به روز نامه الكترونیكی درد نیوز اولین سایت حقوق بشر و محیط زیسنت ایران خوش آمدید تاسیس 1379 درد نیوز - صلح چیست و چگونه صورت می‌گیرد؟

دنیای وارونه-عجب رسمیه رسم زمونه

صلح چیست و چگونه صورت می‌گیرد؟

تاریخ:سه شنبه 10 خرداد 1384-08:05 ق.ظ

صلح چیست و چگونه صورت می‌گیرد؟ اا دارستانی فعال حقوق بشر و محیط زیست جهانی - نویسنده و محقق و روز نامه نگار dardnews.ir

شرایط صلح چیست؟ شرایط جنگ چیست؟ یك خورده با هم در این زمینه صحبت كنیم. «وَ إِنْ جَنَحُوا لِلسَّلْمِ فَاجْنَحْ لَها»(انفال/61) قرآن می‌گوید: اگردشمن گفت: بیا صلح كنیم. دیگر چرا می‌جنگی؟ آیه‌ی قرآن است «وَ إِنْ جَنَحُوا لِلسَّلْمِ فَاجْنَحْ لَها» اگرپیشنهاد صلح را می‌كند، صلح را بپذیر

امیرالمؤمنین می‌فرماید: «الجوع خیر من ذل الخضوع»(غررالحكم، ص‏361) جوع(گرسنگی) گرسنگی از ذلت بهتر است.


صلح و هم زیستی مسالمت آمیز یکی از اساسی ترین ضرورت های جوامع پیشرفته کنونی بشری را تشکیل می دهد. این صلح است که به انسان آرامش می دهد تا در مورد بهبود زندگی خود و همنوعان خود تفکر نموده و در راه پیشرفت و ترقی جامعه خویش برنامه و پلان بسنجد و با به کار بردن ظرفیت ها و استعداد های خود خدمتی را به بشریت انجام دهد.

آری! خداوند متعال نیز بنابر همین اهمیت صلح است که در کلام خویش می فرماید: والصلح خیر (یعنی صلح بهتر است نسبت به جنگ و جدال که همه چیز را نابود کند). پس معلوم می شود که صلح سعادت بار می آورد و کسانی که به جنگ و جدال می پردازند، جز این که جنایت را علیه همنوعان خود مرتکب شوند و به انسان و انسانیت ضرر برسانند دیگر کدام کار نیکی را به بشریت انجام نداده اند اما هستند انسان هایی که به جنگ و جدال افتخار نموده و به کشتن و قتل انسان های معصوم و بی گناه دست می زنند که نه تنها از لحاظ دین مبین اسلام این عمل و کارکرد آنان حرام دانسته می شود بلکه تابع هیچگونه دین، آیین و عرفی نیست.

دین مقدس اسلام، دین صلح و ترقی است اما آن گروه ها و شبکه های تروریستی از این دین مقدس فقط برای پیشبرد جنگ تبلیغاتی خود استفاده سوء نموده و آن را دین وحشت و زیستن در عقب ماندگی تفسیر نموده و به نحوی این دیدگاه سنتی خویش را می خواهند بالای ملتی که خواهان ترقی و پیشرفت کشورشان هستند قبولانده و تحمیل نمایند.
آیا ممکن است که طالبان و سایر گروه ها و شبکه های تروریستی با چنان دیدگاهی بتوانند بالای اذهان ملت ما نیک جلوه نموده و مردمان این سرزمین حاکمیت آنان را که هیچگونه نقشی در حکومت و در رژیم شان نداشته باشند، باز هم قبول نمایند؟ طبعاً، پاسخ منفی است.

ملت مسلمان و هردم شهید ما هیچگاهی یوغ اسارت را قبول ننموده و همواره می خواهند یکی از اعضای فعال جامعه جهانی باشند نه این که یک گروه متحجر و متعصبی مانند طالبان که به جز از یک یا دو کشور حامی آن که رژیم گویا اسلامی آنان را به رسمیت می شناخت، حکومت نموده و کشور ما را از ترقی و پیشرفت باز دارد. بلکه خواهان دولت منتخبی هستند که رأی شان دارای ارزش سیاسی بوده و بتواند نقش مهم و ارزشمندی را در آینده کشور بازی نماید که انشاءالله در انتخابات سال آینده چنین امری محق خواهد شد.

