به روز نامه الكترونیكی درد نیوز اولین سایت حقوق بشر و محیط زیسنت ایران خوش آمدید تاسیس 1379 درد نیوز - صلح چیست و چگونه صورت می‌گیرد؟

دنیای وارونه-عجب رسمیه رسم زمونه

صلح چیست و چگونه صورت می‌گیرد؟

تاریخ:سه شنبه 10 خرداد 1384-07:05 ق.ظ

صلح چیست و چگونه صورت می‌گیرد؟ اا دارستانی فعال حقوق بشر و محیط زیست جهانی - نویسنده و محقق و روز نامه نگار dardnews.ir

شرایط صلح چیست؟ شرایط جنگ چیست؟ یك خورده با هم در این زمینه صحبت كنیم. «وَ إِنْ جَنَحُوا لِلسَّلْمِ فَاجْنَحْ لَها»(انفال/61) قرآن می‌گوید: اگردشمن گفت: بیا صلح كنیم. دیگر چرا می‌جنگی؟ آیه‌ی قرآن است «وَ إِنْ جَنَحُوا لِلسَّلْمِ فَاجْنَحْ لَها» اگرپیشنهاد صلح را می‌كند، صلح را بپذیر

امیرالمؤمنین می‌فرماید: «الجوع خیر من ذل الخضوع»(غررالحكم، ص‏361) جوع(گرسنگی) گرسنگی از ذلت بهتر است.


صلح و هم زیستی مسالمت آمیز یکی از اساسی ترین ضرورت های جوامع پیشرفته کنونی بشری را تشکیل می دهد. این صلح است که به انسان آرامش می دهد تا در مورد بهبود زندگی خود و همنوعان خود تفکر نموده و در راه پیشرفت و ترقی جامعه خویش برنامه و پلان بسنجد و با به کار بردن ظرفیت ها و استعداد های خود خدمتی را به بشریت انجام دهد.

آری! خداوند متعال نیز بنابر همین اهمیت صلح است که در کلام خویش می فرماید: والصلح خیر (یعنی صلح بهتر است نسبت به جنگ و جدال که همه چیز را نابود کند). پس معلوم می شود که صلح سعادت بار می آورد و کسانی که به جنگ و جدال می پردازند، جز این که جنایت را علیه همنوعان خود مرتکب شوند و به انسان و انسانیت ضرر برسانند دیگر کدام کار نیکی را به بشریت انجام نداده اند اما هستند انسان هایی که به جنگ و جدال افتخار نموده و به کشتن و قتل انسان های معصوم و بی گناه دست می زنند که نه تنها از لحاظ دین مبین اسلام این عمل و کارکرد آنان حرام دانسته می شود بلکه تابع هیچگونه دین، آیین و عرفی نیست.

دین مقدس اسلام، دین صلح و ترقی است اما آن گروه ها و شبکه های تروریستی از این دین مقدس فقط برای پیشبرد جنگ تبلیغاتی خود استفاده سوء نموده و آن را دین وحشت و زیستن در عقب ماندگی تفسیر نموده و به نحوی این دیدگاه سنتی خویش را می خواهند بالای ملتی که خواهان ترقی و پیشرفت کشورشان هستند قبولانده و تحمیل نمایند.
آیا ممکن است که طالبان و سایر گروه ها و شبکه های تروریستی با چنان دیدگاهی بتوانند بالای اذهان ملت ما نیک جلوه نموده و مردمان این سرزمین حاکمیت آنان را که هیچگونه نقشی در حکومت و در رژیم شان نداشته باشند، باز هم قبول نمایند؟ طبعاً، پاسخ منفی است.

ملت مسلمان و هردم شهید ما هیچگاهی یوغ اسارت را قبول ننموده و همواره می خواهند یکی از اعضای فعال جامعه جهانی باشند نه این که یک گروه متحجر و متعصبی مانند طالبان که به جز از یک یا دو کشور حامی آن که رژیم گویا اسلامی آنان را به رسمیت می شناخت، حکومت نموده و کشور ما را از ترقی و پیشرفت باز دارد. بلکه خواهان دولت منتخبی هستند که رأی شان دارای ارزش سیاسی بوده و بتواند نقش مهم و ارزشمندی را در آینده کشور بازی نماید که انشاءالله در انتخابات سال آینده چنین امری محق خواهد شد.

