودیگه هم برنگشت!!!

 یکی دیگه هشت هزار میلیارد...!!!
وهیچکدومشون برنگشتن .....!!!

اما...سی ﺳﺎﻝ ﭘﯿﺶ ، ﭘﺸﺖ ﻣﯿﺪوﻥ ﻣﯿﻦ ، ﭼﻨﺪ ﻧﻔﺮ میخواستن با جونشون  ﻣﻌﺒﺮ ﺑﺎﺯ ﻛﻨﻨﺪ....

یکیشون ﭼﻨﺪ ﻗﺪﻡ ﻛﻪ رفت ﺑﺮﮔﺸﺖ !!! همه فکر کردن ترسیده  !!!

ﭘﻮﺗﯿﻦ ﻫﺎﺵ ﺭﻭ درآورد؛ ﺩﺍﺩ زد ﻭ ﮔﻔﺖ :
 « ﺗﺎﺯﻩ ﺍﺯ ﺗﺪﺍﺭﻛﺎﺕ ﮔﺮﻓﺘﻢ ؛ نوهستن... حیفه؛ مال بیت الماله» ﺑﻌﺪ ﭘﺎﺑﺮﻫﻨﻪ ﺭﻓﺖ ﻭ اتفاقا ؛ اونم ﺩﯾﮕﻪ ﺑﺮﻧﮕﺸﺖ..


ژ"
نظرات() 

دلنوشته یك روزنامه نگار به نماینده آستارا

تاریخ:چهارشنبه 10 آذر 1395-08:10 ب.ظ

سلام آقای  داداشی نماینده محترم  جنابعالی که شعار حمایت از نویسندگان و اهل قلم و خانواده شاهد می دهید  جهت اطلاع من نویسنده و محقق پنچ کتاب چاپ شده هستم و مستند ساز
    روز نامه نگار و وبلاگ نویس پیشکو ت هستم و فرزند جانباز شصت و پنج درصد و برادر جانباز هستم  و فعال حقوق بشر و محیط زیست که همه مرا می شناسند. فقط بخاطر مشکلات در خواست مشغول بکار در اسکله بندر  شدم  دهها بار خدمت شما گفتم و پیام دادم این کمترین حق من است . عکس و تصویر با هنرمندان و... می گیرید در کانال می زنید من کمتر نیستم اسم من آوازه جهانی است فقط پول و پارتی ندارم هرشهرستانی بودم الان سر کار ی مشغول بودم  اسماعیل اسدی دارستانی


ژ"
نظرات() 

درخواست كمك مالی یك همو طن نیازمند

تاریخ:چهارشنبه 10 آذر 1395-08:04 ب.ظ

با عرض سلام خدمت هموطنان نیکوکارم،بنده سی و یک سال سن دارم،سربازم،متاهل هستم و یک دختر هشت ماهه دارم،دچار بیماری اعصاب و روان هم هستم،به دلیل فشارهای زیاد سه ماهه کا همسرم خانه را ترک کرده و خواهان طلاق است،هر دری را زدم بسته بود،امیدم اول به خدا بعد به شماست،امیدوارم ناامیدم نکنید.خدا خیر و اجرتان دهد.
۶۲۷۷۶۰۱۰۱۱۹۱۵۲۶۹


ژ"
نظرات() 

همپیوندی دشوار آنکارا و اتحادیه اروپا در میانه تنش ها

تاریخ:چهارشنبه 10 آذر 1395-08:03 ب.ظ

نمایندگان پارلمان اروپا پنجشنبه چهارم آذرماه (24 نوامبر) در شهر استراسبورگ فرانسه مقر این نهاد اروپایی با اکثریتی بالا به تعلیق مذاکراتِ پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا رای دادند. در این جلسه از مجموع 623 نماینده پارلمان اروپا، 479 نفر به تعلیق مذاکرات با ترکیه رای دادند. این تصمیم پارلمان اروپا که نوعی درخواست از اعضای اتحادیه و کمیسیون مسوول اجرای مذاکرات بود، به رغم الزام آور نبودن، روابط این روزهای ترکیه و اتحادیه اروپا را متشنج کرد. در برابر، «رجب طیب اردوغان» رییس جمهوری ترکیه که پیشتر اعلام کرده بود نتیجه این رای گیری اهمیتی ندارد، دولت های اروپایی را هدف انتقادهای تندی قرار داد و آنان را به خلف وعده متهم کرد.
اردوغان در سخنان چند روز اخیر از احتمال احیای مجازات اعدام، تمدید حالت فوق العاده پس از کودتا (25 تیرماه امسال) و لغو قرارداد اخیر مهاجرت با اروپا سخن به میان آورده که نگرانی هایی را درباره آینده روابط آنکارا و بروکسل (پایتخت اتحادیه اروپا) برانگیخته است.
از اکتبر سال 2005 (مهرماه 1384) که گفت وگوهای مربوط به پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا آغاز شد تاکنون، این روند از آنچه پیش بینی می شد طولانی تر شده است. تاخیر حزب حاکم «حزب عدالت و توسعه» در اجرای اصلاحات مورد نظر اتحادیه اروپا، از جمله دلایلی است که طرف اروپایی در مواجهه با خواست آنکارا برای الحاق به اتحادیه مطرح می سازد. به باور صاحبنظران، مسائلی همچون جمعیت بالای ترکیه به نسبت دیگر کشورهای اروپایی، تعارض های فرهنگی و هویتی، دوری ترکیه از برخی استانداردهای اقتصادی مورد نظر اروپا، درگیری های ترکیه با کردها، بحث های حقوق بشری و برخی اختلافات سیاسی را مهمترین محورهای تفاوت دیدگاه آنکارا و بروکسل در بحث الحاق ترکیه به اتحادیه اروپا باید برشمرد.
ترکیه طی سال های گذشته تلاش های بسیاری مانند آموزش زبان های غیرترکی، صدور مجوز برای رسانه های کردی و به حرکت درآوردن اقتصاد به سمت معیارهای مدنظر اتحادیه اروپا به منظور تسریع روند الحاق انجام داده اما نتیجه ملموسی در این سال ها به دست نیاورده است. با این حال، هر از چندگاه امیدها برای عضویت ترکیه در اتحادیه پررنگتر از قبل شده است. اتحادیه اروپا و آنکارا اسفندماه پارسال به توافقی رسیدند که بر اساس آن، ترکیه در ازای دریافت کمک های مالی و همچنین مشوق های سیاسی از جمله تسهیل در روند مذاکرات الحاق و لغو روادید برای شهروندان ترکیه در سفر به کشورهای اروپایی، مانع از ورود مهاجران خارجی به این کشورها شود.
پس از کودتای نافرجام ترکیه اما روابط این کشور با اتحادیه اروپا رو به وخامت گذاشته و بارقه های امید ترک ها برای پیوستن به اروپا کم فروغ تر شده است. با اینکه بیش از چهار ماه از کودتای نافرجام نظامیان علیه دولت ترکیه می گذرد اما پس لرزه های آن همچنان در صحنه سیاسی این کشور نمود دارد. طی این ماه ها مقام های اتحادیه اروپایی بارها از آنچه وضعیت نامساعد حقوق بشری و اقدام های ضددموکراتیک دولت ترکیه علیه مخالفان می نامند، ابراز نگرانی کرده اند و به نظر می رسد رای اخیر پارلمان اروپا نیز در واکنش به رفتارهای اخیر دولت اردوغان صادر شده است. این اقدام با واکنش سریع اردوغان همراه شد. وی جمعه گذشته با صراحت لهجه همیشگی خود کشورهای اروپایی را به سرازیر شدن موج مهاجران به سمت قاره سبز تهدید کرد.
به نظر می رسد ترکیه از طولانی شدن این روند و بهانه جویی های مقام های اتحادیه اروپایی به ستوه آمده است و این روزها، به بازی با کارت های برنده ای می اندیشد که در دست دارد. همانطور که اشاره شد یکی از این کارت های برنده موضوع حضور پناهجویان پشت مرزهای ترکیه است.
اردوغان همچنین این روزها از گزینه های دیگری از جمله عضویت در سازمان شانگهای به عنوان بدیلی برای الحاق به اتحادیه اروپا نام برده است. رییس‌جمهوری ترکیه پس از بازگشت از نشست اخیر سازمان همکاری شانگهای که در ازبکستان برگزار شد، اعلام کرد پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا تنها گزینه ممکن نیست و آنکارا می‌تواند با کشورهای چین و روسیه همکاری‌های نزدیک‌تری داشته باشد. سازمان همکاری شانگهای در سال 2012 ترکیه را به عنوان شریک گفت وگوی خود تعیین کرده و حال پس از ابراز تمایل ترکیه برای عضویت در این سازمان، چین از این موضوع استقبال کرده است. در شرایطی که عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا با اما و اگرهای مطرح شده در برزخ نامعلومی و بلاتکلیفی به سر می‌برد، سازمان شانگهای می‌تواند به عنوان اهرم فشار آنکارا در مقابل اتحادیه اروپا جهت تعیین تکلیف عضویت ترکیه در این اتحادیه به کار آید.
از دید برخی ناظران، پس از کودتای اخیر ترکیه، آنکارا در صدد نزدیکی به روسیه و دوری از غرب برآمده است؛ فرایندی که می تواند موجب چشم پوشی ترک ها از الحاق به اتحادیه اروپا شود. طرح ایده هایی چون برگزاری همه پرسی در ترکیه از سوی مقام های این کشور در زمینه سرنوشت الحاق تا حدی این تحلیل را تقویت می کند. دیدگاه دیگر اینکه نارضایتی مقام های ترکیه از غرب در فضای پساکودتا هرچند تشدید شده اما نمی توان گفت که آنکارا به راستی از پیوستن به اتحادیه اروپا صرف نظر کرده است. از این منظر، موضع گیری های این روزهای مقام های ترکیه نشان از تلاش های رهبران این کشور برای استفاده از همه ابزارهای ممکن در جهت به نتیجه رساندن فرایند الحاق دارد.
به رغم برخی کارشکنی های اروپایی در مسیر پیوند آنکارا به بروکسل نمی توان منکر نیاز اعضای اتحادیه به همکاری و روابط سازنده با ترکیه شد. با توجه به این وضعیت شاید بتوان رویکرد اروپایی ها در پرهیز از رد کامل درخواست الحاق ترکیه را درک کرد. چالش های مربوط به مهاجران از جمله مسائلی است که نشان می دهد همکاری برای 2 طرف ضرورتی گریزناپذیر دارد. تحلیل دیگر در این زمینه وجود دارد که بر مبنای آن، به رغم بالاگرفتن تنش ها بین آنکارا و بروکسل، این تنش ها از حدی فراتر نخواهد رفت و به دلیل نیاز دوجانبه به همیاری در زمینه مسائل مشترک، 2 طرف در چارچوبی مدیریت شده به طرح تعارضات و اختلافات خود خواهند پرداخت.


ژ"
نظرات() 

رویترز: اعضای اوپک درخصوص کاهش تولید نفت به توافق رسیدند

تاریخ:چهارشنبه 10 آذر 1395-08:02 ب.ظ

٬ اعضای اوپک توافق کرده اند که روزانه تولید یک میلیون و 200 هزار بشکه از نفت خود را کاهش دهند تااینگونه سقف تولید نفت اوپک به 32.5میلیون بشکه در روز برسد.
کشورهای اوپک پیش از این روزانه 33.64میلیون بشکه در روز تولید می کردند.
درپی توافق اعضای کشورهای صادر کننده نفت اوپک در وین، قیمت نفت خام برنت دریای شمال بیش از هفت درصد افزایش یافت.
بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت ایران پیش از این نسبت به نتایج نشست وین،‌ گفته بود که به این نشست خوش بین است.
خالد فالح وزیر نفت عربستان نیز روز چهارشنبه پیش از آغاز مذاکرات کشورهای اوپک در وین گفت: «نمی دانیم که آیا برای فریز نفتی توافقی بین اعضای اوپک حاصل خواهد شد یا خیر،‌ اما این را در نشست خواهیم فهمید، اما فضای کلی نشان از خوش بینی می دهد.
'سهیل المزروعی' وزیر انرژی امارات نیز پس از گفت و گوهای اولیه تاکید کرد:‌ همه اعضا با جدیت تلاش خواهیم کرد و انتظار داریم که نشست وین،‌ نشستی مثبت باشد و پس از پایان نشست،‌خبرهای خوبی اعلام شود.
'جبار علی اللعیبی' همتای عراقی مزروعی نیز افزود: امید زیادی وجود دارد.