مولانا سمیع الحق که به پدر معنوی طالبان معروف است در این اواخر به تروریستان و دست پروردگانش امید داده است که پس از خروج نیروهای ایتلاف بین المللی به رهبری آمریکا پیروزی از آن طالبان و دهشت افکنان خواهد بود، نامبرده این را باید بداند که چنین اظهار نظراتی جز این که نفرت ملت ما را در مقابل وی و گروه ها و شبکه های تروریستی بیشتر بسازد، دیگر کدام بهره ی نخواهد داشت و این ملت ما است که به سرنوشت خویش در انتخابات آینده رقم می زنند و نه مولاناهای پاکستانی ( یا همان ابزار دست کشورهای غربی). .
سئوال 1: صلح چیست و چگونه صورت می‌گیرد؟

جواب: صلح آن است كه انسان با دیگری سازش كند كه مقداری از مال یا منفعت مال خود را ملك او كند، یا از طلب، یا حق خود بگذرد خواه در مقابل عوض باشد یا بدون عوض. (ر.ک توضیح المسائل دوازده مرجع، ج2 ، م2160 )

سئوال 2: دو نفری كه می‌خواهند مصالحه كنند باید از چه شرایطی پیروی كنند؟

جواب: دو نفری كه چیزی را با یكدیگر صلح می‌كنند باید بالغ و عاقل باشند. و كسی آنها را مجبور نكرده باشد و قصد صلح داشته باشند و همچنین حاكم شرع آنها را از تصرف در اموالشان جلوگیری نكرده باشد. (ر.ک توضیح المسائل دوازده مرجع، ج2, م2161 )

سئوال 3: اگر انسان مقدار بدهی خود را بداند و طلبكار او نداند، چنانچه طلبكار طلب خود را به كمتر از مقداری كه هست صلح كند آیا آن مقدار زیادی برای بدهكار حلال می‌شود؟

جواب: خیر ـ زیادی برای بدهكار حلال نیست مگر آن كه مقدار بدهی خود را به او بگوید و او را راضی كند یا طوری باشد كه اگر مقدار طلب خود را می‌دانست باز هم به آن مقدار صلح می‌كرد. (ر.ک توضیح المسائل دوازده مرجع، ج2 ، م2165 )

سئوال 4: اگر كسی چیزی را كه به مصالحه گرفته معیوب باشد می‌تواند صلح را بهم بزند؟

جواب: بلی می‌تواند صلح را بهم بزند، ولی نمی‌تواند تفاوت قیمت سالم و معیوب را بگیرد. (ر.ک توضیح المسائل دوازده مرجع، ج2 ، م2171 )

سئوال 5: شخصی دو همسر داشته كه یكی از آنها یك اولاد داشته است. زوجه نامبرده به طور وصیت یا صلح تمام اموال خود را به فرزندش داده و شوهر خود را از اموال خود محروم كرده و بعداً مرحومه شده است. آیا با وجود این وصیت نامه یا صلح نامه شوهر از اموال زوجه محروم می‌شود؟ و اگر بعد از فوت آن زن، شوهر هم فوت شده باشد آیا اولاد شوهر (كه از همسر دیگر می‌باشند) حق دارند مطالبه‌ی ارث پدر خود را از اموال زوجه‌ی مزبوره بكنند؟

جواب: اگر زن تمام اموال خود را مصالحه كرده باشد، زوج و ورثه حقی ندارند و چنانچه زن وصیت به تمام مال كرده و شوهر در زائد بر ثلث امضاء نكرده حق شوهر از اموال زوجه به تمام ورثه او می‌رسد. (ر.ک استفتائات امام خمینی(ره)، ج3، ص20 ، س2)

سئوال 6: اگر كسی با اختیار و بدون اجبار كلیه اموال خود را در حال حیات به دیگری (غیر از اولاد خودش) مصالحه نماید و كتباً مصالحه نامه بدهد، آیا اموال او متعلق به متصالح می‌شود یا این كه صلحنامه باطل است؟

جواب: اگر به وجد شرعی ثابت شود كه شخص در حال حیات اموال خود را به كسی صلح كرده و به او منتقل ساخته به نحوی كه در حین فوت مالك آن اموال نبوده ورثه در آن اموال حقی ندارند. (ر.ک استفتائات امام خمینی(ره)، ج3، ص21 ، س4)

سئوال 7: شخصی خود را در معرض ورشكستگی می‌بیند و برای فرار از دیون مردم، اموال خود را با مصالحه یا هبه یا بیع از ملك خود خارج می‌كند آیا این معاملات صحیح است؟

جواب: در فرض مذكور صحت معاملاتی كه برای فرار از دیون انجام گرفته محل اشكال است و حاكم شرع می‌تواند دخالت كند. (ر.ک استفتائات امام خمینی(ره)، ج2، ص192 ، س17)

سئوال 8: مجاز از طرف حاكم شرع در مداخله امور صغار برای تسهیل امر بازماندگان با رعایت صرفه صغار چنین می‌كند كه تمام اموالی را كه بچه‌های صغیر در معرض استعمال است مانند منزل و لوازم آن و غیره تصرف در آنها را با مادر بچه‌ها در مدت مثلاً ده سال كه نفر آخر هم به حد بلوغ برسد با زحمایت كه مادر برای بچه‌ها می‌كشد مصالحه می‌كند مثلاً اگر تصرفات در اموال سالی دو هزار تومان اجرت دارد مادر هم اجرت زحماتش دو هزار تومان و اگر بیشتر است بیشتر و اگر كمتر است كمتر و مادر بچه‌ها هم قبول می‌كند آیا به نظر مبارك شما این مصالحه در دفع اشكال تصرف در مال صغیر كافی است یا راه دیگری دارد؟