مولانا سمیع الحق که به پدر معنوی طالبان معروف است در این اواخر به تروریستان و دست پروردگانش امید داده است که پس از خروج نیروهای ایتلاف بین المللی به رهبری آمریکا پیروزی از آن طالبان و دهشت افکنان خواهد بود، نامبرده این را باید بداند که چنین اظهار نظراتی جز این که نفرت ملت ما را در مقابل وی و گروه ها و شبکه های تروریستی بیشتر بسازد، دیگر کدام بهره ی نخواهد داشت و این ملت ما است که به سرنوشت خویش در انتخابات آینده رقم می زنند و نه مولاناهای پاکستانی ( یا همان ابزار دست کشورهای غربی). .
سئوال 1: صلح چیست و چگونه صورت می‌گیرد؟

جواب: صلح آن است كه انسان با دیگری سازش كند كه مقداری از مال یا منفعت مال خود را ملك او كند، یا از طلب، یا حق خود بگذرد خواه در مقابل عوض باشد یا بدون عوض. (ر.ک توضیح المسائل دوازده مرجع، ج2 ، م2160 )

سئوال 2: دو نفری كه می‌خواهند مصالحه كنند باید از چه شرایطی پیروی كنند؟

جواب: دو نفری كه چیزی را با یكدیگر صلح می‌كنند باید بالغ و عاقل باشند. و كسی آنها را مجبور نكرده باشد و قصد صلح داشته باشند و همچنین حاكم شرع آنها را از تصرف در اموالشان جلوگیری نكرده باشد. (ر.ک توضیح المسائل دوازده مرجع، ج2, م2161 )

سئوال 3: اگر انسان مقدار بدهی خود را بداند و طلبكار او نداند، چنانچه طلبكار طلب خود را به كمتر از مقداری كه هست صلح كند آیا آن مقدار زیادی برای بدهكار حلال می‌شود؟

جواب: خیر ـ زیادی برای بدهكار حلال نیست مگر آن كه مقدار بدهی خود را به او بگوید و او را راضی كند یا طوری باشد كه اگر مقدار طلب خود را می‌دانست باز هم به آن مقدار صلح می‌كرد. (ر.ک توضیح المسائل دوازده مرجع، ج2 ، م2165 )

سئوال 4: اگر كسی چیزی را كه به مصالحه گرفته معیوب باشد می‌تواند صلح را بهم بزند؟

جواب: بلی می‌تواند صلح را بهم بزند، ولی نمی‌تواند تفاوت قیمت سالم و معیوب را بگیرد. (ر.ک توضیح المسائل دوازده مرجع، ج2 ، م2171 )

سئوال 5: شخصی دو همسر داشته كه یكی از آنها یك اولاد داشته است. زوجه نامبرده به طور وصیت یا صلح تمام اموال خود را به فرزندش داده و شوهر خود را از اموال خود محروم كرده و بعداً مرحومه شده است. آیا با وجود این وصیت نامه یا صلح نامه شوهر از اموال زوجه محروم می‌شود؟ و اگر بعد از فوت آن زن، شوهر هم فوت شده باشد آیا اولاد شوهر (كه از همسر دیگر می‌باشند) حق دارند مطالبه‌ی ارث پدر خود را از اموال زوجه‌ی مزبوره بكنند؟

جواب: اگر زن تمام اموال خود را مصالحه كرده باشد، زوج و ورثه حقی ندارند و چنانچه زن وصیت به تمام مال كرده و شوهر در زائد بر ثلث امضاء نكرده حق شوهر از اموال زوجه به تمام ورثه او می‌رسد. (ر.ک استفتائات امام خمینی(ره)، ج3، ص20 ، س2)

سئوال 6: اگر كسی با اختیار و بدون اجبار كلیه اموال خود را در حال حیات به دیگری (غیر از اولاد خودش) مصالحه نماید و كتباً مصالحه نامه بدهد، آیا اموال او متعلق به متصالح می‌شود یا این كه صلحنامه باطل است؟

جواب: اگر به وجد شرعی ثابت شود كه شخص در حال حیات اموال خود را به كسی صلح كرده و به او منتقل ساخته به نحوی كه در حین فوت مالك آن اموال نبوده ورثه در آن اموال حقی ندارند. (ر.ک استفتائات امام خمینی(ره)، ج3، ص21 ، س4)

سئوال 7: شخصی خود را در معرض ورشكستگی می‌بیند و برای فرار از دیون مردم، اموال خود را با مصالحه یا هبه یا بیع از ملك خود خارج می‌كند آیا این معاملات صحیح است؟

جواب: در فرض مذكور صحت معاملاتی كه برای فرار از دیون انجام گرفته محل اشكال است و حاكم شرع می‌تواند دخالت كند. (ر.ک استفتائات امام خمینی(ره)، ج2، ص192 ، س17)

