تبلیغات
به روز نامه الكترونیكی درد نیوز اولین سایت حقوق بشر و محیط زیسنت ایران خوش آمدید تاسیس 1379 درد نیوز - مطالب هفته اول دی 1395

دنیای وارونه-عجب رسمیه رسم زمونه

تکذیب استیضاح شهردار آستارا از سوی شورای اسلامی شهر

تاریخ:یکشنبه 5 دی 1395-06:52 ب.ظ

رئیس شورای اسلامی شهر آستارا گفت: اقدام شورای اسلامی شهر آستارا و ابلاغ نامه ای برای استیضاح شهردار این شهر، صحت ندارد.

سجاد موسوی عصر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در برخی از گروه ها و کانال های خبری شبکه های اجتماعی مطلبی با عنوان نامه استیضاح شورای شهر به شهردار آستارا منتشر شده که چنین موضوعی صحت ندارد.
وی اظهار داشت: به تازگی جلسه ای در شورای اسلامی اسلامی شهر آستارا مبنی بر تصمیم گیری برای استیضاح شهردار این شهر برگزار نشده است.
موسوی بیان کرد: از کاربران و فعالان شبکه های اجتماعی خواستاریم از دامن زدن به مسائل حاشیه ای بپرهیزند و با هم افزایی و تعامل به آبادانی شهر بیاندیشیم.
در 20 اردیبهشت ماه سال جاری جلسه استیضاح شهردار آستارا در صحن علنی شورای اسلامی این شهر برگزار شد و با چهار رای موافق و سه رای مخالف، علی کوهی به عنوان شهردار آستارا ابقا شد.
علی کوهی از سال 1386 تاکنون به صورت مستمر، شهردار آستارا بوده است.
آستارا در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و در چهارمین دوره شورای اسلامی شهر آستارا، هفت عضو حضور دارند.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشاردهنده: کبیری
ژ"
نظرات() 

ایست، پرنده کشتنی نیست!

تاریخ:یکشنبه 5 دی 1395-06:23 ب.ظ

تالاب انزلی این میزبان هر ساله پرندگان مهاجر، اندوهگین است چراکه سفیر شوم گلوله ها فریاد شادمانه قوها را در گلویشان خاموش کرده و نعششان روی دست تالاب مانده است.

زمانی شکار در گیلان برای خود آیینی داشت و برای رفع نیاز و نه از سر تفنن انجام می شد . شکارچیان با گوشت شکار شکم زن و بچه هایشان را سیر ، و بخشی از قوت مردم را تامین می کردند. شیوه های ناپسندی نظیر شکار پرنده حرام گوشت ، دارای جوجه ، بیش از حد و یا به روش های نامناسب نزد شکارچیان مقبول و معمول نبود اما اکنون از جواهر فروش تا بساز بفروش بدون اندک نیازی به گوشت پرندگان یا درامد حاصل از آن برای تفریح و سرگرمی به شکار روی آورده اند .
همه ساله با سرد شدن هوا حدود 250 هزار پرنده مهاجر آبزی و کنار آبزی برای زمستان گذرانی از اروپای شمالی و سیبری به تالاب ها و آبگیرهای گیلان مهاجرت می کنند.
تالاب های بین المللی انزلی ، بوجاق کیاشهر ، کیاکلایه لنگرود، امیر کلایه لاهیجان ، آق و استیل آستارا ، سلکه - سیاه کشیم و سرخانکل صومعه سرا ، زیستگاه مهم این پرندگان است.
اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان با شروع پاییز از شکارچیان خواست که با گرفتن پروانه اقدام به شکار کنند. بر اساس این اطلاعیه شکارچیان می توانستند با گرفتن پروانه شکار ، حداکثر تا 30 بهمن روزهای پنجشنبه و جمعه هر هفته از طلوع تا غروب آفتاب در تالاب ها و آبگیرهای استان اقدام به شکار انواع کبوتر ، کبک، تیهو ، بلدرچین ، باقرقره شکم سیاه و سفید ، غاز خاکستری، چنگر ، اردک سرسبز، خوتکا، فیلوش، اردک ارده ای، اردک نوک پهن و تنجه شکار کنند.
تعداد پرندگانی که شکارچیان می توانستند در هریک از این روزها شکار کنند برای هر گونه پرنده از یک تا پنج قطعه متفاوت بوده که در پروانه شکار قیده شده بود.
اما با مشاهده آنفلوانزای پرندگان در برخی نقاط جهان به منظور پیشگیری از این بیماری از تاریخ 13 آذر گرچه دیر ولی شکار ممنوع اعلام شد با این حال شواهد حاکی از ادامه شکار در نقاط مختلف است .
بر اساس اطلاعات عنوان شده در پرتال اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان 218 شکارچی متخلف تا 21 آذر با 165 اسلحه مجاز و غیر مجاز دستگیر شدند؛ این تعداد ، جدای عده ای است که از چشمان نیروهای تلاشگر و زحمتکش دور مانده اند.
حتی اگر امار تنها همین 200 و اندی شکارچی متخلف نیز باشد که به گفته ساکنان حاشیه تالاب ها و آبگیرها بسیار بیش از این است، این تعداد می توانند شمار فراوانی پرنده را کشته باشند .
از سوی دیگر شمار پرندگان شکار شده در معرض فروش در بازارهای محلی گیلان خود گواهی بر این مسئله است .
مشاهدات افراد بومی حاکی از آن است که بسیاری از شکارچیان به منظور تفریح و سرگرمی و نه از روی نیاز به این کار می پردازند در حالی که اکنون در کشورهای توسعه یافته جهان پرنده نگری جایگزین شکار شده و دوربین جای تفنگ را گرفته است.