جواب: مصالحه مزبوره نسبت به اموال هر صغیری تا زمان بلوغ او اگر مقرون به مصلحت او باشد اشكال ندارد. (ر.ک استفتائات امام خمینی(ره)، ج2، ص191 ، س15)

سئوال 9: هرگاه شخصی منافع اموال منقول و غیر منقول خود را به كسی صلح كند كه «مصالح له» مادامی كه زنده است از منافع آن به هر نحو كه خواسته باشد استفاده كند در صورتی كه شخص مصالح قبل از مصالح له فوت شود آیا مفاد صلح مزبور به قوت خود باقی است یا محتاج به تنفیذ ورثه مصالح خواهد بود؟

جواب: صلحی كه طبق ضوابط شرعی در حیات مصالح انجام گرفته پس از فوت او نیز به قوت خود باقی است و نیاز به تنفیذ ورثه ندارد. (ر.ک استفتائات امام خمینی(ره)، ج2، ص186 ، س8)
ژ"
نظرات() 
how to get help in windows 10
سه شنبه 25 تیر 1398 06:14 ب.ظ
This article gives clear idea in favor of the new people of blogging, that genuinely how to do blogging and site-building.
Sandy
جمعه 7 تیر 1398 09:19 ق.ظ
Very good post! We are linking to this particularly great post on our website.
Keep up the good writing.
womens presnel kimpembe 3 paris saint germain jersey
چهارشنبه 22 خرداد 1398 05:05 ق.ظ
<a href="http://www.shopatbubbas.net/Shoes_6/cheap-nike-kd-7-good-apples-black-action-red-medium-mint ">cheap nike kd 7 good apples black action red medium mint</a><a href="http://www.shopatbubbas.net/Shoes_7/nike-roshe-ld-1000-red ">nike roshe ld 1000 red</a><a href="http://www.shopatbubbas.net/Shoes_8/mens-nike-roshe-run-high-grey-gold ">mens nike roshe run high grey gold</a><a href="http://www.shopatbubbas.net/Shoes_9/nike-zoom-basketball-shoes ">nike zoom basketball shoes</a>
womens presnel kimpembe 3 paris saint germain jersey http://www.jeveuxtout.net/MNS_37/womens-presnel-kimpembe-3-paris-saint-germain-jersey
womens kevin rucker 20 south carolina state bulldogs jersey
چهارشنبه 22 خرداد 1398 05:05 ق.ظ
<a href="http://www.healthbyyourself.net/NFL_28/mens-legend-terrence-magee-41-atlanta-falcons-jersey ">mens legend terrence magee 41 atlanta falcons jersey</a><a href="http://www.healthbyyourself.net/NFL_29/mens-game-tony-brown-2-los-angeles-chargers-jersey ">mens game tony brown 2 los angeles chargers jersey</a><a href="http://www.healthbyyourself.net/NFL_30/womens-game-adrian-clayborn-99-new-england-patriots-jersey ">womens game adrian clayborn 99 new england patriots jersey</a><a href="http://www.healthbyyourself.net/NHL_21/womens-gabriel-landeskog-92-colorado-avalanche-authentic-jersey ">womens gabriel landeskog 92 colorado avalanche authentic jersey</a>
womens kevin rucker 20 south carolina state bulldogs jersey http://www.relieftravel.net/NCAAF_31/womens-kevin-rucker-20-south-carolina-state-bulldogs-jersey
womens marian gaborik 12 ottawa senators authentic away jersey
چهارشنبه 22 خرداد 1398 05:04 ق.ظ
<a href="http://www.harmonyrental.net/Shoes_20/nike-lebron-13-low-metallic-silver ">nike lebron 13 low metallic silver</a><a href="http://www.harmonyrental.net/Shoes_3/ken-griffey-jr-red-and-black-shoes-jordan-red-and-black-shoes ">ken griffey jr red and black shoes jordan red and black shoes</a><a href="http://www.harmonyrental.net/Shoes_4/air-jordan-store-75 ">air jordan store 75</a><a href="http://www.harmonyrental.net/Shoes_5/black-air-force-1-gum-sole ">black air force 1 gum sole</a>
womens marian gaborik 12 ottawa senators authentic away jersey http://www.appolicious.net/NHL_23/womens-marian-gaborik-12-ottawa-senators-authentic-away-jersey
youth cole maxwell 96 baylor bears jersey
چهارشنبه 22 خرداد 1398 05:04 ق.ظ
<a href="http://www.weatoday.net/NFL_28/big-and-tall-game-rod-smith-45-dallas-cowboys-jersey ">big and tall game rod smith 45 dallas cowboys jersey</a><a href="http://www.weatoday.net/NFL_29/mens-legend-trevor-williams-24-los-angeles-chargers-jersey ">mens legend trevor williams 24 los angeles chargers jersey</a><a href="http://www.weatoday.net/NFL_30/mens-teamcolor-willie-beavers-64-seattle-seahawks-jersey ">mens teamcolor willie beavers 64 seattle seahawks jersey</a><a href="http://www.weatoday.net/NHL_21/mens-mitch-marner-16-toronto-maple-leafs-replica-home-jersey ">mens mitch marner 16 toronto maple leafs replica home jersey</a>