سئوال 8: مجاز از طرف حاكم شرع در مداخله امور صغار برای تسهیل امر بازماندگان با رعایت صرفه صغار چنین می‌كند كه تمام اموالی را كه بچه‌های صغیر در معرض استعمال است مانند منزل و لوازم آن و غیره تصرف در آنها را با مادر بچه‌ها در مدت مثلاً ده سال كه نفر آخر هم به حد بلوغ برسد با زحمایت كه مادر برای بچه‌ها می‌كشد مصالحه می‌كند مثلاً اگر تصرفات در اموال سالی دو هزار تومان اجرت دارد مادر هم اجرت زحماتش دو هزار تومان و اگر بیشتر است بیشتر و اگر كمتر است كمتر و مادر بچه‌ها هم قبول می‌كند آیا به نظر مبارك شما این مصالحه در دفع اشكال تصرف در مال صغیر كافی است یا راه دیگری دارد؟

جواب: مصالحه مزبوره نسبت به اموال هر صغیری تا زمان بلوغ او اگر مقرون به مصلحت او باشد اشكال ندارد. (ر.ک استفتائات امام خمینی(ره)، ج2، ص191 ، س15)

سئوال 9: هرگاه شخصی منافع اموال منقول و غیر منقول خود را به كسی صلح كند كه «مصالح له» مادامی كه زنده است از منافع آن به هر نحو كه خواسته باشد استفاده كند در صورتی كه شخص مصالح قبل از مصالح له فوت شود آیا مفاد صلح مزبور به قوت خود باقی است یا محتاج به تنفیذ ورثه مصالح خواهد بود؟

