تبلیغات
به روز نامه الكترونیكی درد نیوز اولین سایت حقوق بشر و محیط زیسنت ایران خوش آمدید تاسیس 1379 درد نیوز - مطالب هفته دوم دی 1395

دنیای وارونه-عجب رسمیه رسم زمونه

جزئیات بیشتر از ماجرای سرباز مریوانی که به خاطر نجات یک سگ پای خود را از دست داد

تاریخ:سه شنبه 14 دی 1395-12:43 ب.ظ

http://hakimemehr.ir/files/fa/news/1395/10/5/4615_478.jpg

هفته گذشته خبر تاسف بار و دلهره آوری منتشر شد: سربازی در عجیب شیر که برای نجات یک سگ در پادگان به کمک او رفته بود ناگهان پایش روی مین می رود و از مچ پا قطع می شود.

به گزارش حکیم مهر به نقل از هفت صبح، خبر منتشر شده در خبرگزاری های رسمی به شکلی بود که به نظر می رسید حال او مساعد شده و از بیمارستان مرخص شده است. پیگیری های هفت صبح و گفت و گو با خانواده این سرباز اما نشان داد حال این سرباز چندان مناسب نیست و ابعاد این حداثه وخیم تر است.

در خبرهای رسمی به نقل از مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌شرقی آمده بود: این سرباز روز گذشته از بیمارستان امام رضا تبریز ترخیص شده است.

«سید محمد باختر» سرباز 19 ساله مریوانی اهل روستای هانه شیخان، ظهر روز شنبه 27 آذر در پادگان عجب‌شیر به هنگام بیرون آوردن سگی که در سیم‌های خاردار گرفتار شده بود، به دنبال انفجار یکی از مین ها دچار جراحت شده بود. این سرباز از ناحیه مچ پای راست دچار جراحات شده بود که منجر به قطع پا از ناحیه مچ پا شده است. هم اکنون وضع عمومی این سرباز رضایت بخش است و بعد از چند روز بستری در بخش جراحی مردان بیمارستان امام رضا تبریز، روز گذشته از بیمارستان ترخیص شده است. پدر این سرباز در گفت و گو با هفت صبح اما روایت دیگری دارد که در ادامه آن را می خوانید.

این ساعت 14 لعنتی

سید لطیف باختر ،پدر این سرباز به هفت صبح می گوید: این اتفاق در روز شنبه 27 آذر رخ داد. پسرم در پادگان عجب شیر خدمت می کند و در حدود 11 ماه از خدمت اش می گذرد. این حادثه در ساعت 14 روز شنبه رخ داد. زمان نگهبانی او به پایان می رسید و پست خود را با سرباز بعدی تعویض می کند. قبل از آن که به آسایشگاه خود برود می بیند که سگ کم جانی در سیم خاردار گیر کرده و زوزه می کشد. هوا در آن جا به شدت سرد است و او دل اش برای این سگ می سوزد. بنابراین تصمیم می گیرد که او از بین سیم خاردار نجات دهد. ابتدا دست هایش را میان سیم خاردار می آورد اما پس از چند بار تلاش نمی تواند این سگ را نجات دهد.

سرمای هوا و حال بد سگ باعث می شود تا او بیشتر تلاش کند آن را نجات دهد. بنابراین پای دیگرش را آن طرف سیم خاردار می گذارد و بالاخره می تواند سگ را از بین آن نجات دهد... از این جا به بعد پدر بغض می کند و نمی تواند حرف بزند... چند بار صدایش قطع می شود و گریه هایش تمام نمی شود... با بغض خود می گوید که سید محمد بی خبر از همه نمی دانسته که زیر پایش مین قرار دارد و با بلند کردن پایش، مین در همان لحظه منفجر می شود... از این جا به بعد شوک است و خون است و بغض... سربازان دیگر به دنبال صدای انفجار می روند و مشاهده می کنند و سید محمد در حالی که روی زمین افتاد و مچ پایش قطع شده، خونریزی فروانی دارد... همه در شوک فرو می روند و نمی دانند چه کار کنند... چند سرباز جمع می شوند و او را به بهداری پادگان می برند.

شدت خونریزی به حدی بوده که در آن جا هم کاری از دستشان بر نمی آید و تصمیم می گیرند سید محمد را به بیمارستان خارج از شهر منتقل کنند. وسیله نقلیه مناسب بیمار هم موجود نبوده و بنابراین چند ساعت منتظر می شوند تا آمبولانس از داخل شهر به پادگان بیاید. آمبولانس بالاخره می رسد و این سرباز را به بیمارستان «امام رضا» تبریز می رساند. این جا دیگر ساعت 4 شده و کار از کار گذشته است..

انتقال به بیمارستان دیگر

سید محمد تا ساعت 9 شب در بیمارستان امام رضا بستری می شود و پزشکان جز تزریق خون کار دیگری انجام نمی دهند.

پدر این سرباز می گوید: پزشکان می گفتند تا زمان که خون ریزی بند نیاید نمی توانند کار دیگری انجام دهند. سید محمد دچار کم خونی مادر زادی هم هست و همین عامل باعث شده بود تا اوضاع او وخیم تر شود... فشار خون او به کم تر از 6 می رسد و اوضاع بسیار نگران کننده. تزریق خون تا دو روز ادامه پیدا می کند. در این مدت هیچ کار دیگری انجام نمی شود... در روز دوشنبه خون ریزی بند می آید و پای او را شست و شو می دهند. پس از شست و شو، پزشک معالج می گوید اگر لحظه ای درنگ شود و پای او عمل نشود، ممکن است عواقب بدی داشته باشد. بنابراین روز گذشته یعنی سه شنبه، به اتاق عمل می رود.

نکته جالب آن جاست که در همین روز گذشته، مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌شرقی اعلام کرده بود که این سرباز از بیمارستان مرخص شده و حالش مساعد است.

سید لطیف باختر ، در پاسخ به سوال هفت صبح می گوید: نمی دانم چرا این خبر را منتشر کردند در حالی که من همین حالا در بیمارستان «شهدا تبریز» هستم. عمل او تازه تمام شده و هنوز هیچ چیز مشخص نیست....

قطع تا زانو

ظهر روز گذشته سید محمد به اتاق عمل می رود و یک عمل چند ساعته سخت را پشت سر می گذارد. بعد از عمل اما همه شوکه می شوند... پایش تا زانو قطع شده بود... پدر این سرباز می گوید: پزشک به ما گفت اگر تا زانو پایش را قطع نکنیم ممکن است عفونت به تمام بدنش سرایت کند. تازه باید دعا کنیم در روزهای آینده حالش رضایت بخش باشد و نیاز به عمل بیشتر و قطع عضوهای دیگری نداشته باشد.

واکنش سید محمد پس از مشاهده قطع پایش چه بود؟ پدرش با بغض می گوید: نمی دانید پس از عمل چه وضعیت دردناکی در بیمارستان حاکم بود... او تا قبل از عمل فکر می کرد فقط مچ پایش قطع شده و ما هم به او دلداری می دادیم که می تواند با همین وضعیت کنار بیاید. پس از عمل که دید یک پایش را از زانو به پایین از دست داده، گریه و فریاد امانش را برید. طوری فریاد می زد که همه بیمارستان جلوی اتاق او جمع شده بودند. آنقدر بی تابی می کرد که مجبور شدند به او دوباره آمپول بی هوشی بزنند و الآن نیز خواب است...

معمای مین

چرا در این پادگان مین قرار داشته؟ سید لطیف باختر می گوید: ما از سربازان شنیده ایم که آن جا انبار مهمات بوده و به همین دلیل مین قرار داشته است. آیا علامت های هشدار دهنده وجود داشته؟

او در پاسخ می گوید: من خودم هنوز آن جا نرفتم اما مسئولان پادگان می گویند که علائم بوده و سید محمد به آن ها توجهی نداشته است.

از برخود و پیگیری مسئولان سربازی می پرسیم که می گوید: از حق نگذریم واقعا پیگیری هایشان خوب بود. مسئولان متعدد به او سر می زدند و پزشکان مختلفی بر حال او نظارت می کردند.

پدر این سرباز در مورد وضعیت خانودگی شان می گوید: پسر من فقط 19 سال داشت... من خودم یک کارگر ساده هستم و همسرم نیز خانه دار است. 3 فرزند پسر دیگر نیز داریم و وضعیت زندگی ما چندان مناسب نیست. پسر من نه دزد بوده و نه قاچاقچی. او برای مملکت خودش به سربازی رفته و حالا دچار این مشکل شده است. از همه مسئولان درخواست می کنم فکری به حال ما و پسرم کنند...

http://hakimemehr.ir/files/fa/news/1395/10/5/4616_753.jpg


ژ"
نظرات() 

آیا عراقچی از "ریاست ستاد پیگیری برجام" کنار رفته است؟/ معاون ظریف واقعا کجاست؟

تاریخ:سه شنبه 14 دی 1395-12:42 ب.ظ

26 آبان ماه آخرین باری بود که عراقچی در تلویزیون حاضر شد و در خصوص برجام سخن گفت. پس از آن به جز یک بار آن هم به صورت کوتاه، عراقچی نه در خصوص برجام صحبت کرده و نه اساسا چهره خود را به رسانه ها نشان داده است.

این در حالی است که تعداد مصاحبه های تلویزیونی او پس از اجرای برجام دورقمی بوده است. شگفتی وقتی بیشتر می شود که به یاد بیاوریم عراقچی علاوه بر آنکه معاون ظریف است و نفر دوم تیم مذاکره کننده هسته ای بود، از طرف وزیر امور خارجه، به عنوان رییس ستاد پیگیری اجرای برجام هم به شمار می رود.

آیا عراقچی از
با این حال، پس از انتخابات آمریکا و از آن مهمتر، تمدید ده ساله قانون تحریم های ایران در کنگره این کشور، عراقچی هرگز درباره آن اظهارنظر نکرده است. تنها دو روز قبل از آخرین مصاحبه تلویزیونی اش در تنها واکنش خود به انتخابات آمریکا گفته بود: "انتخاب ترامپ برای برجام مشکل‌ساز نیست." او که در نشست «چالش‌های هیدروپلیتیک ایران و دیپلماسی آب» در مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری حاضر شده بود تاکید کرد حضورش در این نشست از قبل برنامه ریزی شده بود و او از برجام خسته نشده است.

اکنون که حدود 50 روز از آخرین رخ نمایی عراقچی گذشته، سوالات متعددی بی پاسخ باقی مانده؛ اینکه آیا عدم حضور عراقچی ارتباطی با وضعیت بغرنج کنونی برجام دارد یا مشکل دیگپری در میان است؟ آیا ابهامات ایجادشده برای برجام که حتی کار را به شکایت ایران و تشکلیل کمیسیون مشترک در روزهای آینده کشانده، نیازی به پیگیری "رییس ستاد پیگیری برجام" ندارد؟ اگر عراقچی دیگر این مسئولیت را ندارد چرا اطلاع رسانی نشده و جانشینش کیست؟ و اگر عدم حضور او موقتی است چه کسی وظایف او را در این مقطع حساس بر عهده گرفته است؟


ژ"
نظرات() 

بعد از برجام غیر از «سگ» چیزی به دستمان نرسید

تاریخ:سه شنبه 14 دی 1395-12:42 ب.ظ

سردار مسعود زاهدیان در نشست خبری صبح امروز خود با اشاره به تهدید جدی جهان توسط موادمخدر اظهار داشت: علاوه بر این تهدید جهانی، مجاورت ما در همسایگی بزرگترین تولیدکننده مواد مخدر دنیا این حساسیت و تهدید را برای ما بیشتر کرده است.

رییس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا افزود: امروز پلیس ایران بزرگترین کاشف موادمخدر دنیا است و الگویی برای سایر پلیس‌های دنیا هستیم.

وی با اشاره به افزایش تصاعدی تولید موادمخدر در افغانستان، پیش‌بینی تولید 7000 تن در سال جاری میلادی را یک سونامی جهانی دانست و افزود: علی‌رغم حضور کشورهای غربی در افغانستان سازمان UNODC پیش‌بینی کرده که تولید موادمخدر در افغانستان از 3300 تن در سال گذشته به 7000  تن خواهد رسید.