youth cole maxwell 96 baylor bears jersey http://www.kbdental.net/NCAAF_32/youth-cole-maxwell-96-baylor-bears-jersey
girls preschool nike air max 90 running shoes pure
چهارشنبه 22 خرداد 1398 05:03 ق.ظ
<a href="http://www.twelve-tone-music.net/Shoes_6/nike-air-jordan-3-iii-retro ">nike air jordan 3 iii retro</a><a href="http://www.twelve-tone-music.net/Shoes_7/womens-air-jordan-1-coffee ">womens air jordan 1 coffee</a><a href="http://www.twelve-tone-music.net/Shoes_8/kd-9-usa-away ">kd 9 usa away</a><a href="http://www.twelve-tone-music.net/Shoes_9/nike-zoom-ascention-white ">nike zoom ascention white</a>
girls preschool nike air max 90 running shoes pure http://www.saramartinez.net/Shoes_1/girls-preschool-nike-air-max-90-running-shoes-pure
acquista 2 off qualsiasi nike italia case e ottieni il 70% di sconto
چهارشنبه 15 خرداد 1398 03:56 ب.ظ
<a href="http://www.cambset.com/shoes28/nike-internationalist-se-medium-olive-medium-olive-sail-black-01 ">nike internationalist se medium olive medium olive sail black 01</a><a href="http://www.cambset.com/shoes29/adidas-superstar-ii-bambino-rose ">adidas superstar ii bambino rose</a><a href="http://www.cambset.com/shoes3/guerre-di-natale-air-jordan-scarpe-4-iv-retro-basket-militare-blu-bianco-grigio-neutro-economiche ">guerre di natale air jordan scarpe 4 iv retro basket militare blu bianco grigio neutro economiche</a><a href="http://www.cambset.com/shoes30/uomo-scarpe-adidas-forum-og-low-rs-grid-pack-porpora-sconto-eterno-negozio ">uomo scarpe adidas forum og low rs grid pack porpora sconto eterno negozio</a>
acquista 2 off qualsiasi nike italia case e ottieni il 70% di sconto http://www.owlabouttravel.com/shoes30/acquista-2-off-qualsiasi-nike-italia-case-e-ottieni-il-70%25-di-sconto
fresco adidas originals superstar donna doro bianco retr貌
چهارشنبه 15 خرداد 1398 03:56 ب.ظ
<a href="http://www.ayerstreeservice.com/shoes6/nike-air-force-1-low-07-lv8-bianche-rosse-2019 ">nike air force 1 low 07 lv8 bianche rosse 2019</a><a href="http://www.ayerstreeservice.com/shoes7/adidas-nmd-r1-triple-noir-trainers-boost-solar-reflective-mens-trainers-noir-all-taille-s31508 ">adidas nmd r1 triple noir trainers boost solar reflective mens trainers noir all taille s31508</a><a href="http://www.ayerstreeservice.com/shoes8/scarpe-genuine-adidas-zx-750-sneaker-uomo-blu-in-suede-e-tessuto-dimensione-eu-41 ">scarpe genuine adidas zx 750 sneaker uomo blu in suede e tessuto dimensione eu 41</a><a href="http://www.ayerstreeservice.com/shoes9/originale-italy-italia-supra-skytop-fresche-rosso-scarpe-bianco-italia-outlet-vendita-online ">originale italy italia supra skytop fresche rosso scarpe bianco italia outlet vendita online</a>
fresco adidas originals superstar donna doro bianco retr貌 http://www.fountainofyouthsource.com/shoes25/fresco-adidas-originals-superstar-donna-doro-bianco-retr%c3%b2
adidas yeezy boost 350 v2 by9612 core black red limited new image click image to close
چهارشنبه 15 خرداد 1398 03:56 ب.ظ
<a href="http://www.natureslittledreamers.com/shoes35/air-jordan-feng-shui-pack-6-jordan-super.fly-4-%e9%a2%a8%e6%b0%b4 ">air jordan feng shui pack 6 jordan super.fly 4 棰ㄦ按</a><a href="http://www.natureslittledreamers.com/shoes36/nike-exp-x14-se-hommes-ao3095-trainers-size-uk-11-eur-46-ao3095 ">nike exp x14 se hommes ao3095 trainers size uk 11 eur 46 ao3095</a><a href="http://www.natureslittledreamers.com/shoes37/adidas-yeezy-boost-350-v2-bianco-nuovo-con-scatola-350-taglia-6.5-uk.-segue-servizio-di ">adidas yeezy boost 350 v2 bianco nuovo con scatola 350 taglia 6.5 uk. segue servizio di</a><a href="http://www.natureslittledreamers.com/shoes38/adidas-neo-high-tops-scarpe-nere-bianche-brillante-rosse-miglior-prezzo-donna ">adidas neo high tops scarpe nere bianche brillante rosse miglior prezzo donna</a>
adidas yeezy boost 350 v2 by9612 core black red limited new image click image to close http://www.biochemnewsletter.com/shoes2/adidas-yeezy-boost-350-v2-by9612-core-black-red-limited-new-image-click-image-to-close
nike air max 95 fucsia