جواب: صلحی كه طبق ضوابط شرعی در حیات مصالح انجام گرفته پس از فوت او نیز به قوت خود باقی است و نیاز به تنفیذ ورثه ندارد. (ر.ک استفتائات امام خمینی(ره)، ج2، ص186 ، س8)
ژ"
نظرات() 
servicii web design
شنبه 9 آذر 1398 04:45 ب.ظ
Quality content is the crucial to invite the viewers to pay a quick visit the website, that's what this site is providing.
air jordan 5 retro laney high school white varsity royal maize air jordan 5 air jordans air jordan 5 retro jordans
سه شنبه 21 آبان 1398 06:30 ب.ظ
<a href="http://www.mymedicinemaster.com/shoes_at33/air-jordan-5-fire-red-grey-tongue-2013 ">air jordan 5 fire red grey tongue 2013</a><a href="http://www.mymedicinemaster.com/shoes_at34/air-jordan-retro-4-rosa-braun-damen-freizeitschuhe-online-finden ">air jordan retro 4 rosa braun damen freizeitschuhe online finden</a><a href="http://www.mymedicinemaster.com/shoes_at35/nike-air-huarache-run-prm-159-chf-seven-sneaker-store ">nike air huarache run prm 159 chf seven sneaker store</a><a href="http://www.mymedicinemaster.com/shoes_at36/nike-air-jordan-spizike-gs-bordeaux-sz-13-nike-air-jordan-spiz-ike-gs-bordeaux-sz-13-gray-multi-colors-great-condition-minor-paint-cracks-on-the-inside ">nike air jordan spizike gs bordeaux sz 13 nike air jordan spiz ike gs bordeaux sz 13 gray multi colors great condition minor paint cracks on the inside</a>
air jordan 5 retro laney high school white varsity royal maize air jordan 5 air jordans air jordan 5 retro jordans http://www.fairytaleoflife.com/shoes_at11/air-jordan-5-retro-laney-high-school-white-varsity-royal-maize-air-jordan-5-air-jordans-air-jordan-5-retro-jordans
primavera estate 2018 nike lebron 11 uomini scarpe da basket it parachute oro
سه شنبه 21 آبان 1398 06:29 ب.ظ
<a href="http://www.autismjobclub.com/shoes_be31/adidas-pure-boost.-chaussures-de-sport-pour-hommes.-blanc.-tout-neuf.-ba8893 ">adidas pure boost. chaussures de sport pour hommes. blanc. tout neuf. ba8893</a><a href="http://www.autismjobclub.com/shoes_be32/nike-air-max-95-8.5-wlf-grey-chllng-red-cool-grey-drk-grey-buy-online-in-oman.-apparel-products-in-oman-see-prices-reviews-and-free-delivery-in ">nike air max 95 8.5 wlf grey chllng red cool grey drk grey buy online in oman. apparel products in oman see prices reviews and free delivery in</a><a href="http://www.autismjobclub.com/shoes_be33/mens-nike-free-5.0-black-white-running-shoes-nike-usa-hat-nike-air ">mens nike free 5.0 black white running shoes nike usa hat nike air</a><a href="http://www.autismjobclub.com/shoes_be34/nike-air-max-90-chaussures-hommes-mode-noir-marron-argent-new-nike-air-cheap-nike ">nike air max 90 chaussures hommes mode noir marron argent new nike air cheap nike</a>
primavera estate 2018 nike lebron 11 uomini scarpe da basket it parachute oro http://www.hazletonfarm.com/shoes31/primavera-estate-2018-nike-lebron-11-uomini-scarpe-da-basket-it-parachute-oro
bon march茅 nike air huarache dark bleu blanc 819685 403 homme chaussures de course sneaker2018
سه شنبه 21 آبان 1398 06:15 ب.ظ
<a href="http://www.yenssalon.com/shoes_fi05/nike.-zoom-lebron-6-los-angeles ">nike. zoom lebron 6 los angeles</a><a href="http://www.yenssalon.com/shoes_fi06/adidas-superstar-foundation-jw-keng%c3%a4t-lasten-k%c3%a4velykeng%c3%a4t-musta-valkoinen ">adidas superstar foundation jw keng盲t lasten k盲velykeng盲t musta valkoinen</a><a href="http://www.yenssalon.com/shoes_fi07/nike-jordan-6-rings ">nike jordan 6 rings</a><a href="http://www.yenssalon.com/shoes_fi08/nike-air-max-thea-lifestyle-keng%c3%a4t-desert-sand ">nike air max thea lifestyle keng盲t desert sand</a>