زاهدیان اجتماعی کردن مبارزه با موادمخدر و انسجام بخشی اقدامات پلیس در استان های شرقی را از سیاست‌های پلیس دانست و افزود : بالغ بر 510 تن تا امروز کشف شده که به طور متوسط روزانه ٢ تن موادمخدر در کشور کشف می‌شود و این در حالی است که ٧٥ درصد این کشفیات در استان های مرزی شرق کشور کشف و ضبط شده است.

وی با اعلام متلاشی شدن ١٨٢٥ باند قاچاق موادمخدر در سال جاری متلاشی شده است گفت: علی رغم محدودیت زیرساخت در نگهداری معتادان خیابانی نیز در سال جاری شاهد افزایش ٢٥ درصدی ساماندهی معتادان متجاهر بودیم و آمادگی داریم در صورت تامین زیرساختها، در کمتر از یک هفته چهره کشور را از مظاهر علنی اعتیاد پاک کنیم.

زاهدیان ادامه داد: با تمرکز بر اقدامات اطلاعاتی، میزان دستگیری قاچاقچیان موادمخدر ٢ درصد افزایش یافت.

وی با اشاره به دستگیری نصیر بامری یکی از سرشبکه های اصلی قاچاق موادمخدر در شرق کشور گفت: این فرد 50 ساله، ١١ شبکه بین المللی قاچاق موادمخدر و پولشویی را در حوزه کشورهای خلیج فارس و آفریقا را تحت پوشش داشت و باند تمساح خلیج یکی از باندهای همکار وی بود که پس از دستگیری، موفق به توقیف 200 میلیارد تومان اموال وی شدیم.

رییس پلیس مبارزه با موادمخدر با تاکید بر سختی فعالیت ماموران پلیس گفت: تا امروز بیش از 3000 شهید و 12هزار جانباز در راه حمایت از سلامت و امنیت مردم ایران و جهان تقدیم شده اند و لازم است با توجه به این تلاش ها، مسولین محترم توجه لازم برای واگذاری تجهیزات لازم به ما داشته باشند.

وی گفت: امیدواریم بعد از برجام و ادعای رفع تحریم ها، این تجهیزات که پیش از این جزو اقلام تحریمی بوده، در اختیار ما قرار دهند.تا این لحظه به جزهای سگ های موادیاب، هیچ تجهیزاتی در اختیار ما قرار نگرفته ولی ستاد مبارزه با موادمخدر به جد در حال مذاکره است و امیدواریم هرچه زودتر این تجهیزات به دست ما برسد.

وی در ادامه افزود: در ٩ ماهه امسال ١٢٩٩ مورد درگیری با قاچاقچیان مواد مخدر داشتیم که در این میان آمار تلفات قاچاقچیان ٢٤ درصد افزایش یافته و این در حالی است که ٦ تن از همکاران ما نیز در جریان این درگیری ها به شهادت رسیدند.


ژ"
نظرات() 

آگهی عجیب اسراییل برای جذب دختران! +عکس

تاریخ:سه شنبه 14 دی 1395-12:41 ب.ظ

یک روزنامه اسرائیلی از تلاش‌های گسترده موساد برای در اختیار گرفتن جاسوسان جدید برای استفاده در کشورهای عربی مانند امارات و دبی خبر داد. اسرائیل جدیدا با اجرای پروژه‌ای به نام "نیازمند دوستی با این دشمن هستیم" در شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک و توییتر از مردم جهان می‌خواهد که با مراجعه به سایت مشخص شده فهرست مشاغلی که اسرائیل برای استخدام منتشر کرده است را دیده و درخواست دهند. اسرائیل در این سایت برای استخدام در موساد یک سال کارآموزی مقرر کرده و از مردم با هر جنسیتی می‌خواهد پویایی و نشاط را در موساد تجربه کنند.

اسرائیل زنان پویا را استخدام می‌کند +توییت


ژ"
نظرات() 

بهترین بادیگارد پوتین/ سگی استثنایی +تصاویر

تاریخ:سه شنبه 14 دی 1395-12:41 ب.ظ

لابرادو، سگ سیاه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه بهترین بادیگاردی است که او دارد. این سگ سیاه ویژگی‌های خاصی دارد و همیشه و همه جا حتی هنگام ملاقات با رهبران سیاسی جهان همراه اوست. 8 مربی مسئول آموزش این سگ هستند. او طوری آموزش دیده که بوی مواد منفجره را از فاصله 20 متری تشخیص می‌دهد.

قبل از اینکه رئیس جمهور روسیه در دیدارهایش چیزی بخورد یا بیاشامد، این سگ آنها را تست می‌کند تا آلوده به زهر نباشند و با این کار یک بار جان پوتین را نجات داد. لابرادو یکی از گران‌قیمت‌ترین سگ‌های دنیاست و 100 متر را در 9 ثانیه می‌دود. او در ملاقات پوتین با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان را به شدت ترساند ه بود. این ماده‌سگ شاید بهترین بادیگاردی است که ولادیمیر پوتین دارد.
ژ"
نظرات() 

البغدادی یک پنچرگیر را به سرکردگی داعش تعیین کرد!

تاریخ:سه شنبه 14 دی 1395-12:40 ب.ظ

به نقل از شبکه سومریه، یک منبع امنیتی در استان «دیالی» عراق روز دوشنبه اعلام کرد که «ابوبکر البغدادی» سرکرده گروه تروریستی داعش یک پنچرگیر را به عنوان سرکرده این گروه در «حوض الحاوی» واقع در شمال «بعقوبه» تعیین کرده است.

این منبع افزود که بنا بر داده های اطلاعاتی موجود ابوبکر البغدادی یکی از عناصر این گروه با نام «ابن الملا» را به سرکردگی داعش در «حوض الحاوی» واقع در ۸۰ کیلومتری شمال بعقوبه تعیین کرده است.

وی که خواست نامش فاش نشود، همچنین گفت که «ابن الملا» که در اواخر دهه سوم زندگی خود قرار دارد پیش از سال ۲۰۱۴ شغل های آزاد زیادی در منطقه «العظیم» داشته است که آخرین و بارزترین آنها پنچرگیری بوده است!

منبع مذکور با بیان اینکه پدر ابن الملا و برادرانش از سرکردگان گروه القاعده بوده اند، افزود: جنایت کشتار عناصر نیروهای عشایر در روستای الحمد واقع در شرق العظیم توسط ابن الملا که شناخت خوبی از جغرافیای این منطقه دارد روی داد. البغدادی سعی دارد از طریق تغییر سرکردگان میدانی در برخی مناطق دیالی به اقدامات خشونت بار برای ایجاد نا امنی و بی ثباتی داخلی دامن بزند.

روستای الحمد واقع در شرق منطقه العظیم روز دوشنبه شاهد حمله مسلحانه گروه تروریستی داعش به یکی از مراکز نیروهای عشایر بود که در پی آن ۷ نفر از این نیروها کشته شدند.


ژ"
نظرات() 

ادعای آلمان در خصوص جاسوسی یک مرد پاکستانی برای ایران

تاریخ:سه شنبه 14 دی 1395-12:39 ب.ظ

ادعای آلمان در خصوص جاسوسی یک مرد پاکستانی برای ایران

دادستانی آلمان مدعی شد که سید مصطفی اچ ، از سال 2011 تاکنون با آژانس های اطلاعاتی در ارتباط بوده و برای ایران نیز  جاسوسی می‌کرده  است.

دادستانی  آلمان  که به دلیل قوانین حریم شخصی در این کشور نام کامل این متهم را فاش نکرده گفته است که درصورت اثبات اتهامات وی به حبس تا پنج سال محکوم خواهد شد.
ژ"
نظرات() 

علیرضا بهشتی: مساله حصر باید از بن بست فعلی بیرون بیاید/ حل این مساله به نفع نظام است/ هر وقت به انتخابات ها نزدیک می شویم، احزاب موسمی شکل می گیرند

تاریخ:سه شنبه 14 دی 1395-12:38 ب.ظ

 علیرضا بهشتی: مساله حصر باید از بن بست فعلی بیرون بیاید/ حل این مساله به نفع نظام است/ هر وقت به انتخابات ها نزدیک می شویم، احزاب موسمی شکل می گیرند

دکتر علیرضا بهشتی، فرزند شهید بهشتی و استاد علوم سیاسی دانشگاه تربیت مدرس در گفت و گو با سهندنامه:

شهید بهشتی در مقام ریاست قوه قضائیه حاضر می شد در مناظره تلویزیونی آزاد، با کسانی که ایدئولوژی صددرصد مخالف داشتند بنشیند و گفتگو بکند

درباره مساله حصر، صرف نظر از پرسش های جدی که درباره اخلاقی، شرعی و قانونی بودن آن هست، اعتقاد دارم باید از بن بست کنونی بیرون بیاید

{در پاسخ به  سوال در مورد اعلام موجودیت جبهه جدید اصولگرایان در محل دفتر سابق حزب جمهوری): تشکل ها باید حول فکر و دیدگاه مشترک شکل بگیرند و نه در مقابله با دیگران

 هر وقت به انتخابات ها نزدیک می شویم، تشکل هایی شکل می گیرند که فاقد مواضع و برنامه هستند

انتخابات ها بیش تر معرکه جابجایی قدرت شده تا فرصتی برای یافتن راه حل ها و برنامه هایی که کشور را از بن بست ها نجات بدهد .

مشروح این گفت و گو با مشاور ارشد میرحسین موسوی در انتخابات 88 را در لینک زیر بخوانید:
ژ"
نظرات() 

«نیویورک تایمز» منتشر کرد: نامه 37 دانشمند آمریکایی به «ترامپ» برای پایبندی به توافق هسته ای ایران

تاریخ:سه شنبه 14 دی 1395-12:37 ب.ظ

تارنمای روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» درباره این نامه 3 صفحه ای که امضای 37 تن از چهره های علمی را در پای خود دارد، نوشت: «این دانشمندان در نامه خود توافق هسته ای ایران را «دارایی استراتژیک آمریکا» خوانده و از ترامپ خواسته اند این توافق را بر هم نزند.
این نامه به ابتکار «ریچارد لارنس گاروین» (Richard Lawrence Garwin) فیزیکدان 88 ساله آمریکایی نوشته شده که وی را نخستین طراح بمب هیدروژنی می دانند.
به نوشته نیویورک تایمز، امضاکنندگان این نامه که سابقه دریافت جایزه نوبل را در کارنامه دارند، از مشاوران علمی سابق کاخ سفید هستنند و از متخصصان کهنه کار هسته ای به شمار می روند، در این نامه که دیروز دوشنبه 13 دی ماه (دوم ژانویه) منتشر شده، از ترامپ خواستند توافق هسته ای ایران را به عنوان «دارایی ما» حفظ کند.
نیویورک تایمز خاطرنشان کرد که 29 نفر از این 37 نفر در نامه دیگری در اوت سال 2015 به اوباما نیز برجام را تحسین کرده بودند.
به گزارش ایرنا، ترامپ در رقابت های انتخاباتی خود، توافق هسته ای غرب و ایران موسوم به «برجام» را «بدترین توافقی که تا به حال با مذاکره به دست آمده» توصیف کرده بود و طی سخنرانی خود در «آیپک» (بزرگترین لابی صهیونیست ها در آمریکا) اعلام کرد که اولویت نخست دولت وی این خواهد بود که این توافق فاجعه بار را برهم بزند.
ژ"
نظرات() 

وزیر کشور: باید برای برگزاری انتخابات در فضایی سالم و در مسیر قانونی تلاش کنیم

تاریخ:سه شنبه 14 دی 1395-12:36 ب.ظ

عبدالرضا رحمانی فضلی عصر دوشنبه در جلسه جمع بندی نشست استانداران تصریح کرد: اصل انتخابات برای ما افتخار بزرگی به شمار می آید، بنابراین باید تلاش کنیم تا امید، ‌شور و نشاط در مردم از بین نرود و انتخابات در فضای رقابتی سالم برگزار شود.
وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص برگزاری انتخابات نیز اظهار داشت: در ملاقاتی که با ایشان داشتم رهبر معظم انقلاب فرمودند تلاش کنید همچون دوره های گذشته انتخابات در سلامت،‌ امنیت و با رعایت کامل قانون و البته با مشارکت بالای مردم برگزار شود.
وزیر کشور همچنین براستمرار تامین امنیت در کشور تاکید کرد و اظهار داشت: در شرایط کنونی،‌ امنیت کشورمان در منطقه مثال زدنی است و شرایط مطلوبی در کشور حاکم است.
وی با بیان اینکه تامین امنیت پیش نیاز اصلی هر جامعه ای محسوب می شود، گفت: همه استانداران باید با تدبیر، ‌حوصله و نیز رفتار و مناسبات صحیح؛ مسائل مربوط به تامین امنیت را حل و فصل کنند.