چهارشنبه 15 خرداد 1398 03:56 ب.ظ
<a href="http://www.pantiesandatshirt.com/shoes17/off-white-x-nike-kd-10-white-black-yellow-for-sale ">off white x nike kd 10 white black yellow for sale</a><a href="http://www.pantiesandatshirt.com/shoes18/nike-air-max-95-premium-size-9.5-snakeskin-white-summit-538416-100 ">nike air max 95 premium size 9.5 snakeskin white summit 538416 100</a><a href="http://www.pantiesandatshirt.com/shoes19/latest-nike-air-foamposite-one-premium-wolf-grey ">latest nike air foamposite one premium wolf grey</a><a href="http://www.pantiesandatshirt.com/shoes2/sale-hot-pink-lebron-12-order-autumn-shoes-sweden-jan-2015-shoes-nike-lebron-12-23-chromosomes-black-pink-blue ">sale hot pink lebron 12 order autumn shoes sweden jan 2015 shoes nike lebron 12 23 chromosomes black pink blue</a>
nike air max 95 fucsia http://www.sarahtreadwellyoga.com/shoes36/nike-air-max-95-fucsia
unisex adidas superstar print bianche blu nere alla moda q m
چهارشنبه 15 خرداد 1398 03:56 ب.ظ
<a href="http://www.pizzavillafort.com/shoes24/comprare-nuovo-adidas-zx-750-uomo-scarpe-da-corsa-retr%c3%b2-royalblue-giallo ">comprare nuovo adidas zx 750 uomo scarpe da corsa retr貌 royalblue giallo</a><a href="http://www.pizzavillafort.com/shoes25/nike-uomo-uomo-nike-dunk-high-sb-prm-cncpts ">nike uomo uomo nike dunk high sb prm cncpts</a><a href="http://www.pizzavillafort.com/shoes26/nike-hyperdunk-2017-low-warriors-away-for-sale ">nike hyperdunk 2017 low warriors away for sale</a><a href="http://www.pizzavillafort.com/shoes27/confronta-prezzi-e-offerte-adidas-zx-flux-adv-verve-dealsan.it ">confronta prezzi e offerte adidas zx flux adv verve dealsan.it</a>
unisex adidas superstar print bianche blu nere alla moda q m http://www.healthiertravels.com/shoes7/unisex-adidas-superstar-print-bianche-blu-nere-alla-moda-q-m
online nike donna wmns air max 90 cool grigie nere hyper rosa scarpe grande sconto
چهارشنبه 15 خرداد 1398 03:55 ب.ظ
<a href="http://www.lawnbowlsnamebadges.com/shoes28/acquista-sconto-nike-air-force-1-scarpe-basso-donne-formatori-bianco-blu-it-store-per ">acquista sconto nike air force 1 scarpe basso donne formatori bianco blu it store per</a><a href="http://www.lawnbowlsnamebadges.com/shoes29/adidas-adicolor-bianco-blu ">adidas adicolor bianco blu</a><a href="http://www.lawnbowlsnamebadges.com/shoes3/nike-air-huarache-drift-scarpe-running-uomo ">nike air huarache drift scarpe running uomo</a><a href="http://www.lawnbowlsnamebadges.com/shoes30/air-huarache-light-atomic-mango-run-sneakers-mango-yellow-hombre-running-zapatillas-spain-2015-latest-nike-air-huarache-free-run-nm-2-dynamic-pink-game ">air huarache light atomic mango run sneakers mango yellow hombre running zapatillas spain 2015 latest nike air huarache free run nm 2 dynamic pink game</a>
online nike donna wmns air max 90 cool grigie nere hyper rosa scarpe grande sconto http://www.gemresidence-condo.com/shoes19/online-nike-donna-wmns-air-max-90-cool-grigie-nere-hyper-rosa-scarpe-grande-sconto
nike air footscape woven nm smokey blue smokey blue mica blue
چهارشنبه 15 خرداد 1398 03:54 ب.ظ
<a href="http://www.denim-park.com/shoes17/men-nike-kyrie-irving-3-yellow-red-shoes-prestigious-attractive-design-quality-and ">men nike kyrie irving 3 yellow red shoes prestigious attractive design quality and</a><a href="http://www.denim-park.com/shoes18/nike-air-jordan-11-xi-retro-nero-gamma-blu-nero-varsity ">nike air jordan 11 xi retro nero gamma blu nero varsity</a><a href="http://www.denim-park.com/shoes19/nero-donna-scarpe-sneakers-nike-canotte-nike-pro-online-shop-reebok-torino ">nero donna scarpe sneakers nike canotte nike pro online shop reebok torino</a><a href="http://www.denim-park.com/shoes2/nike-air-mag-power-laces-sale-usa-online-classic-fashion-trend-incredible-prices-shop-cheap-nike-kobe-9-elite ">nike air mag power laces sale usa online classic fashion trend incredible prices shop cheap nike kobe 9 elite</a>
nike air footscape woven nm smokey blue smokey blue mica blue http://www.karinainthecity.com/shoes10/nike-air-footscape-woven-nm-smokey-blue-smokey-blue-mica-blue
adidas yeezy boost 350 v2 bianco nuovo con scatola 350 taglia 6.5 uk. segue servizio di
چهارشنبه 15 خرداد 1398 03:53 ب.ظ
<a href="http://www.erin-kane.com/shoes31/coupon-puma-scarpe-sportive-donna-puma-ignite-evoknit-lo-hypernature-2018-neri-sportivo-taglia-3 ">coupon puma scarpe sportive donna puma ignite evoknit lo hypernature 2018 neri sportivo taglia 3</a><a href="http://www.erin-kane.com/shoes32/force-la-estive-air-le-comprer%c3%a0-scarpe-qualit%c3%a0-buona-1-white-07-nike ">force la estive air le comprer脿 scarpe qualit脿 buona 1 white 07 nike</a><a href="http://www.erin-kane.com/shoes33/bianca-originals-adidas-scarpe-donne ">bianca originals adidas scarpe donne</a><a href="http://www.erin-kane.com/shoes34/nike-kobe-9-ix-elite-high-perspective-ds-brand-new-size-9-with-receipt ">nike kobe 9 ix elite high perspective ds brand new size 9 with receipt</a>
adidas yeezy boost 350 v2 bianco nuovo con scatola 350 taglia 6.5 uk. segue servizio di http://www.natureslittledreamers.com/shoes37/adidas-yeezy-boost-350-v2-bianco-nuovo-con-scatola-350-taglia-6.5-uk.-segue-servizio-di
uomo nike air max flair 942236 100 triplo scarpe scarpe triplo da ginnastica bianche
شنبه 11 خرداد 1398 09:56 ب.ظ
<a href="http://www.ayerstreeservice.com/shoes6/saldi-scarpe-air-jordan-under-armour-e-nike-air-max-milano-qualit%c3%a0-esclusiva.-a ">saldi scarpe air jordan under armour e nike air max milano qualit脿 esclusiva. a</a><a href="http://www.ayerstreeservice.com/shoes7/minimo-6-volte-nike-air-max-90-premium-em-uomo-rete-di-ingegneria-bianche-bianche-nere-rosse-scarpe ">minimo 6 volte nike air max 90 premium em uomo rete di ingegneria bianche bianche nere rosse scarpe</a><a href="http://www.ayerstreeservice.com/shoes8/nike-mens-air-jordan-extra-fly-black-electrolime-armory-navy-854551-014 ">nike mens air jordan extra fly black electrolime armory navy 854551 014</a><a href="http://www.ayerstreeservice.com/shoes9/super-offerte-speciali-adidas-f50-all-usura-gusto-nobile-resistente-australia-di-vendita-2012 ">super offerte speciali adidas f50 all usura gusto nobile resistente australia di vendita 2012</a>
[url=http://www.fithappywoman.com/shoes1/uomo-nike-air-max-flair-942236-100-triplo-scarpe-scarpe-triplo-da-ginnastica-bianche]uomo nike air max flair 942236 100 triplo scarpe scarpe triplo da ginnastica bianche[/url]
mens kalija lipscomb 16 vanderbilt commodores jersey
دوشنبه 30 اردیبهشت 1398 08:17 ق.ظ
<a href="http://www.weatoday.net/Shoes_1/nike-huarache-free-run-black-purple ">nike huarache free run black purple</a><a href="http://www.weatoday.net/Shoes_10/adidas-jake-2-0-boots ">adidas jake 2 0 boots</a><a href="http://www.weatoday.net/Shoes_11/nike-mercurial-vapor-superfly-iii-blue ">nike mercurial vapor superfly iii blue</a><a href="http://www.weatoday.net/Shoes_12/air-jordan-eclipse-green-mint-green ">air jordan eclipse green mint green</a>
mens kalija lipscomb 16 vanderbilt commodores jersey http://www.harborwingtech.net/NCAAF_31/mens-kalija-lipscomb-16-vanderbilt-commodores-jersey
nike air max sequent 2 mens grey
دوشنبه 30 اردیبهشت 1398 08:17 ق.ظ
<a href="http://www.centroquiropractico.net/NCAAF_34/womens-chance-parker-31-utah-state-aggies-jersey ">womens chance parker 31 utah state aggies jersey</a><a href="http://www.centroquiropractico.net/NCAAF_35/youth-austin-crump-84-southeast-missouri-state-redhawks-jersey ">youth austin crump 84 southeast missouri state redhawks jersey</a><a href="http://www.centroquiropractico.net/NFL_26/greg-little-15-arizona-cardinals-jersey ">greg little 15 arizona cardinals jersey</a><a href="http://www.centroquiropractico.net/NFL_27/mens-elite-joe-staley-74-san-francisco-49ers-jersey ">mens elite joe staley 74 san francisco 49ers jersey</a>
nike air max sequent 2 mens grey http://www.scuoladipolitica.net/Shoes_16/nike-air-max-sequent-2-mens-grey
womens mike moustakas 8 kansas city royals team jersey
دوشنبه 30 اردیبهشت 1398 08:16 ق.ظ
<a href="http://www.brunodelfrate.net/NHL_22/mens-semyon-varlamov-1-colorado-avalanche-breakaway-away-jersey ">mens semyon varlamov 1 colorado avalanche breakaway away jersey</a><a href="http://www.brunodelfrate.net/NHL_23/mens-ivan-provorov-9-philadelphia-flyers-authentic-away-jersey ">mens ivan provorov 9 philadelphia flyers authentic away jersey</a><a href="http://www.brunodelfrate.net/NHL_24/womens-william-karlsson-71-vegas-golden-knights-breakaway-jersey ">womens william karlsson 71 vegas golden knights breakaway jersey</a><a href="http://www.brunodelfrate.net/NHL_25/mens-brandon-carlo-25-boston-bruins-premier-player-jersey ">mens brandon carlo 25 boston bruins premier player jersey</a>
womens mike moustakas 8 kansas city royals team jersey http://www.douglasfonteno.net/MNS_36/womens-mike-moustakas-8-kansas-city-royals-team-jersey
youth alex reigelsperger 30 minnesota golden gophers jersey
دوشنبه 30 اردیبهشت 1398 08:16 ق.ظ
<a href="http://www.techsmartsystems.net/NHL_22/mens-connor-murphy-5-chicago-blackhawks-authentic-player-jersey ">mens connor murphy 5 chicago blackhawks authentic player jersey</a><a href="http://www.techsmartsystems.net/NHL_23/mens-sonny-milano-22-columbus-blue-jackets-premier-jersey ">mens sonny milano 22 columbus blue jackets premier jersey</a><a href="http://www.techsmartsystems.net/NHL_24/mens-yannick-weber-7-nashville-predators-premier-away-jersey ">mens yannick weber 7 nashville predators premier away jersey</a><a href="http://www.techsmartsystems.net/NHL_25/youth-matt-lorito-new-york-islanders-premier-player-jersey ">youth matt lorito new york islanders premier player jersey</a>
youth alex reigelsperger 30 minnesota golden gophers jersey http://www.thechlorinegenie.net/NCAAF_34/youth-alex-reigelsperger-30-minnesota-golden-gophers-jersey
mens elite airius moore 58 arizona cardinals jersey
دوشنبه 30 اردیبهشت 1398 08:16 ق.ظ
<a href="http://www.laredobuilders.net/Shoes_1/nike-air-foamposite-crimson-for-sale ">nike air foamposite crimson for sale</a><a href="http://www.laredobuilders.net/Shoes_10/jordan-retro-11-gamma-blues ">jordan retro 11 gamma blues</a><a href="http://www.laredobuilders.net/Shoes_11/lebron-13-usa ">lebron 13 usa</a><a href="http://www.laredobuilders.net/Shoes_12/g-dragon-nike-air-jordan-2013 ">g dragon nike air jordan 2013</a>
mens elite airius moore 58 arizona cardinals jersey http://www.seedsofpeace.net/NFL_28/mens-elite-airius-moore-58-arizona-cardinals-jersey
womens mikko koskinen 19 edmonton oilers authentic player jersey
دوشنبه 30 اردیبهشت 1398 08:15 ق.ظ
<a href="http://www.communitysystemsfoundation.net/NHL_22/youth-gemel-smith-46-dallas-stars-premier-custom-jersey ">youth gemel smith 46 dallas stars premier custom jersey</a><a href="http://www.communitysystemsfoundation.net/NHL_23/womens-stefan-matteau-25-vegas-golden-knights-premier-away-jersey ">womens stefan matteau 25 vegas golden knights premier away jersey</a><a href="http://www.communitysystemsfoundation.net/NHL_24/mens-tomas-plekanec-14-montreal-canadiens-premier-away-jersey ">mens tomas plekanec 14 montreal canadiens premier away jersey</a><a href="http://www.communitysystemsfoundation.net/NHL_25/youth-evgeny-kuznetsov-92-washington-capitals-authentic-home-jersey ">youth evgeny kuznetsov 92 washington capitals authentic home jersey</a>
womens mikko koskinen 19 edmonton oilers authentic player jersey http://www.secularcensus.net/NHL_25/womens-mikko-koskinen-19-edmonton-oilers-authentic-player-jersey
http://tinyurl.com/
دوشنبه 19 فروردین 1398 11:34 ق.ظ
Wow, amazing blog layout! How long have you been blogging
for? you make blogging look easy. The overall look
of your site is great, as well as the content!
minecraft
دوشنبه 19 فروردین 1398 05:45 ق.ظ
Aw, this was a very nice post. Finding the time
and actual effort to generate a very good article… but
what can I say… I put things off a lot and don't seem
to get anything done.
tinyurl.com
پنجشنبه 15 فروردین 1398 01:51 ب.ظ
What's Going down i'm new to this, I stumbled upon this I've found It positively useful and it has