bon march茅 nike air huarache dark bleu blanc 819685 403 homme chaussures de course sneaker2018 http://www.createtruebliss.com/shoes_be18/bon-march%c3%a9-nike-air-huarache-dark-bleu-blanc-819685-403-homme-chaussures-de-course-sneaker2018
mobile legends hack codashop
دوشنبه 20 آبان 1398 02:00 ق.ظ
That is really fascinating, You are a very professional blogger.
I have joined your feed and look forward to looking for extra of your great post.
Also, I've shared your website in my social networks
new balance 999 women
سه شنبه 14 آبان 1398 12:05 ب.ظ
<a href="http://www.kellisnaildesign.com/cases_17/s7-edge-magnetic-wallet-case ">s7 edge magnetic wallet case</a><a href="http://www.kellisnaildesign.com/cases_18/xperia-x-back-cover ">xperia x back cover</a><a href="http://www.kellisnaildesign.com/cases_19/iphone-7-sea-blue ">iphone 7 sea blue</a><a href="http://www.kellisnaildesign.com/cases_20/speck-iguy-ipad-mini-4 ">speck iguy ipad mini 4</a>
[url=http://www.concreteartsolutions.com/shoes_admin8/new-balance-999-women]new balance 999 women[/url]
st. louis cardinals 47 wo mens midnight gamma t shirt red
سه شنبه 14 آبان 1398 12:04 ب.ظ
<a href="http://www.recetasdecomidassaludables.com/shoes_admin28/nike-roshe-two-white-gold ">nike roshe two white gold</a><a href="http://www.recetasdecomidassaludables.com/shoes_admin29/adidas-manchester-united-zx-flux-sneakers ">adidas manchester united zx flux sneakers</a><a href="http://www.recetasdecomidassaludables.com/shoes_admin3/nike-mercurial-superfly-4-online ">nike mercurial superfly 4 online</a><a href="http://www.recetasdecomidassaludables.com/shoes_admin30/nike-news-masterpiece-melange-kobe-9-elite-what-the ">nike news masterpiece melange kobe 9 elite what the</a>
[url=http://www.scandinavian-distribution.com/caps_34/st.-louis-cardinals-47-wo-mens-midnight-gamma-t-shirt-red]st. louis cardinals 47 wo mens midnight gamma t shirt red[/url]
oklahoma city thunder black navy adidas nba youth xl new era logo
سه شنبه 14 آبان 1398 12:03 ب.ظ
<a href="http://www.alicecooper-tickets.com/caps_28/fashion-new-trend-leisure-wild-colorado-buffaloes-47-ncaa-tally-closer-cap-mens-hats-team ">fashion new trend leisure wild colorado buffaloes 47 ncaa tally closer cap mens hats team</a><a href="http://www.alicecooper-tickets.com/caps_29/denmark-new-era-washington-redskins-2018-nfl-draft-official-on-stage-59fifty-fitted-hat-heather ">denmark new era washington redskins 2018 nfl draft official on stage 59fifty fitted hat heather</a><a href="http://www.alicecooper-tickets.com/caps_3/mens-seattle-sounders-fc-adidas-black-2016-mls-cup-champions-flat-brim-snapback-adjustable-hat ">mens seattle sounders fc adidas black 2016 mls cup champions flat brim snapback adjustable hat</a><a href="http://www.alicecooper-tickets.com/caps_30/mens-san-antonio-spurs-new-era-graphite-popped-shadow-39thirty-flex-hat-spurs-era ">mens san antonio spurs new era graphite popped shadow 39thirty flex hat spurs era</a>
[url=http://www.thisleoloves.com/caps_5/oklahoma-city-thunder-black-navy-adidas-nba-youth-xl-new-era-logo]oklahoma city thunder black navy adidas nba youth xl new era logo[/url]
newspaper delivery jobs in my area
جمعه 12 مهر 1398 09:04 ق.ظ
Hi to every single one, it's really a nice for me to visit this website,
it consists of helpful Information.
www.padeodco.be
پنجشنبه 11 مهر 1398 09:35 ق.ظ
A tree care service may help to get this dealt with.
Jayme
پنجشنبه 11 مهر 1398 04:11 ق.ظ
They offer pruning, shaping, cabling and tree care.
minecraft games
چهارشنبه 13 شهریور 1398 07:45 ق.ظ
Terrific article! This is the kind of info that are supposed to be shared across the
web. Disgrace on Google for now not positioning this submit higher!