**دوربین به جای تفنگ
آرامش و لذت پرنده نگری به حدی است که بسیاری از روانشناسان آن را راه حلی برای آرامش فکری و تقویت روحیه افراد می‌دانند.
تعداد پرنده نگرهای دنیا مرتب رو به افزایش است تا حدی که در کشورهای انگلیس و آلمان برابر طرفداران فوتبال، پرنده نگر وجود دارد.
بر اساس اطلاعات سرویس حیات وحش و ماهی گیری امریکا ، 20 درصد یا یک پنجم همه امریکایی ها بعنوان پرنده نگر شناخته شده اند . پرنده نگران در سال 2006 ، 36 میلیارد دلار به اقتصاد امریکا کمک کرده اند .
سازمان حفاظت محیط زیست می تواند با ایجاد تشکل هایی نسبت به جایگزین کردن پرنده نگری به جای شکار اقدام کند تا از این رهگذر علاوه بر حفظ جان این موجودات و ایجاد تفریحی سالم برای مردم ، منبع درامدی نیز برای افراد محلی باشد .
آنجا که کشتن تبدیل به تفنن می شود ، خشونت پدیده شکار بیشتر آشکار می شود. گرفتن جان پرندگان اگر نه برای رفع نیاز باشد، حتما خشونت است و اقدامی مذموم.
شکارچیان غیرحرفه ای می توانند به جای تفنگ ، دوربین های پرنده نگری در دست بگیرند و از زیبایی این موجودات لذت برده و آرامش و تفریح را جایگزین کشتار کنند ، یا با ثبت تصاویر زیبا دیگران را نیز در این لحظات و دقایق بی نظیر شریک سازند.
عرصه سرخ شکار می تواند تبدیل به پهنه رنگین تماشا شود . بیاییم به عنوان انسان های متمدن به جای کشتار موجودات زنده، از همزیستی با آنها لذت ببریم .
ژ"
نظرات() 