helped me out loads. I hope to give a contribution & aid different
customers like its aided me. Good job.
mens asics gel kayano 21 blue gold
چهارشنبه 10 بهمن 1397 05:10 ق.ظ
<a href="http://www.abolsitsolution.com/39/nike-air-jordan-powder-blue-10s ">nike air jordan powder blue 10s</a><a href="http://www.abolsitsolution.com/4/adidas-ultra-boost-3.0-triple-black-core-black-ba8862-mens ">adidas ultra boost 3.0 triple black core black ba8862 mens</a><a href="http://www.abolsitsolution.com/40/womens-nike-air-max-bw-yellow-orange ">womens nike air max bw yellow orange</a><a href="http://www.abolsitsolution.com/5/marcus-mariota-oregon-ducks-shoes ">marcus mariota oregon ducks shoes</a>
mens asics gel kayano 21 blue gold http://www.evanmcginnisphotography.com/201501/mens-asics-gel-kayano-21-blue-gold
nike lebron zoom soldier homme pourpre noir jaune
چهارشنبه 10 بهمن 1397 05:09 ق.ظ
<a href="http://www.espatrick.top/35/fonc-nouveau-design-barkley-posite-max-prm-qs-area-72-golw-dans-the-populaires-auprs-des-jeunes ">fonc nouveau design barkley posite max prm qs area 72 golw dans the populaires auprs des jeunes</a><a href="http://www.espatrick.top/36/air-jordan-iii-3-black-green-grey ">air jordan iii 3 black green grey</a><a href="http://www.espatrick.top/37/nike-internationalist-premium-nike-wmns-internationalist-premium-black-anthracite-metallic-hematite ">nike internationalist premium nike wmns internationalist premium black anthracite metallic hematite</a><a href="http://www.espatrick.top/38/nike-free-6.0-womens-grey ">nike free 6.0 womens grey</a>
nike lebron zoom soldier homme pourpre noir jaune http://www.missrodeocolorado.net/23/nike-lebron-zoom-soldier-homme-pourpre-noir-jaune
nike hyperfuse air max red
چهارشنبه 10 بهمن 1397 05:09 ق.ظ
<a href="http://www.learningpathwayspreschool.club/36/adidas-zx-800-lea-fall-2008-collection ">adidas zx 800 lea fall 2008 collection</a><a href="http://www.learningpathwayspreschool.club/37/mens-nike-free-run-3-grey-red ">mens nike free run 3 grey red</a><a href="http://www.learningpathwayspreschool.club/38/apple-first-colony-mall ">apple first colony mall</a><a href="http://www.learningpathwayspreschool.club/39/nike-air-force-180-usa-now-available ">nike air force 180 usa now available</a>
nike hyperfuse air max red http://www.koziejcentrum.top/18/nike-hyperfuse-air-max-red
2017 air jordan 12 retro psny dark grey dary grey black
چهارشنبه 10 بهمن 1397 05:08 ق.ظ
<a href="http://www.uptownsquaredenver.top/4/nike-dunk-high-sherpa-sail-black ">nike dunk high sherpa sail black</a><a href="http://www.uptownsquaredenver.top/40/air-max-1-pigeon-drunks ">air max 1 pigeon drunks</a><a href="http://www.uptownsquaredenver.top/5/nike-lunar-force-1-duckboot-sale-whos-grabbing-a-pair-of-the-nike-lunar-force-1-duckboot-for-the-winter ">nike lunar force 1 duckboot sale whos grabbing a pair of the nike lunar force 1 duckboot for the winter</a><a href="http://www.uptownsquaredenver.top/6/nike-air-force-1-high-army-nike-air-force-1-high-duckboot-dark-army-sneakernews ">nike air force 1 high army nike air force 1 high duckboot dark army sneakernews</a>
2017 air jordan 12 retro psny dark grey dary grey black http://www.formation44.top/15/2017-air-jordan-12-retro-psny-dark-grey-dary-grey-black
womens supra skytop sky blue purple
سه شنبه 18 دی 1397 05:09 ب.ظ
<a href="http://www.nielsonhomes.net/36/chaussures-nike-lebron-x-10-ext-hazelnut-suede-100%25-authentique-marron ">chaussures nike lebron x 10 ext hazelnut suede 100% authentique marron</a><a href="http://www.nielsonhomes.net/37/cheap-atmos-x-air-jordan-3s ">cheap atmos x air jordan 3s</a><a href="http://www.nielsonhomes.net/38/nike-roshe-black-wolf-grey-nike-roshe-black-wolf-grey ">nike roshe black wolf grey nike roshe black wolf grey</a><a href="http://www.nielsonhomes.net/39/jordan-9-olive-for-sale ">jordan 9 olive for sale</a>
womens supra skytop sky blue purple http://www.trendtradingpairs.com/4/womens-supra-skytop-sky-blue-purple
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30


Admin Logo
themebox Logo