Come on over and talk over with my site .

Thanks =)
Lucille
چهارشنبه 6 شهریور 1398 08:28 ق.ظ
I am regular reader, how are you everybody? This article posted at this
site is genuinely nice.
Maritza
چهارشنبه 6 شهریور 1398 06:52 ق.ظ
Excellent pieces. Keep writing such kind of info on your site.
Im really impressed by your site.
Hey there, You have performed a fantastic job.
I'll definitely digg it and in my opinion recommend to my friends.
I am confident they'll be benefited from this site.
nike air max command
پنجشنبه 24 مرداد 1398 11:42 ب.ظ
<a href="http://www.crystalriveroutdooradventures.com/shoes_admin39/nike-air-max-90-black-green-white-nike-air-max-90-classic ">nike air max 90 black green white nike air max 90 classic</a><a href="http://www.crystalriveroutdooradventures.com/shoes_admin4/mens-nike-air-max-90-hyperfuse ">mens nike air max 90 hyperfuse</a><a href="http://www.crystalriveroutdooradventures.com/shoes_admin40/womens-asics-gel-noosa-tri-7-pink-purple ">womens asics gel noosa tri 7 pink purple</a><a href="http://www.crystalriveroutdooradventures.com/shoes_admin5/vibram-fivefingers-kso-silver-black ">vibram fivefingers kso silver black</a>
nike air max command http://www.supportingyourbusiness.com/shoes_admin13/nike-air-max-command
air jordan melo grey blue
پنجشنبه 24 مرداد 1398 11:42 ب.ظ
<a href="http://www.takomapark-locksmith.com/shoes_admin39/nike-lunarglide-7-womens-grey-green ">nike lunarglide 7 womens grey green</a><a href="http://www.takomapark-locksmith.com/shoes_admin4/color-changing-shoes-nike ">color changing shoes nike</a><a href="http://www.takomapark-locksmith.com/shoes_admin40/nike-air-max-breathe-cage-men-s-tennis-shoes-white-navy-yellow ">nike air max breathe cage men s tennis shoes white navy yellow</a><a href="http://www.takomapark-locksmith.com/shoes_admin5/air-max-97-red-and-black ">air max 97 red and black</a>
air jordan melo grey blue http://www.status-para-whats.com/shoes_admin21/air-jordan-melo-grey-blue
nike air max 90 kpu green pink
پنجشنبه 24 مرداد 1398 11:41 ب.ظ
<a href="http://www.carolinalactationservices.com/shoes_admin17/womens-asics-gel-kayano-20-green-pink ">womens asics gel kayano 20 green pink</a><a href="http://www.carolinalactationservices.com/shoes_admin18/air-jordan-1-homage-to-home ">air jordan 1 homage to home</a><a href="http://www.carolinalactationservices.com/shoes_admin19/air-huarache-girls ">air huarache girls</a><a href="http://www.carolinalactationservices.com/shoes_admin2/adidas-ultra-boost-uncaged-release ">adidas ultra boost uncaged release</a>
nike air max 90 kpu green pink http://www.algortaterra.com/shoes_admin17/nike-air-max-90-kpu-green-pink
nike air max tailwind 6 womens orange grey
پنجشنبه 24 مرداد 1398 11:41 ب.ظ
<a href="http://www.biznessbots.com/caps_1/the-new-york-giants-2017-sideline-dad-hat-is-military-green ">the new york giants 2017 sideline dad hat is military green</a><a href="http://www.biznessbots.com/caps_10/nhl-montreal-canadiens-heather-grand-fitted-59fifty-cap ">nhl montreal canadiens heather grand fitted 59fifty cap</a><a href="http://www.biznessbots.com/caps_11/philadelphia-76ers-new-era-white-adidas-nba-2015-rising-star-snapback-cap ">philadelphia 76ers new era white adidas nba 2015 rising star snapback cap</a><a href="http://www.biznessbots.com/caps_12/entering-mlb-angels-shohei-otani-cap-hat-signature-embroidery-customization-gold-logo-new-gills ">entering mlb angels shohei otani cap hat signature embroidery customization gold logo new gills</a>
nike air max tailwind 6 womens orange grey http://www.viralsammy.com/shoes_admin35/nike-air-max-tailwind-6-womens-orange-grey
new york knicks pro standard nba heather leather strapback cap
پنجشنبه 24 مرداد 1398 11:41 ب.ظ
<a href="http://www.teachingbyfaith.com/caps_20/discount-american-flag-baseball-hat-black-cap-eagle-vanderbilt ">discount american flag baseball hat black cap eagle vanderbilt</a><a href="http://www.teachingbyfaith.com/caps_21/wo-mens-nike-heather-black-michigan-state-spartans-knit-cadet-flex-hat ">wo mens nike heather black michigan state spartans knit cadet flex hat</a><a href="http://www.teachingbyfaith.com/caps_22/royal-blue-baseball-cap-at-village-hat-shop ">royal blue baseball cap at village hat shop</a><a href="http://www.teachingbyfaith.com/caps_23/lsu-tigers-new-era-tonal-washed-trucker-2-9twenty-snapback-hat-purple ">lsu tigers new era tonal washed trucker 2 9twenty snapback hat purple</a>
new york knicks pro standard nba heather leather strapback cap http://www.rentfrocompany.com/caps_16/new-york-knicks-pro-standard-nba-heather-leather-strapback-cap
new era florida gators 47 brand ncaa khaki 47 franchise
پنجشنبه 24 مرداد 1398 11:41 ب.ظ