منشور حقوق شهروندی؛ سند جامعه پذیری مردمسالاری دینی

تاریخ:یکشنبه 5 دی 1395-06:22 ب.ظ

«حسن روحانی» رییس جمهوری در راستای تحقق یکی از مهمترین وعده هایش، دوشنبه هفته گذشته (بیست و نهم آذرماه) از منشور حقوق شهروندی با حضور جمعی از مقام های دستگاه اجرایی، حقوقدانان، نخبگان و مدرسان دانشگاه رونمایی کرد. روحانی چند ماه پس از در دست گرفتن زمام امور اجرایی کشور در سال 1392 پیش نویس این منشور را در معرض نقد و نظر مردم و صاحبنظران به ویژه حوزه های سیاسی و حقوقی قرار داد و در نهایت منشوری با 120 بند به میثاق دولت یازدهم با ملت برای حمایت از حقوق شهروندی آنان تبدیل شد.
طی یک هفته ای که از رونمایی منشور حقوق شهروندی می گذرد دیدگاه های فراوان و در عین حال گوناگونی در میان مردم، رسانه ها، چهره های سیاسی و اجتماعی، مسوولان، حقوقدانان، صاحبنظران دانشگاهی و ... در این خصوص مطرح شده است.
بسیاری با مطالعه مفاد این منشور به تحسین نقاط برجسته آن پرداخته اند یا انتقادهایی را در خصوص زمان انتشار، اهداف مقرر، دامنه اجرا، انطباق با واقعیت های سیاسی و قانونی جامعه، نحوه عملیاتی سازی یا ضمانت اجرای آن عنوان داشته اند. در کنار نقد و نظرها متعدد، برخی با برداشتی برآمده از اهداف یا اغراض سیاسی، شمشیر یورش به منشور را از رو بسته و حملات بی امانی را به بهانه انتشار منشور متوجه دولتمردان ساختند.
نکته قابل تامل و تعجب برانگیز در میان این حملات، غیرقانونی خواندن تدوین و انتشار این منشور است؛ منشوری که بند به بند آن بر مبنای اصول قانون اساسی، اسناد بالادستی نظام همچون برنامه های توسعه، فرمان هشت ماده ای امام به دستگاه قضا و نهادهای اجرایی، ابلاغیه های رهبری، قوانین و مقررات جاری و کنوانسیون های بین المللی مصوب مجلس شورای اسلامی تنظیم و مستند شده است.
برخی حتی منشور حقوق شهروندی را در تضاد با باورهای مذهبی و منافی اصل چهارم قانون اساسی مبنی بر لزوم انطباق همه قوانین با موازین اسلامی قلمداد می کنند حال آنکه مبنای منشور حقوق شهروندی همان اصولی است که نظام جمهوری اسلامی بر شالوده ان استوار شده و دربردارنده ارزش ها و آموزه های دینی برای حفظ کرامت انسانی و حقوق و آزادی های شهروند جامعه اسلامی است.
مخالفان در حالی انتشار منشور را کنشی تبلیغاتی و انتخاباتی قلمداد می کنند که خود مدعی بی عملی مسوولان اجرایی در تحقق وعده هایشان هستند. این در حالی است که وعده های روحانی معنایی جز عمل رییس جمهوری به وظایف و مسوولیت های مندرج در قانون اساسی و به صورت ویژه اصول 113، 121 و 134 نداشته و گویای پایبندی به تعهد قانونی، دینی و اخلاقی منتخب مردم به آنان است.
افزون بر آنچه گفته شد، ایجاد معادله هایی مجهول یا در واقع مجعول بین مسوولیت های دولت در زمینه تامین معیشت مردم، رفع مشکلات اشتغال و مبارزه با مفاسد اقتصادی با دفاع از حقوق شهروندان، دیگر دست افزار حمله به منشور حقوق شهروندی بوده است.
برخی مخالفان در حالی مدعی بی توجهی دولت به اولویت های معیشتی و اقتصادی و بهره جویی سیاسی و تبلیغاتی مسوولان اجرایی از منشور هستند که طی سه سال و نیم گذشته رفع تنگناهای ناشی از یک دهه اختلاف هسته ای و ساماندهی به اقتصاد پرچالش و رکودزده بخش اصلی توان دولت را به خود مشغول داشته است و ثمره آن را در دفاع از حقوق هسته ای کشور و رفع تحریم ها در قالب برجام و نیز کنترل تورم افسارگسیخته و رشد چشمگیر اقتصادی می توان شاهد بود. از این رو، دولتمردان زمانی توانستند به وعده خود در زمینه حقوق شهروندی جامه عمل بپوشانند که در گیرودار مقابله با چالش های روابط خارجی و اقتصادی فرصتی را برای پاسخ به مطالبات سیاسی و اجتماعی به دست آوردند.
منتقدان در حالی ارایه نشدن منشور حقوق شهروندی در قالب طرح یا لایحه را دلیلی بر بی قانونی نگارندگان آن می دانند که شمار زیادی از نمایندگان مجلس یک روز پس از رونمایی، ضمن حمایت از منشور آمادگی خود را برای کمک به تهیه، تدوین و تصویب سازوکارهای لازم در جهت اجرای این سند اعلام داشتند. با این حال آنچه در خصوص تدوین و انتشار منشور حقوق شهروندی از سوی مسوولان دولتی تصریح شده این است که سند یاد شده برنامه و خط مشی دولت یازدهم بر اساس اختیارات منبعث از قانون اساسی است.
به عبارت دیگر منشور حقوق شهروندی دستور العمل دولت به همه دستگاه های اجرایی در زمینه های حقوق اولیه انسانی، حقوق شهروندی، حقوق سیاسی و اجتماعی و در نهایت حقوق اقتصادی اعم از حق مالکیت، مسکن، اشتغال و ... است که در وهله نخست رعایت آن برای این دستگاه ها الزامی است.
تاکید روحانی بر ایستادگی پای وعده هایش درباره حقوق جوانان، بانوان و اقلیت های دینی و قومی و به صورت اعم همه شهروندان نشانگر عزم رییس قوه مجریه برای پاسخ به مطالبات، آگاهی سازی مردم به حقوقشان و در نهایت نهادینگی فرهنگ سیاسی مردمسالاری دینی است. از این رو نقشه راه دولت برای همه دستگاه های اجرایی و ایجاد الگویی عملی برای دیگر نهادها در جهت رعایت تام و تمام حقوق شهروندان را باید تلاشی ماندگار برای جامعه پذیری سیاسی اصول مبنایی جمهوری اسلامی و آموزه های اسلامی و به معنایی مردمسالاری دینی در نظر گرفت.


ژ"
نظرات() 

هشداررییس انجمن علمی جنگل کشور: جنگل های شمال نیازمند تنفس 10 ساله/ 40میلیون اصله درخت شمشاد نابود شد

تاریخ:یکشنبه 5 دی 1395-06:04 ب.ظ

« هادی کیا دلیری» روز یکشنبه در نشست تبیین سیاست های سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در زمینه نحوه اجرایی کردن طرح پیشنهادی استراحت جنگل های شمال کشور به مدت 10 سال، افزود: جنگل های ایران میراث جهانی به شمار می روند و با قطع هر اصله درخت ما یک گام به سمت بیابانی شدن نزدیک می شویم.
وی اظهار داشت: طرح استراحت جنگل های شمال کشور در حالی مطرح شد که بهره برداری بیش از حد چوب، دخالت های انسانی و تغییرات آب و هوایی در آن تاثیرگذار بوده است.
کیادلیری درباره زوال جنگل های زاگرس گفت: 20 سال گذشته پیش بینی شده بود زاگرس به زوال خواهد رفت و در چند سال اخیر از مجموع 6 میلیون هکتار جنگل زاگرسی حدود یک میلیون هکتار از بین رفته است و بازگشت اکوسیستم آن امکان پذیر نیست. همین سرنوشت برای 10 تا 20 سال آینده برای جنگل های شمال کشور قابل پیش بینی است.

**بهره برداری نادرست از جنگل های ایران پنج برابر استاندارد جهانی
کیادلیری گفت: علاوه بربرداشت بی رویه چوب از جنگل ها، بشر اقدام به تخریب اکوسیستم کرده، به طوری که آمارها نشان می دهد ایران پنج برابر استاندارد جهانی از جنگل های خود بهره برداری کرده است.

** طغیان 45 آفات خطرناک در جنگل های هیرکانی در پنج سال اخیر
رییس دانشکده منابع طبیعی دانشگاه علوم تحقیقات تصریح کرد: در پنج سال اخیر طغیان 45 نوع آفت را در سطح بیش از 350 هزار هکتار جنگل های هیرکانی داشتیم که برخی از این آفات حتی برای سلامتی انسان نیز خطرناک هستند و علاوه بر ایجاد مشکل در انسان، صنعت گردشگری را تحت تاثیر قرار می دهد.

** افزایش 190 هزار هکتاری آتش سوزی های جنگل های شمال
کیادلیری افزود: در 10 سال گذشته میزان آتش سوزی های جنگل های شمال کشور 190 هزار هکتار افزایش یافته و تمامی اکوسیستم جنگلی دستخوش تغییر شده است.

** نابودی 40 میلیون اصله درخت شمشاد 300 ساله در پنج سال
کیادلیری اظهارداشت: همچنین در پنج سال اخیر 40 میلیون اصله درخت 300 ساله شمشاد را که بومی جنگل های ایران هستند و به ثبت جهانی رسیده اند، از دست داده ایم.

** مرگ و میر گونه های کلیدی جنگل های هیرکانی
این استاد دانشکده منابع طبیعی با تاکید براین که در سال های اخیر اکثر گونه های بومی را از دست داده ایم، اضافه کرد: در سال های اخیر با مرگ و میر دسته جمعی گونه های کلیدی اکوسیستم ایران مواجه شده ایم، به طوری که این گونه ها قابل برگشت نیستند.
وی از فرسایش 50 درصدی اکوسیستم جنگل شمال کشور خبرداد و افزود: در گذشته 130 رودخانه دایمی و بیش از 12 تالاب از جنگل های شمال کشور تغذیه می شدند که اکثر این رودخانه ها از شرایط دایمی به فصلی تغییر وضعیت داده اند.

** حیات وحش جنگل های شمال کشور از بین رفته است
وی اظهار داشت: متاسفانه در سال های اخیر با تغییر اجزای کوچک جنگل تمامی حیات وحش و اکوسیستم شمال کشور از بین رفته است.
به گفته کیادلیری ، در سال های اخیر با تغییر اکوسیستم تمامی یخچال های بالادست از بین رفته است، به طوری که آب مورد نیاز تغذیه رودخانه ها و تالاب های اطراف نیز دستخوش تغییر خواهد شد.

** طرح تنفس جنگل به معنای رهاسازی نیست
رییس دانشکده منابع طبیعی افزود: ضرورت اجرای طرح تنفس جنگل های شمال کشور به معنای رهاسازی این منابع نیست، بلکه این جنگل های بیمار نیازمند کمک، حفاظت و سالم سازی هستند و این طرح می تواند تاخیری در رویکرد بهره برداری چوب داشته باشد.


ژ"
نظرات() 

وقتی کانال های تلگرام پیشگام می شوند!

تاریخ:یکشنبه 5 دی 1395-06:02 ب.ظ

کانال های تلگرام در باب موضوعات مختلفی اظهار نظر می کنند، اظهار نظرهایی که گاهی با حساب و کتاب و گاهی بدون حساب و کتاب اتفاق می افتد.
در سریع بودن و انعکاس آنی رویدادها توسط کانال ها و گروه های مختلف در شبکه های اجتماعی هیچ شکی نیست ولی کیفیت این انعکاس دربسیاری از مواقع فدای سرعت می شود.
امور خبری که توسط کانال ها مدیریت می شود در حقیقت جزو وظایف ذاتی رسانه های گروهی و خبرگزاری هاست ولی تعدد کانال های تلگرامی و حاکم بودن فضای رقابتی در بین آنها باعث شده در بعضی مواقع شاهد انتشار سریع برخی از اخبار در کانال ها و گروه های تلگرام در مقایسه با خبرگزاری ها باشیم.
موضوع کانال ها فقط به این جا ختم نمی شود بلکه در بسیاری از مواقع شاهد هستیم که کاربران برخی از کانال ها در هیات یک روزنامه نگار منتقد ظاهر شده و بعضا بدون اطلاع کامل از جوانب یک موضوع به نوشتن یک خط انتقادی تحت عنوان تیتر یا لید اکتفا می کنند، هر چند برخی از همین تیترها سوژه بکری برای خبرگزاری ها شده و جوانب آن را پیگیر می شوند ولی با توجه به اینکه تحقیق، مطالعه و پرسش میدانی در پشتوانه تیترهای کانال های تلگرام وجود ندارد بنابراین نه تنها راه به جایی نبرده بلکه ذهن مخاطب را نیز دچار تشویش می کنند.
چون حرف از تشویش به میان آمد باید گفت که برخی از کاربران، حدس و گمان های خود را درباره یک پدیده یا رویداد تبدیل به یک محصول خبری کرده و به خورد اعضای خود می دهند و ما در زمان های مختلف شاهد بوده ایم که خبرگزاری ها به منظور رفع این تشویش های ایجاد شده توسط یک خبر در تلگرام، وارد عمل شده و به صحت و سقم ماجرا پرداخته اند.
حرف آخر اینکه کاش فیلترها و ابزارهای نظارتی بر روی برخی از کانال های پر عضو در شبکه های تلگرام وجود داشت تا شاهد این همه آشفته بازار در فضا مجازی نبودیم.ژ"
نظرات() 

محمدمهدی مظفری به عنوان سرپرست فرمانداری آستارا منصوب شده است.

تاریخ:یکشنبه 5 دی 1395-06:02 ب.ظ

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRk5iP-y1mUXAfwGRAsLmXh0eZhZnmlpQR9HiGqUML_ZqlMah0n

سرپرست فرمانداری شهرستان آستارا از سوی استاندار گیلان منصوب شد.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی استانداری گیلان طی حکمی از سوی استاندار گیلان محمدمهدی مظفری معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار آستارا ، به عنوان سرپرست فرمانداری آستارا منصوب شده است.
همچنین طی حکم دیگری از سوی استاندار گیلان، بابک باستانی از کارشناسان فرمانداری آستارا به عنوان بخشدار مرکزی فرمانداری آستارا منصوب شد.
شهرستان آستارا با دو بخش مرکزی و لوندویل، در 200 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.
پیش از این، سیروس شفقی فرماندار آستارا بود که روز گذشته (شنبه) در مراسمی، به عنوان فرماندار شهرستان رشت معرفی شد.
ژ"
نظرات() 

سیروس شفقی فرماندار رشت شد

تاریخ:شنبه 4 دی 1395-06:01 ب.ظ

مراسم تودیع و معارفه دو فرماندار پیشین و جدید این شهرستان ظهر امروز در سالن بانک ملی رشت با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی استان و شهرستان آستارا برگزار شد.

با توجه به اینکه شفقی از فرمانداری آستارا به رشت منتقل شد، جمع زیادی از همشهری‌های این فرماندار به مراسم معارفه وی آمدند و خبرنگاران طبق معمول به دلیل ازدیاد جمعیت راهی به داخل سالن نداشتند و مامور مربوطه نیز از ورود خبرنگاران به سالن جلسات جلوگیری کرد، گفته می‌شود سید عیسی مهدوی فرماندار پیشین رشت از طرف استاندار گیلان برای فرمانداری شهرستان تالش تعرفه شده است.

فرماندار سابق رشت در مراسم تودیع خود با بیان اینکه به دهه فجر نزدیک می‌شویم، اظهار کرد: هر چه داریم از امام(ره) است و برای دولت عدالت‌خواه و توسعه‌مدار آرزوی موفقیت دارم و یوم‌الله هشت و 9 دی نیز میثاق مردم با رهبری است.

وی با بیان اینکه به این باور رسیده‌ام که بیان عملکرد نشانه خودستایی نیست، افزود: از مردم عذرخواهی می‌کنم نتوانسته‌ام از فرصتی که در اختیار داشتم به خوبی استفاده کنم و افتخار دارم فرمانداری رشت را در شرایط دولت فعلی به‌عهده گرفتم و در آخرین سال فعالیت دولت شاهد تورم تک رقمی هستیم و در تابستان امسال نسبت به سال گذشته اشتغال بیشتر ایجاد شده است.

مهدوی با اشاره به اینکه یکی از وعده‌های رئیس جمهور در زمینه منشور حقوق شهروندی در حال محقق شدن است، گفت: به سرانجام رسیدن یک‌هزار و 300 پروژه عمرانی، رشد گاز رسانی روستایی، رشد 16.5 درصد آسفالت راه‌های روستایی، اجرای طرح هادی که اکنون 50 درصد پیشرفت دارد، رشد هدایت روان آب‌های سطحی که 100 درصد درحال اجراست، از جمله اقدام‌های فرمانداری بوده است.

وی رشد تجهیز آلات کشاورزی، مبارزه بیولوژیکی با کرم ساقه‌خوار و رشد 300 درصدی فعالیت‌های NGO در رشت را از دیگر اقدام‌ها عنوان کرد و گفت: ساماندهی رودخانه پیربازار، طرح شبکه فاضلاب، طرح بازآفرینی شهری، آغاز عملیات اجرایی راه پل که آرزوی مردم سنگر بود و به‌زودی توسط فرماندار جدید به بهره‌برداری می‌رسد.

فرماندار سابق رشت ساماندهی پسماند شهرستان و طرح تفکیک زباله از مبدأ، بهره‌برداری از چندین واحد صنعتی و ایجاد اشتغال برای آنها، اجرای طرح روستاهای فاقد کار در صندوق کارآفرین را از دیگر اقدام‌ها برشمرد.

وی برگزاری در خورشأن انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری بدون حاشیه و... را از دیگر اقدام‌های فرمانداری ذکر کرد و یادآور شد: تشکیل نشست‌هایی با احزاب سیاسی به منظور ایجاد نشاط سیاسی در شهرستان رشت از دیگر اقدام‌ها بود و اکنون مشکلات محو نشده اما به بخش قابل کنترل رسیده و امیدواریم در همین اندازه شاهد انعکاس خوبی از عملکرد دولت تدبیر و امید باشیم.ژ"
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logo