ژ"
نظرات() 

قانونگرایی؛ راه ناگزیرِ جامعه سیاسی برای دوری از آسیب های تندی و التهاب

تاریخ:چهارشنبه 10 آذر 1395-08:01 ب.ظ

سیر رخدادهای سیاسی در کنار اتفاق هایی که به سرعت چهره و سویه ای سیاسی یافته، طی یکی 2 هفته اخیر نگرانی ها درباره تندتر شدن فضای سیاسی را عیان تر به تصویر می کشد و وضعیتی را نمودار می سازد که در آن برخی بی محابا بر این تندی دامن می زنند. در این وضعیت تنها مرجعیت قانون می تواند جامعه سیاسی را از آسیب های دور تندِ تندی ها در امان دارد.

یک هفته پیش بود که «عبدالرضا رحمانی فضلی» وزیر کشور پس از برهم خوردن سخنرانی «علی مطهری» نایب رییس مجلس در مشهد از تندتر شدن فضای سیاسی کشور ابراز نگرانی کرد و خواست تا رسانه ها و جناح های سیاسی با خویشتنداری و گفت وگو برای جلوگیری از تندی که به سود هیچکسی نیست، چاره جویی کنند.
برهم زدن سخنرانی روز اربعینِ نایب رییس مجلس که از سوی رییس جمهوری مایه «شرمساری» عاملان آن خوانده شد، از منظر برخی تحلیلگران در زمره نقاط عطف تلاش هایی بود که التهاب فضای سیاسی کشور را دنبال می کند. در ادامه این روند، همچون گذشته رخدادهای کشور هر کدام به نوعی و از زاویه ای دست افزار حمله به مسوولان اجرایی قرار گرفت تا کارنامه عمل دولت مخدوش جلوه گر شود.
با وجود استمرار طرح انتقادهای گسترده و نیز اتهام زنی ها و سیاه نمایی های پردامنه و پرشمار علیه دولت طی سه سال گذشته، ماهیت و جنس مخالفت ها با مسوولان و طرح اتهام های گوناگون علیه آنان در روزهای اخیر تا حدی متفاوت به نظر می رسد.
با نگاهی به تازه ترین اظهارنظرهای مخالفان دولت می توان دریافت که تیزی، بُرندگی و در کنار آن بی انصافی، گزافه گویی و ستیزه جویی های شماری از آنان افزایش چشمگیری داشته است تا جایی که پاره ای رسانه های مخالف دولت در حادثه تروریستی «حله عراق» با ده ها قربانی و مجروح، به همسنجی مقام های دولتی با تروریست های داعشی پرداختند.
پس از آن بود که حادثه برخورد ریلی روز جمعه (پنجم آذرماه) در سمنان مهمترین کانون تبلیغاتی جمعی از مخالفان دولت شد تا کینه توزانه از اولین فرصت برای متوجه ساختن نوک پیکان شرمساری خود به سوی دولت سودجویند. مرزناشناسی ها در حمله به مسوولان تا جایی پیش رفت که با توجه به اکثریت آذری زبان قربانیان حادثه سمنان، حتی به تحریک احساسات قومی و ضربه زدن به انسجام ملی کشیده شد. حملات شدید به شخص رییس جمهوری و وزیر راه و شهرسازی طی روزهای گذشته در حالی صورت گرفت که پیگیری های مستمری برای رسیدگی به آسیب دیدگان و ریشه یابی این رخداد از سوی دولت انجام شد و حتی استعفای مدیرعامل راه آهن ایران را در پی داشت؛ تصمیمی که در نوع خود از نخستین نمونه های پذیرش مسوولیت در حوادثی از این دست بود.
با این حال، گویا قطار پرهیاهو و غوغاسالار یورش رسانه ای و سیاسی بر دولت درنگی نمی شناسد و به باور بسیاری از ناظران تا ایستگاه انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، تنوره کشان به پیش خواهد تاخت. این در حالی است که در برابرِ هجمه های گوناگون از تریبون های پرشمار و در رسانه و محافل مخالف، منتخبان ملت در دولت و مجلس اراده خود را بر انجام وظایف و مسوولیت های قانونیشان متمرکز ساخته اند.
با توجه به آنچه گفته شد می توان شاهد وضعیت دوگانه در فضای سیاسی کشور بود که در آن از یک سو قاطبه مسوولان در قوا درگیر رفع چالش های پیش روی مردم و کشور بوده و در دیگر سو معدودی خود را در جایگاه وکیل بلاعزل ملت قرار داده و با کارشکنی در امور گوناگون و ترویج روحیه یاس و ناامیدی جز بر مشکلات و آسیب های نمی افزایند.
در این ورطه پرمخاطره که آسیب های آن بیش از هر چیز انسجام ملی را هدف قرار داده و گردش چرخ های حرکت رو به جلوی کشور را دشوار می سازد، مهمترین مستمسک مرجعیت قانون برای همگان است؛ موضوعی که بارها از سوی رهبری و مسوولان ارشد کشور گوشزد و به عنوان تنها منبع تایید یا رد رفتارها و مواضع افراد بر آن تاکید شده است.
مرجعیت تام و نهایی قانون در رخدادی که طی روزهای گذشته در فضای سیاسی کشور بحث ها و نظرهای گوناگونی را برانگیخته، نشان از اهمیت و ناگزیر بودن قانونگرایی دارد. پس از اقدام ماموران دادستانی برای بازداشت «محمود صادقی» یکی از نمایندگان تهران و حاشیه های به وجود آمده در شامگاه یکشنبه در این خصوص، بار دیگر موضوع توجه به قانون و و مبنا قرار گرفتن اصول مصرح در قانون اساسی و پس از آن قوانین جاری در تصمیم های گوناگون سیاسی برجسته شد.
از دید برخی ناظران، این رخداد و ایجاد اراده ای مستحکم برای مبنا قرار دادن قانون شاید بتواند مانعی را در مقابل بعضی کژرفتاری های سیاسی به وجود آورد و به تصحیح برخی رفتارهای قانونگریزانه بیانجامد. به این ترتیب، مهمترین راهکار مقابله با کارشکنی ها و نیز آسیب های پیش روی انسجام و وفاق ملی را می توان در قامت قانونگرایی و مرجعیت نهایی قانون برای هدایت و داوری سوگیری ها و اقدامات افراد اعم از مردم و مسوولان و نیز جلوگیری از تند و ملتهب شدن جامعه سیاسی یافت.
ژ"
نظرات() 

کلاغ پر از آستارا به جشنواره ملی عشق و ایثار راه یافت

تاریخ:چهارشنبه 10 آذر 1395-07:59 ب.ظ

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا از راهیابی فیلم کوتاه کلاغ پر اثر بابک مجیدی، فیلمساز آستارایی به جشنواره ملی عشق و ایثار خبر داد.

ابوطالب جوان روز چهار شنبه با اعلام این خبر به خبرنگار ایرنا گفت: نخستین جشنواره ملی فیلم عشق و ایثار 13 تا 15 آذر ماه در استان گلستان برگزار خواهد شد.
وی افزود: این جشنواره در سه بخش فیلم کوتاه داستانی، فیلم کوتاه مستند و نماهنگ برگزار می‌شود و بازخوانی ارزش‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، جلوه‌های ایثار و شهادت، ولایت مداری، استکبارستیزی، شهدا و اقتدار اسلامی، الگو بودن شهدا برای جوانان، جلوه های پایداری خانواده های شاهد وحجاب و عفاف، جلوه‌های نماز و نیایش و سبک زندگی ایرانی و اسلامی در سیره شهدا از محورهای موضوعی این جشنواره است.
وی اضافه کرد: بیش از 300 اثر به جشنواره ملی عشق و ایثار ارسال شده و از مجموع فیلم های ارسالی 37 فیلم داستانی، 19 فیلم مستند و 10نماهنگ برای رقابت در بخش مسابقه این جشنواره ملی انتخاب شده است.
جوان با اشاره به اینکه فیلم کوتاه کلاغ پر در بخش فیلم داستانی به رقابت می پردازد، اظهار کرد: این فیلم سه دقیقه ای با موضوع فرهنگ شهادت و با رویکرد پاسداشت مقام شهدای مدافع حرم ساخته شده و یاد و خاطره شهید جهانگیر جعفری نیا از شهدای مدافع حرم استان گیلان در این فیلم برجسته شده است.
وی خاطرنشان کرد: برای ساخت این فیلم، بابک مجیدی نویسنده و کارگردان، الناز سیف اللهیان دستیار کارگردان، معین سنجریان تصویربردار، سیامک حسن زاده بازیگردان، یاسر هژبری مسئول کرین (وسیله بالابر دوربین) زحمت کشیده اند و فریده هل عطایی، ابراهیم جنگجو، سوزان وصالی، هومن مجیدی، دنیا مصطفوی، الین سنجریان، آمیتیس حسن زاده ، حدیثا عظیمی، کتایون ذینعلی مقدم، تارا معراجی و مهدیه موسی زاده به عنوان بازیگران آن هستند.
بابک مجیدی متولد 1357 بخش لوندویل شهرستان آستارا از فیلمسازان مطرح ملی است.
وی از سال 83 به صورت حرفه ای وارد عرصه ساخت فیلم های مستند و داستانی شد و علاوه بر فیلم کلاغ پر فیلم های لاتون، پارازیت، پروانه سفید، تاسوعای سلی، نویز، نوغانداری، سرزمین زیتون، آق اولر، بازمانده تتیس و زیر بال کاسپین را ساخته است.
وی با ساخت مستند کوتاه نویز، نامزد سیمرغ بلورین بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم فجر و برنده دیپلم افتخار سومین جشنواره فیلم شهر شده و از جشنواره ملی فیلم دانشجویی و چندین جشنواره منطقه ای جایزه گرفته است.
ژ"
نظرات() 

گردشگران از روشن کردن آتش در جنگل های آستارا خودداری کنند

تاریخ:چهارشنبه 10 آذر 1395-07:59 ب.ظ

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا از گردشگران و علاقمندان به طبیعت خواست به علت وزش باد، از روشن کردن آتش در مراتع و اراضی جنگلی این شهرستان خودداری کنند.

سرخوش کرم زاده روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به ورود حجم زیادی از گردشگران در تعطیلات پایان هفته به آستارا و نیز وزش باد، انتظار داریم گردشگران به منظور جلوگیری از وارد شدن خسارت به منابع طبیعی، از شکستن شاخه های درختان و تهیه آتش در مراتع و اراضی جنگی این شهرستان خودداری کنند.
وی با اشاره به آماده باش بودن دو تیم از نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی آستارا برای مقابله با هر گونه حوادث احتمالی در مراتع و اراضی ملی این شهرستان اضافه کرد: در برخی از مناطق جنگلی آستارا نظیر پارک جنگلی بی بی یانلو ، محل هایی برای پخت غذا تعبیه شده تا گردشگران، در مناطق دیگر جنگل آتش روشن نکنند.
شب گذشته سه هکتار از اراضی ملی و مستثنیات اشخاص در منطقه حیران آستارا طعمه حریق شد و اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان، دلیل آن را بی احتیاطی رهگذران در روشن کردن آتش اعلام کرد.
اراضی ملی آستارا 40 هزار هکتار است و 32 هزار هکتار آن را گونه های جنگلی نظیر بلوط ، راش، توسکا، ممرز، نمدار، ملج، لیلکی، انجیلی، آزاد، افرا، گردو، شیردار، گیلاس وحشی، فندق، شمشاد جنگلی و ون شامل می شود.
ژ"
نظرات() 

درخواست كمك مالی یك همو طن نیازمند

تاریخ:چهارشنبه 10 آذر 1395-07:55 ب.ظ

واقعا نیاز مبرم دارم به كمك مالی دارم  متاهل هستم  دو دختر دارم  و مستاجر بدهی دارم  بیكار هستم  زندگی برایم جهنم شده است  از افراد
خیر كه می خواهند لطفا كمكم كنند  09146025309ژ"
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logo