<a href="http://www.algortaterra.com/shoes_admin13/kobe-11-flyknit-mambacurial ">kobe 11 flyknit mambacurial</a><a href="http://www.algortaterra.com/shoes_admin14/nike-air-max-thea-loyal-blue-white-prm ">nike air max thea loyal blue white prm</a><a href="http://www.algortaterra.com/shoes_admin15/mens-nike-free-3.0-v5-purple-black ">mens nike free 3.0 v5 purple black</a><a href="http://www.algortaterra.com/shoes_admin16/mens-asics-gel-noosa-tri-9-black-silver ">mens asics gel noosa tri 9 black silver</a>
new era florida gators 47 brand ncaa khaki 47 franchise http://www.naturallifeorganization.com/caps_27/new-era-florida-gators-47-brand-ncaa-khaki-47-franchise
air jordan retro 3 silver orange
پنجشنبه 24 مرداد 1398 11:41 ب.ظ
<a href="http://www.bresciamanagement.com/caps_1/new-era-mlb-womens-team-glimmer-9forty-cap-royalblue-white-los-italy-los-angeles-dodgers-mlb-checked-team-navy-9twenty-cap ">new era mlb womens team glimmer 9forty cap royalblue white los italy los angeles dodgers mlb checked team navy 9twenty cap</a><a href="http://www.bresciamanagement.com/caps_10/new-era-pittsburgh-pirates-sandlot-patch-59fifty-fitted-cap ">new era pittsburgh pirates sandlot patch 59fifty fitted cap</a><a href="http://www.bresciamanagement.com/caps_11/gray-wo-mens-new-york-mets-new-era-mlb-preferred-pick-9twenty-cap ">gray wo mens new york mets new era mlb preferred pick 9twenty cap</a><a href="http://www.bresciamanagement.com/caps_12/no-taxes-cleveland-browns-nfl-2015-sport-knit-canada-online-outlet ">no taxes cleveland browns nfl 2015 sport knit canada online outlet</a>
air jordan retro 3 silver orange http://www.simondowdingcreative.com/shoes_admin22/air-jordan-retro-3-silver-orange
houston astros 47 brand darkgreen kelly green mlb mcnally 47 clean up new
پنجشنبه 24 مرداد 1398 11:41 ب.ظ
<a href="http://www.templatehtmlfree.com/shoes_admin28/nike-sb-lunar-one-shot-black-and-white ">nike sb lunar one shot black and white</a><a href="http://www.templatehtmlfree.com/shoes_admin29/air-jordan-retro-6-purple-orange ">air jordan retro 6 purple orange</a><a href="http://www.templatehtmlfree.com/shoes_admin3/nike-air-foamposite-aqua ">nike air foamposite aqua</a><a href="http://www.templatehtmlfree.com/shoes_admin30/nike-shoes-air-max-2014 ">nike shoes air max 2014</a>
houston astros 47 brand darkgreen kelly green mlb mcnally 47 clean up new http://www.lifewayinitiative.com/caps_27/houston-astros-47-brand-darkgreen-kelly-green-mlb-mcnally-47-clean-up-new
oakley 5 panel performance hat cap
پنجشنبه 24 مرداد 1398 11:41 ب.ظ
<a href="http://www.tuvaandersen.com/caps_35/hat-mick-simmons-sport-inexpensive-on-the-back-of-the-classic-golden-state-warriors-two-tone-the-city-snapback ">hat mick simmons sport inexpensive on the back of the classic golden state warriors two tone the city snapback</a><a href="http://www.tuvaandersen.com/caps_36/norway-hooey-hat-mens-trucker-resistol-snapback-feather-o-s-0 ">norway hooey hat mens trucker resistol snapback feather o s 0</a><a href="http://www.tuvaandersen.com/caps_37/detroit-tigers-team-knit-navy-cuff-new-era ">detroit tigers team knit navy cuff new era</a><a href="http://www.tuvaandersen.com/caps_38/mens-nike-navy-michigan-wolverines-baseball-true-performance-fitted-hat ">mens nike navy michigan wolverines baseball true performance fitted hat</a>
oakley 5 panel performance hat cap http://www.foodtravelsleep.com/caps_1/oakley-5-panel-performance-hat-cap
shop fox racing hat legacy flexfit hat racing green large xlarge 58225 313 l xl
پنجشنبه 24 مرداد 1398 11:40 ب.ظ
<a href="http://www.maryjeanmurphy.com/caps_17/purdue-boilermakers-top-of-the-world-ncaa-timey-snapback-cap ">purdue boilermakers top of the world ncaa timey snapback cap</a><a href="http://www.maryjeanmurphy.com/caps_18/mens-philadelphia-76ers-new-era-royal-red-team-variation-9fifty-snapback-hat ">mens philadelphia 76ers new era royal red team variation 9fifty snapback hat</a><a href="http://www.maryjeanmurphy.com/caps_19/tennessee-volunteers-the-game-logo-bar-trucker-adjustable-hat-gray-tennessee-volunteers-the-game-logo-bar-trucker-adjustable-hat-gray ">tennessee volunteers the game logo bar trucker adjustable hat gray tennessee volunteers the game logo bar trucker adjustable hat gray</a><a href="http://www.maryjeanmurphy.com/caps_2/inexpensive-chicago-bulls-mitchell-ness-nba-patent-cropped-snapback-cap ">inexpensive chicago bulls mitchell ness nba patent cropped snapback cap</a>
shop fox racing hat legacy flexfit hat racing green large xlarge 58225 313 l xl http://www.salasgroupvenezuela.com/caps_18/shop-fox-racing-hat-legacy-flexfit-hat-racing-green-large-xlarge-58225-313-l-xl
mens colorado rockies new era black natural wilson collaboration 59fifty fitted hat
پنجشنبه 24 مرداد 1398 11:39 ب.ظ