**در مساله تامین امنیت با هیچ کس تعارف نداریم
رئیس شورای امنیت کشور گفت: در مساله تامین امنیت با هیچ کس تعارف نداریم و هیچ کدام از گروه های سیاسی حق ندارند با رفتار و سخن بی خردانه ای خللی در امنیت کشور ایجاد کنند.
وزیر کشور افزود: دوران حساس انتخابات را پیش رو داریم بنایراین با هیچ بهانه ای، ایجاد خلل در تامین امنیت کشور از سوی افراد یا گروههای سیاسی، پذیرفته شدنی نیست و بطور قطع با خاطیان برخورد می شود.
رحمانی فضلی در ادامه از همه استانداران خواست تا با رصد همه جانبه اوضاع کشور، همه ابعاد مشکلات مردم را همچون گذشته مد نظر داشته باشند.
وی همچنین از استانداران کشور خواست تا با آغاز فعالیت ستاد انتخابات در کشور همچون گذشته روابط جامع را با همه اقشار کشور و از جمله اعضای شورای تامین کشور،‌ ائمه جماعات ،‌نمایندگان مجلس‌ و مراجع قضایی برقرار کنند.

**توسعه اقتصادی یکی از موفقیت های دولت تدبیر و امید/ همه مشکل مردم پول نیست
وزیر کشور در بخش دیگری از سخنانش توسعه اقتصادی را یکی از موفقیت های دولت تدبیر و امید دانست و گفت: در بازدیدهایی که از استانهای کشور دارم، شاهد روند رو به رشد اقتصادی، کاهش بیکاری و افزایش اشتغالزایی در همه استانها بودم و این امر نشانگر آن است که دولت یازدهم در بخش اقتصاد موفق عمل کرده است.
رحمانی فضلی در ادامه تاکید کرد: همه مشکل مردم پول نیست بلکه مردم بیش از مسائل مرتبط با اعتبارات، خواهان حل و فصل مشکلات شان توسط دستگاه های اجرایی هستند.
رئیس شورای اجتماعی کشور همچنین با اشاره به توانایی اثربخشی رسانه ها افزود:‌ باید تلاش کنیم تا موضوعی ساده به چالشی عمیق و سیاسی در فضای رسانه ای و نیز فضای های مجازی بدل نشود که این امر می تواند آسیب های بزرگی را به کشور وارد سازد و البته لازم است از رسانه ها برای ایجاد فضای آرام درعرصه انتخابات بهره مند شویم.


ژ"
نظرات() 

شفاف سازی؛ انگیزه تدوین حقوق شهروندی و زمینه ساز سلامت اقتصادی

تاریخ:سه شنبه 14 دی 1395-12:36 ب.ظ

رییس جمهوری دیشب در گفت وگوی مستقیم با مردم از ضرورت ارتقای ضریب شفافیت به ویژه در عرصه اداری و اقتصادی و اراده و نگاه ویژه دولت به این مساله سخن گفت؛ نگاهی که در تدوین حقوق شهروندی انعکاس یافته و چاره ای برای رفع آسیب های اقتصادی نظیر حقوق های نامتعارف است.

روحانی، شامگاه یکشنبه (12دی ماه جاری)، در گفت وگوی زنده تلویزیونی که از شبکه اول سیما پخش شد، حقوق شهروندی را بسیار حایز اهمیت خواند و آن را بستری برای ارتقای آگاهی مردم از حقوقشان دانست. رییس جمهوری، حقوق را هم دانستنی، هم خواستنی و هم گرفتنی توصیف کرد و افزود: ما امروز نیاز به بیان و تکمیل حقوق شهروندی نوشته شده در قانون اساسی داریم. آن زمانی که قانون اساسی نوشته شد، فضای مجازی وجود نداشت و مساله شفافیت و اطلاع ‌رسانی به این صورت مطرح نبود. امروز باید اینها را باز کنیم و مردم باید به حقوق ‌خودشان توجه کنند.
تاکید روحانی بر لزوم شناخت دقیق و جامع مردم از حقوقشان و همچنین گسترش و نهادینگی شفاف سازی، دلایل گوناگونی از جمله تلاش دولت یازدهم برای حرکت در مسیر اهداف مردمسالاری دینی، پاسخ به مطالبات عمومی، گسترش آگاهی عمومی و ... دارد. علت مهم دیگر در این میان، عزم دولتمردان برای مبارزه جدی با فساد در عرصه های مختلف است.
به عبارتی دیگر می توان گفت پیشرو بودن دولت یازدهم در طرح موضوع و رسیدگی به آسیب حقوق های نامتعارف و برخی دست اندازی ها به بیت المال در دستگاه های گوناگون، روی دیگر خواست و انگیزه ای است که مسوولان اجرایی در نهادینگی حقوق شهروندی دنبال می کنند.
مساله حقوق های نامتعارف که ماه ها است به دست افزار منتقدان و مخالفان برای تخریب چهره دولت یازدهم تبدیل شده، یکی از مصداق های بی نظمی و بی سامانی در عرصه اقتصادی است که صرف نظر از سوء مدیریت اداری و اقتصادی در دوره اجرایی پیشین، در فضای ناشفاف و به دور از پاسخگویی مسوولان و برخی بنگاه های اقتصادی شکل گرفته است. با توجه به آسیب های فساد اقتصادی بر پیکر جامعه و کشور، دولت حتی پیش از انتشار فیش های حقوقی نامتعارف در رسانه ها، برای آگاه سازی عمومی و مبارزه اساسی با فساد دست به کار شد.
دولت یازدهم می کوشد با وجود همه موانع و به دور از هیاهو و حاشیه پردازی، مسیرهای شفافیت را هموار سازد و در این زمینه برای جامعه گام هایی ماندگار و اصولی بردارد.
رییس جمهوری در سخنان دیشب به تهیه لایحه شفاف سازی از سوی دولت اشاره کرد و در خصوص ضرورت کاهش تصدی گری دولت در عرصه اقتصاد نیز سخن گفت. به گفته رییس جمهوری، خصوصی سازی واقعی و دوری از فرایند خصولتی سازی بنگاه ها و صنایع دولتی، پیش نیازی گریزناپذیر برای افزایش ضریب سلامت اقتصادی کشور است.
فضای رقابتی و پویای فعالیت بنگاه های خصوصی افزون بر مسوولان، نیاز به شفافیت اقتصادی را برای شهروندان نمایانتر و مطالبات در این زمینه را نیز هدفمند می سازد و این موضوعی است که در منشور حقوق شهروندی نیز بر آن تاکید شده است.
به هر روی، با وجود سیاه نمایی و تلاش مخالفان دولت یازدهم که ردپای شماری از آنان در برخی مفاسد بزرگ اقتصادی نیز به چشم می خورد، مسوولان دولت تدبیر و امید تاکنون گام های عملی مهمی در جهت شفاف سازی اقتصادی و آگاه سازی جامعه از حق و حقوقشان برداشته اند.
طبق تازه ترین آمارِ «سازمان شفافیت بین ‌الملل» مربوط به پایان سال 2015 میلادی، رتبه ایران در مبارزه با فساد اقتصادی کاهش چشمگیری داشته است. بر مبنای این اعلان، ایران نسبت به سال 2009 میلادی (1388 خورشیدی) بین کشورهای جهان بهبود 38 رتبه ای داشته است.
صرف نظر از این آمارها، دولت کارنامه مشخصی در زمینه انضباط مالی در ساختار اقتصادی کشور برجای گذاشته و از طریق سازوکارهایی چون یکسان سازی نرخ ارز کوشیده تا راه ویژه خواری و دست اندازی به اموال عمومی را سد کند.
به این ترتیب، بهسازی و سالم سازی ساختار اقتصادی و نظام اداری همزمان با حمایت از حقوق شهروندی را می توان نقاط روشنی از کارکردهای همراستا، اصولی و عملی دولت یازدهم برای تحقق وعده های اعلانی به مردم به شمار آورد.
ژ"
نظرات() 

کاندیدا های احتمالی شوراها شهر بندر آستارا

تاریخ:سه شنبه 14 دی 1395-12:35 ب.ظ

طبق گمانه زنی های صورت گرفته تا کنون کاندیدا های شوراهای شهر  آستارا در انتخابات آتی به شرح ذیل است :

این لیست به محض اطلاع فرد جدید به روز رسانی خواهد شد

کاندیدا های احتمالی شوراها شهر بندر  آستارا

1_ فرهاد محسنی
2_ بهمن پریان
3_  مهدی رحیم پور
4_ سروش وظیفه
5_ فریبا طالعی
6_ نیما سیفی نژاد
7-کیکاوس فتعلی  زاده
8_ یاشار صلاحی
9_ احد نجار
10_ اسماعیل محسنی
11_ یوسف پو واجد
12-فرشاد پو ر افقی
13-شهرام ترکپور
14-سید سعید موسوی
15-حسین عزیززاده
16-حمید عزیزی
17-یاسرطراری 
18- ساسان حاجیان
19-کاظم داوری
20-کورش پاک بین
21-حسین محبوب مقدم
22-حمید نوروزی
23-عظیمه آستارایی
24-وحید ودودی 
25-سلیم عزیزیان
26-سید شاهین محتشم زاده
27-رسول بنی سلا م
28-جهانبخش جاویدان
29-بهروز خانقاهی
30-یاشین کمالی
31-مهتاب سردی
32- کیهان ضیافتی
33- محمد صابر پارسا
34-داوود آقازاده
35-آزاده رادمرد
36-عادل نیرودل
37-داریوش واحدی
38-رامین جودیوش
39-فرید درخشان
40-امین فرح بخش
41-سامان ساسانیان
42-پیمان هاشمی
43-پدر ام هاشمی
44-داریوش ملک زاده
45-جوادیاسایی
46-احدیادگار
47-الیاس دریاری پور
48-کیان فکری
به ما بپیوندید
   @astarali
ژ"
نظرات() 

آستارا نیوز

تاریخ:سه شنبه 14 دی 1395-12:34 ب.ظ

سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران آستارا:

دانشگاه ها دانشجویان شاهد و ایثارگر را به خاطر بدهی شهریه از تحصیل منع نکنند

آستارا - ایرنا - سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران آستارا گفت: دانشجویان شاهد و ایثارگری که مشکل مالی دارند مشمول تخفیف های ویژه دانشگاه ها هستند و هیچ دانشگاهی نمی تواند به علت بدهی شهریه، این دانشجویان را از ادامه تحصیل منع کند.

10:7 - 1395/10/14
بیشترین تخلفات بازاریان آستارا درج نکردن قیمت و گرانفروشی است

بیشترین تخلفات بازاریان آستارا درج نکردن قیمت و گرانفروشی است

آستارا - ایرنا - رئیس اتاق اصناف آستارا گفت: درج نکردن قیمت، گرانفروشی و نداشتن پروانه کسب به ترتیب بیشترین تخلفات بازاریان را تشکیل می دهد و امسال به این خاطر 97 متخلف اقتصادی در این شهرستان جریمه شده است.

23:17 - 1395/10/13
آستارا در روز بزرگداشت نیما میزبان شاعران گیلان شد

آستارا در روز بزرگداشت نیما میزبان شاعران گیلان شد

آستارا - ایرنا - به مناسبت روز بزرگداشت نیما یوشیج پدر شعر نو فارسی، آئین شب شعر با حضور شاعران گیلانی در شهرستان آستارا برگزار شد.

23:6 - 1395/10/13
کشف محموله مواد محترقه غیر مجاز در آستارا

کشف محموله مواد محترقه غیر مجاز در آستارا

آستارا - ایرنا - فرمانده هنگ مرزی آستارا از کشف و ضبط 16 هزار عدد مواد محترقه غیر مجاز و قاچاق در این شهرستان خبر داد.

23:1 - 1395/10/13
کمبود مراکز بازپروری معتادان در آستارا

کمبود مراکز بازپروری معتادان در آستارا

آستارا - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی آستارا گفت: تعداد مراکز بازپروری معتادان در این شهرستان ناکافی است و افزایش آنها برای اصلاح افراد مبتلا به مواد مخدر و جلوگیری از وقوع جرائم دیگر ضروری است.

20:40 - 1395/10/13
تصلب شرایین گیلان در حیران -عیسی پاشاپور**

تصلب شرایین گیلان در حیران -عیسی پاشاپور**

گردنه حیران در محور مواصلاتی آستارا - اردبیل به عنوان شریان حیاتی در ارتباط استان های گیلان و اردبیل نقش مهمی ایفا می کند و تعریض و دو بانده کردن آن برای تسهیل حجم بالای تردد خودروهای سبک و سنگین ضروری است.

16:47 - 1395/10/13
درخشش فیلمسازان تالش در جشنواره فیلم عمار استان گیلان

درخشش فیلمسازان تالش در جشنواره فیلم عمار استان گیلان

آستارا - ایرنا - رئیس انجمن سینمای جوان تالش گفت: سه فیلمساز این انجمن، تندیس و لوح سپاس جشنواره مردمی فیلم عمار استان گیلان را دریافت کردند.

11:56 - 1395/10/13
دو خبر کوتاه از شهرستان تالش

دو خبر کوتاه از شهرستان تالش

آستارا - ایرنا - رئیس شبکه دامپزشکی تالش از برگزاری دوره آموزشی آشنایی با بیماریهای مشترک انسان و دام با هدف مقابله با شیوع احتمالی بیماری آنفلوآنزای حاد پرندگان در این شهرستان خبر داد.

11:9 - 1395/10/13
آب نیمی از مشترکان آستارا قطع می شود

آب نیمی از مشترکان آستارا قطع می شود

آستارا - ایرنا - مدیر شرکت آب و فاضلاب شهری آستارا گفت: به علت جابجایی خط لوله آبرسانی در روستای باغچه سرای آستارا، فردا (سه شنبه) آب نیمی از مشترکان این شهر به مدت پنج ساعت قطع خواهد شد.

8:28 - 1395/10/13
برگزاری کمپین غذای سالم در مدارس آستارا

برگزاری کمپین غذای سالم در مدارس آستارا

آستارا - ایرنا - به مناسبت روز بسیج ملی اصلاح الگوی مصرف، کمپین (1،2،3 غذای سالم) با هدف ترویج خوراکی های مفید در مدارس آستارا برگزار شد.

16:55 - 1395/10/12
افزایش نرخ کرایه تاکسی در آستارا

افزایش نرخ کرایه تاکسی در آستارا

آستارا - ایرنا - مدیر عامل سازمان حمل و نقل همگانی شهرداری آستارا از افزایش هشت درصدی نرخ کرایه تاکسی در این شهرستان نسبت به سال گذشته خبر داد.

16:4 - 1395/10/12
تردد بیش از 42 هزار کامیون ترانزیت کالا از مرز آستارا

تردد بیش از 42 هزار کامیون ترانزیت کالا از مرز آستارا

آستارا - ایرنا - مدیر پایانه مرزی آستارا از تردد 42 هزار و 666 دستگاه کامیون برای ترانزیت کالا از مرز زمینی این شهرستان در سال جاری خبر داد.

12:32 - 1395/10/12
کشف محموله قاچاق مواد محترقه در آستارا

کشف محموله قاچاق مواد محترقه در آستارا

آستارا - ایرنا - فرمانده هنگ مرزی آستارا از کشف و ضبط 87 هزار عدد انواع مواد محترقه غیر مجاز و قاچاق در این شهرستان خبر داد.

12:30 - 1395/10/12
نورافشانی آسمان نوار مرزی آستارا در شب سال نو میلادی

نورافشانی آسمان نوار مرزی آستارا در شب سال نو میلادی

آستارا - ایرنا - با حلول سال نو میلادی، آسمان نوار مرزی آستارا از ناحیه آستارای جمهوری آذربایجان نورافشانی شد.

8:50 - 1395/10/12
بخش حویق تالش صاحب مرکز جامع سلامت شهری و روستایی می شود

بخش حویق تالش صاحب مرکز جامع سلامت شهری و روستایی می شود

آستارا - ایرنا - بخشدار حویق شهرستان تالش گفت: بزودی کلنگ مرکز جامع سلامت شهری و روستایی در این بخش به زمین زده می شود.

22:29 - 1395/10/11
سرپرست فرمانداری آستارا بر تقویت برنامه های فرهنگی برای ترویج فریضه نماز تاکید کرد

سرپرست فرمانداری آستارا بر تقویت برنامه های فرهنگی برای ترویج فریضه نماز تاکید کرد

آستارا - ایرنا - سرپرست فرمانداری آستارا گفت: تقویت برنامه های فرهنگی توسط دستگاه های دولتی به منظور ترویج فریضه واجب نماز در این شهرستان ضروری است.

22:20 - 1395/10/11
لیگ دسته سوم فوتبال کشور؛ سقوط شهرداری آستارا به لیگ برتر گیلان

لیگ دسته سوم فوتبال کشور؛ سقوط شهرداری آستارا به لیگ برتر گیلان

آستارا - ایرنا - تیم فوتبال شهرداری آستارا در ششمین دیدار خانگی خود از سری مسابقات لیگ دسته سوم کشور، با شکست در برابر تیم سرخ جامگان آریا قزوین به لیگ برتر استان گیلان سقوط کرد.

18:33 - 1395/10/11
استاندار گیلان از شهرداری آستارا به علت ترویج کتابخوانی تجلیل کرد

استاندار گیلان از شهرداری آستارا به علت ترویج کتابخوانی تجلیل کرد

آستارا - ایرنا - رئیس اداره کتابخانه های عمومی آستارا گفت: علی کوهی شهردار آستارا به دلیل توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در این شهرستان، از سوی استاندار گیلان تجلیل شد.

16:45 - 1395/10/11
کوهپیمایی کوهنوردان آستارا در ارتفاعات حیران این شهرستان

کوهپیمایی کوهنوردان آستارا در ارتفاعات حیران این شهرستان

آستارا - ایرنا - جمعی از ورزشکاران عضو باشگاه فرهنگی و ورزشی کاسپین بندر آستارا در ارتفاعات مشند دهستان حیران این شهرستان کوهپیمایی کردند.

16:34 - 1395/10/11
موزه حکیم نظامی آستارا با مشارکت سازمان های مردم نهاد رونق می یابد

نماینده مجلس:

موزه حکیم نظامی آستارا با مشارکت سازمان های مردم نهاد رونق می یابد

آستارا - ایرنا - نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: موزه فرهنگ و آموزش مدرسه تاریخی حکیم نظامی این شهرستان با مشارکت انجمن میراث فرهنگی و سازمان های مردم نهاد رونق می یابد.

16:31 - 1395/10/11
زمینه میدان داری مردم در برنامه های دهه فجر فراهم شود

سرپرست فرمانداری آستارا:

زمینه میدان داری مردم در برنامه های دهه فجر فراهم شود

آستارا - ایرنا - سرپرست فرمانداری آستارا گفت: انقلاب اسلامی ایران با حضور و اراده مردم آگاه به پیروزی رسید و جشن ها و برنامه های دهه مبارک فجر در آستارا نیز باید با حضور موثر و میدان داری مردم مرزدار این شهرستان برگزار شود.

13:39 - 1395/10/11
طرح راه آهن آستارا 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

طرح راه آهن آستارا 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

آستارا - ایرنا - معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری آستارا گفت: بخشی از طرح اتصال ریلی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان که در این شهرستان اجرا می شود، 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا پایان امسال تکمیل و به بهره برداری می رسد.

13:26 - 1395/10/11
عزم تالش برای تاسیس شرکت توسعه و عمران این شهرستان

عزم تالش برای تاسیس شرکت توسعه و عمران این شهرستان

آستارا - ایرنا - معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار تالش از برنامه ریزی برای تاسیس شرکت تعاونی توسعه و عمران و فعالیت دبیرخانه آن در مرکز و بخش های این شهرستان خبر داد.

10:31 - 1395/10/11
تیم فوتبال چوکا به اداره ورزش و جوانان تالش واگذار شد

تیم فوتبال چوکا به اداره ورزش و جوانان تالش واگذار شد

آستارا - ایرنا - مالک و صاحب امتیاز تیم فوتبال چوکای تالش از واگذار شدن این تیم به اداره ورزش و جوانان این شهرستان خبر داد.

8:28 - 1395/10/11
نماینده آستارا بر تقویت برنامه های نهضت سواد آموزی تاکید کرد

نماینده آستارا بر تقویت برنامه های نهضت سواد آموزی تاکید کرد

آستارا - ایرنا - نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: نهضت سواد آموزی به تحکیم زیر ساخت های علمی کشور منجر می شود و باید با اعمال سیاست های جدید، برنامه های آن تقویت شود.

19:3 - 1395/10/10
نجات پرنده زخمی توسط مامور پلیس در آستارا

نجات پرنده زخمی توسط مامور پلیس در آستارا

آستارا - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی آستارا از نجات یک قطعه پرنده زخمی توسط یک پلیس وظیفه شناس و دوستدار طبیعت این شهرستان خبر داد.

16:13 - 1395/10/10
امام جمعه آستارا: مسئولان در مسیر اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی حرکت کنند

امام جمعه آستارا: مسئولان در مسیر اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی حرکت کنند

آستارا - ایرنا - امام جمعه شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: مسئولان در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل به سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری جامه عمل بپوشانند تا رونق اقتصادی مورد نظر را در کشور شاهد باشیم.

14:54 - 1395/10/10
کسب رتبه نخست آزمون بین المللی دانشگاه هاروارد توسط پژوهشگر آستارایی

کسب رتبه نخست آزمون بین المللی دانشگاه هاروارد توسط پژوهشگر آستارایی

آستارا - ایرنا - رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا گفت: مازیار جمال خانی پژوهشگر جوان این شهرستان در آزمون بین المللی دانشگاه هاروارد آمریکا، رتبه اول رشته حقوق خصوصی را کسب کرد.

12:39 - 1395/10/10
جشنواره غذاهای محلی و دست آفریده های بومی آموزشیاران تالش برگزار شد

جشنواره غذاهای محلی و دست آفریده های بومی آموزشیاران تالش برگزار شد

آستارا - ایرنا - همزمان با هفته نهضت سوادآموزی نخستین جشنواره غذاهای محلی و دست آفریده های بومی سنتی بانوان آموزشیار تالش، در اداره آموزش و پروزش این شهرستان برگزار شد.

10:22 - 1395/10/10
دروازه بان آستارایی به اردوی تیم ملی فوتبال نوجوانان دعوت شد

دروازه بان آستارایی به اردوی تیم ملی فوتبال نوجوانان دعوت شد

آستارا - ایرنا - مسئول روابط عمومی هیات فوتبال آستارا گفت: مبین عشایر دروازه بان آستارایی برای اعزام به رقابت های جام جهانی کوچک، به اردوی تیم ملی فوتبال نوجوانان دعوت شد.
ژ"
نظرات() 

کشف محموله قاچاق مواد محترقه در آستارا

تاریخ:دوشنبه 13 دی 1395-03:07 ق.ظ

فرمانده هنگ مرزی آستارا از کشف و ضبط 87 هزار عدد انواع مواد محترقه غیر مجاز و قاچاق در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا سرهنگ نوذر مرادی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت: ماموران مرزبانی پس از اطلاع از ورود یک محموله قاچاق مواد محترقه با یک دستگاه خودروی پیکان وانت از استان اردبیل به آستارا، به سرعت خودرو را در حوزه استحفاظی این شهرستان شناسایی و متوقف کردند.
وی افزود: در بازرسی از خودرو، 87 هزار عدد انواع مواد محترقه که به طرز ماهرانه ای در داخل مخزن CNG خودرو جاسازی شده بود، کشف و ضبط شد.
وی بیان کرد: در این رابطه خودروی مذکور توقیف و دو متهم دستگیر و به محاکم قضایی معرفی شد.
مرادی اظهار کرد: ماموران هنگ مرزی آستارا در راستای برقراری نظم و امنیت، برخورد با هنجارشکنان را در دستور کار خود قرار داده اند و با ورود مواد محترقه قاچاق به این شهرستان مقابله می شود.
شهرستان آستارا در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و با جمهوری آذربایجان 38 کیلومتر مرز خشکی و 15 کیلومتر مرز آبی دارد.
خبرنگار: یوسف هدایتی**انتشار : نصراله ابراهیمی
ژ"
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logo