<a href="http://www.turtlecrossingcafe.com/shoes_admin1/lebron-soldier-7-kings-pride ">lebron soldier 7 kings pride</a><a href="http://www.turtlecrossingcafe.com/shoes_admin10/nike-free-run-olive-green ">nike free run olive green</a><a href="http://www.turtlecrossingcafe.com/shoes_admin11/mens-nike-free-5.0-green-grey ">mens nike free 5.0 green grey</a><a href="http://www.turtlecrossingcafe.com/shoes_admin12/rt-air-force-1 ">rt air force 1</a>
mens colorado rockies new era black natural wilson collaboration 59fifty fitted hat http://www.mundanemassacre.com/caps_32/mens-colorado-rockies-new-era-black-natural-wilson-collaboration-59fifty-fitted-hat
womens legend matt lacosse 83 denver broncos jersey
چهارشنبه 16 مرداد 1398 10:20 ب.ظ
<a href="http://www.bucearencuba.net/Shoes_17/real-jordans-for-60-dollars ">real jordans for 60 dollars</a><a href="http://www.bucearencuba.net/Shoes_18/nike-shox-tlx-mid-gold ">nike shox tlx mid gold</a><a href="http://www.bucearencuba.net/Shoes_19/air-jordan-4-black-cat-2014 ">air jordan 4 black cat 2014</a><a href="http://www.bucearencuba.net/Shoes_2/nike-air-force-1-low-blazer-pack-hitting-u-s-retailers-sneakernews ">nike air force 1 low blazer pack hitting u s retailers sneakernews</a>
womens legend matt lacosse 83 denver broncos jersey http://www.private-beach.net/NFL_28/womens-legend-matt-lacosse-83-denver-broncos-jersey
cheap air jordan whole sale
چهارشنبه 16 مرداد 1398 10:19 ب.ظ
<a href="http://www.camkapisistemleri.net/Shoes_20/nike-air-max-thea-womens-grey-blue ">nike air max thea womens grey blue</a><a href="http://www.camkapisistemleri.net/Shoes_3/converse-all-star-for-girls ">converse all star for girls</a><a href="http://www.camkapisistemleri.net/Shoes_4/adidas-sneakers-women ">adidas sneakers women</a><a href="http://www.camkapisistemleri.net/Shoes_5/nike-air-max-command-girls ">nike air max command girls</a>
cheap air jordan whole sale http://www.fredshecht.net/Shoes_7/cheap-air-jordan-whole-sale
mens robert hagg 8 philadelphia flyers authentic player jersey
چهارشنبه 16 مرداد 1398 10:19 ب.ظ
<a href="http://www.abetterdealappliance.net/NCAAF_34/womens-simi-bakare-20-missouri-tigers-jersey ">womens simi bakare 20 missouri tigers jersey</a><a href="http://www.abetterdealappliance.net/NCAAF_35/womens-roney-elam-27-texas-a%26m-aggies-jersey ">womens roney elam 27 texas a&m aggies jersey</a><a href="http://www.abetterdealappliance.net/NFL_26/baby-legend-eric-smith-72-miami-dolphins-jersey ">baby legend eric smith 72 miami dolphins jersey</a><a href="http://www.abetterdealappliance.net/NFL_27/baby-teamcolor-trent-brown-77-new-england-patriots-jersey ">baby teamcolor trent brown 77 new england patriots jersey</a>
mens robert hagg 8 philadelphia flyers authentic player jersey http://www.fmlaeti.net/NHL_23/mens-robert-hagg-8-philadelphia-flyers-authentic-player-jersey
release reminder nike air force 1 duckboot qs summit white title
چهارشنبه 16 مرداد 1398 10:14 ب.ظ
<a href="http://www.multi-family-office.net/NHL_22/youth-reilly-smith-19-vegas-golden-knights-breakaway-away-jersey ">youth reilly smith 19 vegas golden knights breakaway away jersey</a><a href="http://www.multi-family-office.net/NHL_23/youth-matt-martin-17-new-york-islanders-breakaway-player-jersey ">youth matt martin 17 new york islanders breakaway player jersey</a><a href="http://www.multi-family-office.net/NHL_24/mens-alex-biega-55-vancouver-canucks-authentic-custom-jersey ">mens alex biega 55 vancouver canucks authentic custom jersey</a><a href="http://www.multi-family-office.net/NHL_25/womens-ondrej-pavelec-31-new-york-rangers-replica-jersey ">womens ondrej pavelec 31 new york rangers replica jersey</a>
release reminder nike air force 1 duckboot qs summit white title http://www.docsvault.net/Shoes_3/release-reminder-nike-air-force-1-duckboot-qs-summit-white-title
mens teamcolor jylan ware 69 oakland raiders jersey
چهارشنبه 16 مرداد 1398 10:14 ب.ظ
<a href="http://www.sirrichardfrancisburton.net/NFL_28/womens-legend-jordan-berry-4-pittsburgh-steelers-jersey ">womens legend jordan berry 4 pittsburgh steelers jersey</a><a href="http://www.sirrichardfrancisburton.net/NFL_29/mens-elite-kasim-edebali-57-chicago-bears-jersey ">mens elite kasim edebali 57 chicago bears jersey</a><a href="http://www.sirrichardfrancisburton.net/NFL_30/womens-proline-greg-joseph-17-miami-dolphins-jersey ">womens proline greg joseph 17 miami dolphins jersey</a><a href="http://www.sirrichardfrancisburton.net/NHL_21/mens-mathew-barzal-13-new-york-islanders-premier-custom-jersey ">mens mathew barzal 13 new york islanders premier custom jersey</a>
mens teamcolor jylan ware 69 oakland raiders jersey http://www.nrcsonline.net/NFL_28/mens-teamcolor-jylan-ware-69-oakland-raiders-jersey
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30


Admin Logo
themebox Logoساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو