تبلیغات
به روز نامه الكترونیكی درد نیوز اولین سایت حقوق بشر و محیط زیسنت ایران خوش آمدید تاسیس 1379 درد نیوز - صلح چیست و چگونه صورت می‌گیرد؟

دنیای وارونه-عجب رسمیه رسم زمونه

صلح چیست و چگونه صورت می‌گیرد؟

تاریخ:سه شنبه 10 خرداد 1384-08:05 ق.ظ

صلح چیست و چگونه صورت می‌گیرد؟ اا دارستانی فعال حقوق بشر و محیط زیست جهانی - نویسنده و محقق و روز نامه نگار dardnews.ir

شرایط صلح چیست؟ شرایط جنگ چیست؟ یك خورده با هم در این زمینه صحبت كنیم. «وَ إِنْ جَنَحُوا لِلسَّلْمِ فَاجْنَحْ لَها»(انفال/61) قرآن می‌گوید: اگردشمن گفت: بیا صلح كنیم. دیگر چرا می‌جنگی؟ آیه‌ی قرآن است «وَ إِنْ جَنَحُوا لِلسَّلْمِ فَاجْنَحْ لَها» اگرپیشنهاد صلح را می‌كند، صلح را بپذیر

امیرالمؤمنین می‌فرماید: «الجوع خیر من ذل الخضوع»(غررالحكم، ص‏361) جوع(گرسنگی) گرسنگی از ذلت بهتر است.


صلح و هم زیستی مسالمت آمیز یکی از اساسی ترین ضرورت های جوامع پیشرفته کنونی بشری را تشکیل می دهد. این صلح است که به انسان آرامش می دهد تا در مورد بهبود زندگی خود و همنوعان خود تفکر نموده و در راه پیشرفت و ترقی جامعه خویش برنامه و پلان بسنجد و با به کار بردن ظرفیت ها و استعداد های خود خدمتی را به بشریت انجام دهد.

آری! خداوند متعال نیز بنابر همین اهمیت صلح است که در کلام خویش می فرماید: والصلح خیر (یعنی صلح بهتر است نسبت به جنگ و جدال که همه چیز را نابود کند). پس معلوم می شود که صلح سعادت بار می آورد و کسانی که به جنگ و جدال می پردازند، جز این که جنایت را علیه همنوعان خود مرتکب شوند و به انسان و انسانیت ضرر برسانند دیگر کدام کار نیکی را به بشریت انجام نداده اند اما هستند انسان هایی که به جنگ و جدال افتخار نموده و به کشتن و قتل انسان های معصوم و بی گناه دست می زنند که نه تنها از لحاظ دین مبین اسلام این عمل و کارکرد آنان حرام دانسته می شود بلکه تابع هیچگونه دین، آیین و عرفی نیست.

دین مقدس اسلام، دین صلح و ترقی است اما آن گروه ها و شبکه های تروریستی از این دین مقدس فقط برای پیشبرد جنگ تبلیغاتی خود استفاده سوء نموده و آن را دین وحشت و زیستن در عقب ماندگی تفسیر نموده و به نحوی این دیدگاه سنتی خویش را می خواهند بالای ملتی که خواهان ترقی و پیشرفت کشورشان هستند قبولانده و تحمیل نمایند.
آیا ممکن است که طالبان و سایر گروه ها و شبکه های تروریستی با چنان دیدگاهی بتوانند بالای اذهان ملت ما نیک جلوه نموده و مردمان این سرزمین حاکمیت آنان را که هیچگونه نقشی در حکومت و در رژیم شان نداشته باشند، باز هم قبول نمایند؟ طبعاً، پاسخ منفی است.

ملت مسلمان و هردم شهید ما هیچگاهی یوغ اسارت را قبول ننموده و همواره می خواهند یکی از اعضای فعال جامعه جهانی باشند نه این که یک گروه متحجر و متعصبی مانند طالبان که به جز از یک یا دو کشور حامی آن که رژیم گویا اسلامی آنان را به رسمیت می شناخت، حکومت نموده و کشور ما را از ترقی و پیشرفت باز دارد. بلکه خواهان دولت منتخبی هستند که رأی شان دارای ارزش سیاسی بوده و بتواند نقش مهم و ارزشمندی را در آینده کشور بازی نماید که انشاءالله در انتخابات سال آینده چنین امری محق خواهد شد.

مولانا سمیع الحق که به پدر معنوی طالبان معروف است در این اواخر به تروریستان و دست پروردگانش امید داده است که پس از خروج نیروهای ایتلاف بین المللی به رهبری آمریکا پیروزی از آن طالبان و دهشت افکنان خواهد بود، نامبرده این را باید بداند که چنین اظهار نظراتی جز این که نفرت ملت ما را در مقابل وی و گروه ها و شبکه های تروریستی بیشتر بسازد، دیگر کدام بهره ی نخواهد داشت و این ملت ما است که به سرنوشت خویش در انتخابات آینده رقم می زنند و نه مولاناهای پاکستانی ( یا همان ابزار دست کشورهای غربی). .
سئوال 1: صلح چیست و چگونه صورت می‌گیرد؟

جواب: صلح آن است كه انسان با دیگری سازش كند كه مقداری از مال یا منفعت مال خود را ملك او كند، یا از طلب، یا حق خود بگذرد خواه در مقابل عوض باشد یا بدون عوض. (ر.ک توضیح المسائل دوازده مرجع، ج2 ، م2160 )

سئوال 2: دو نفری كه می‌خواهند مصالحه كنند باید از چه شرایطی پیروی كنند؟

جواب: دو نفری كه چیزی را با یكدیگر صلح می‌كنند باید بالغ و عاقل باشند. و كسی آنها را مجبور نكرده باشد و قصد صلح داشته باشند و همچنین حاكم شرع آنها را از تصرف در اموالشان جلوگیری نكرده باشد. (ر.ک توضیح المسائل دوازده مرجع، ج2, م2161 )

سئوال 3: اگر انسان مقدار بدهی خود را بداند و طلبكار او نداند، چنانچه طلبكار طلب خود را به كمتر از مقداری كه هست صلح كند آیا آن مقدار زیادی برای بدهكار حلال می‌شود؟

جواب: خیر ـ زیادی برای بدهكار حلال نیست مگر آن كه مقدار بدهی خود را به او بگوید و او را راضی كند یا طوری باشد كه اگر مقدار طلب خود را می‌دانست باز هم به آن مقدار صلح می‌كرد. (ر.ک توضیح المسائل دوازده مرجع، ج2 ، م2165 )

سئوال 4: اگر كسی چیزی را كه به مصالحه گرفته معیوب باشد می‌تواند صلح را بهم بزند؟

جواب: بلی می‌تواند صلح را بهم بزند، ولی نمی‌تواند تفاوت قیمت سالم و معیوب را بگیرد. (ر.ک توضیح المسائل دوازده مرجع، ج2 ، م2171 )

سئوال 5: شخصی دو همسر داشته كه یكی از آنها یك اولاد داشته است. زوجه نامبرده به طور وصیت یا صلح تمام اموال خود را به فرزندش داده و شوهر خود را از اموال خود محروم كرده و بعداً مرحومه شده است. آیا با وجود این وصیت نامه یا صلح نامه شوهر از اموال زوجه محروم می‌شود؟ و اگر بعد از فوت آن زن، شوهر هم فوت شده باشد آیا اولاد شوهر (كه از همسر دیگر می‌باشند) حق دارند مطالبه‌ی ارث پدر خود را از اموال زوجه‌ی مزبوره بكنند؟

جواب: اگر زن تمام اموال خود را مصالحه كرده باشد، زوج و ورثه حقی ندارند و چنانچه زن وصیت به تمام مال كرده و شوهر در زائد بر ثلث امضاء نكرده حق شوهر از اموال زوجه به تمام ورثه او می‌رسد. (ر.ک استفتائات امام خمینی(ره)، ج3، ص20 ، س2)

سئوال 6: اگر كسی با اختیار و بدون اجبار كلیه اموال خود را در حال حیات به دیگری (غیر از اولاد خودش) مصالحه نماید و كتباً مصالحه نامه بدهد، آیا اموال او متعلق به متصالح می‌شود یا این كه صلحنامه باطل است؟

جواب: اگر به وجد شرعی ثابت شود كه شخص در حال حیات اموال خود را به كسی صلح كرده و به او منتقل ساخته به نحوی كه در حین فوت مالك آن اموال نبوده ورثه در آن اموال حقی ندارند. (ر.ک استفتائات امام خمینی(ره)، ج3، ص21 ، س4)

سئوال 7: شخصی خود را در معرض ورشكستگی می‌بیند و برای فرار از دیون مردم، اموال خود را با مصالحه یا هبه یا بیع از ملك خود خارج می‌كند آیا این معاملات صحیح است؟

جواب: در فرض مذكور صحت معاملاتی كه برای فرار از دیون انجام گرفته محل اشكال است و حاكم شرع می‌تواند دخالت كند. (ر.ک استفتائات امام خمینی(ره)، ج2، ص192 ، س17)

سئوال 8: مجاز از طرف حاكم شرع در مداخله امور صغار برای تسهیل امر بازماندگان با رعایت صرفه صغار چنین می‌كند كه تمام اموالی را كه بچه‌های صغیر در معرض استعمال است مانند منزل و لوازم آن و غیره تصرف در آنها را با مادر بچه‌ها در مدت مثلاً ده سال كه نفر آخر هم به حد بلوغ برسد با زحمایت كه مادر برای بچه‌ها می‌كشد مصالحه می‌كند مثلاً اگر تصرفات در اموال سالی دو هزار تومان اجرت دارد مادر هم اجرت زحماتش دو هزار تومان و اگر بیشتر است بیشتر و اگر كمتر است كمتر و مادر بچه‌ها هم قبول می‌كند آیا به نظر مبارك شما این مصالحه در دفع اشكال تصرف در مال صغیر كافی است یا راه دیگری دارد؟

جواب: مصالحه مزبوره نسبت به اموال هر صغیری تا زمان بلوغ او اگر مقرون به مصلحت او باشد اشكال ندارد. (ر.ک استفتائات امام خمینی(ره)، ج2، ص191 ، س15)

سئوال 9: هرگاه شخصی منافع اموال منقول و غیر منقول خود را به كسی صلح كند كه «مصالح له» مادامی كه زنده است از منافع آن به هر نحو كه خواسته باشد استفاده كند در صورتی كه شخص مصالح قبل از مصالح له فوت شود آیا مفاد صلح مزبور به قوت خود باقی است یا محتاج به تنفیذ ورثه مصالح خواهد بود؟

جواب: صلحی كه طبق ضوابط شرعی در حیات مصالح انجام گرفته پس از فوت او نیز به قوت خود باقی است و نیاز به تنفیذ ورثه ندارد. (ر.ک استفتائات امام خمینی(ره)، ج2، ص186 ، س8)
ژ"
نظرات() 
mens kalija lipscomb 16 vanderbilt commodores jersey
دوشنبه 30 اردیبهشت 1398 08:17 ق.ظ
<a href="http://www.weatoday.net/Shoes_1/nike-huarache-free-run-black-purple ">nike huarache free run black purple</a><a href="http://www.weatoday.net/Shoes_10/adidas-jake-2-0-boots ">adidas jake 2 0 boots</a><a href="http://www.weatoday.net/Shoes_11/nike-mercurial-vapor-superfly-iii-blue ">nike mercurial vapor superfly iii blue</a><a href="http://www.weatoday.net/Shoes_12/air-jordan-eclipse-green-mint-green ">air jordan eclipse green mint green</a>
mens kalija lipscomb 16 vanderbilt commodores jersey http://www.harborwingtech.net/NCAAF_31/mens-kalija-lipscomb-16-vanderbilt-commodores-jersey
nike air max sequent 2 mens grey
دوشنبه 30 اردیبهشت 1398 08:17 ق.ظ
<a href="http://www.centroquiropractico.net/NCAAF_34/womens-chance-parker-31-utah-state-aggies-jersey ">womens chance parker 31 utah state aggies jersey</a><a href="http://www.centroquiropractico.net/NCAAF_35/youth-austin-crump-84-southeast-missouri-state-redhawks-jersey ">youth austin crump 84 southeast missouri state redhawks jersey</a><a href="http://www.centroquiropractico.net/NFL_26/greg-little-15-arizona-cardinals-jersey ">greg little 15 arizona cardinals jersey</a><a href="http://www.centroquiropractico.net/NFL_27/mens-elite-joe-staley-74-san-francisco-49ers-jersey ">mens elite joe staley 74 san francisco 49ers jersey</a>
nike air max sequent 2 mens grey http://www.scuoladipolitica.net/Shoes_16/nike-air-max-sequent-2-mens-grey
womens mike moustakas 8 kansas city royals team jersey
دوشنبه 30 اردیبهشت 1398 08:16 ق.ظ
<a href="http://www.brunodelfrate.net/NHL_22/mens-semyon-varlamov-1-colorado-avalanche-breakaway-away-jersey ">mens semyon varlamov 1 colorado avalanche breakaway away jersey</a><a href="http://www.brunodelfrate.net/NHL_23/mens-ivan-provorov-9-philadelphia-flyers-authentic-away-jersey ">mens ivan provorov 9 philadelphia flyers authentic away jersey</a><a href="http://www.brunodelfrate.net/NHL_24/womens-william-karlsson-71-vegas-golden-knights-breakaway-jersey ">womens william karlsson 71 vegas golden knights breakaway jersey</a><a href="http://www.brunodelfrate.net/NHL_25/mens-brandon-carlo-25-boston-bruins-premier-player-jersey ">mens brandon carlo 25 boston bruins premier player jersey</a>
womens mike moustakas 8 kansas city royals team jersey http://www.douglasfonteno.net/MNS_36/womens-mike-moustakas-8-kansas-city-royals-team-jersey
youth alex reigelsperger 30 minnesota golden gophers jersey
دوشنبه 30 اردیبهشت 1398 08:16 ق.ظ
<a href="http://www.techsmartsystems.net/NHL_22/mens-connor-murphy-5-chicago-blackhawks-authentic-player-jersey ">mens connor murphy 5 chicago blackhawks authentic player jersey</a><a href="http://www.techsmartsystems.net/NHL_23/mens-sonny-milano-22-columbus-blue-jackets-premier-jersey ">mens sonny milano 22 columbus blue jackets premier jersey</a><a href="http://www.techsmartsystems.net/NHL_24/mens-yannick-weber-7-nashville-predators-premier-away-jersey ">mens yannick weber 7 nashville predators premier away jersey</a><a href="http://www.techsmartsystems.net/NHL_25/youth-matt-lorito-new-york-islanders-premier-player-jersey ">youth matt lorito new york islanders premier player jersey</a>
youth alex reigelsperger 30 minnesota golden gophers jersey http://www.thechlorinegenie.net/NCAAF_34/youth-alex-reigelsperger-30-minnesota-golden-gophers-jersey
mens elite airius moore 58 arizona cardinals jersey
دوشنبه 30 اردیبهشت 1398 08:16 ق.ظ
<a href="http://www.laredobuilders.net/Shoes_1/nike-air-foamposite-crimson-for-sale ">nike air foamposite crimson for sale</a><a href="http://www.laredobuilders.net/Shoes_10/jordan-retro-11-gamma-blues ">jordan retro 11 gamma blues</a><a href="http://www.laredobuilders.net/Shoes_11/lebron-13-usa ">lebron 13 usa</a><a href="http://www.laredobuilders.net/Shoes_12/g-dragon-nike-air-jordan-2013 ">g dragon nike air jordan 2013</a>
mens elite airius moore 58 arizona cardinals jersey http://www.seedsofpeace.net/NFL_28/mens-elite-airius-moore-58-arizona-cardinals-jersey
womens mikko koskinen 19 edmonton oilers authentic player jersey
دوشنبه 30 اردیبهشت 1398 08:15 ق.ظ
<a href="http://www.communitysystemsfoundation.net/NHL_22/youth-gemel-smith-46-dallas-stars-premier-custom-jersey ">youth gemel smith 46 dallas stars premier custom jersey</a><a href="http://www.communitysystemsfoundation.net/NHL_23/womens-stefan-matteau-25-vegas-golden-knights-premier-away-jersey ">womens stefan matteau 25 vegas golden knights premier away jersey</a><a href="http://www.communitysystemsfoundation.net/NHL_24/mens-tomas-plekanec-14-montreal-canadiens-premier-away-jersey ">mens tomas plekanec 14 montreal canadiens premier away jersey</a><a href="http://www.communitysystemsfoundation.net/NHL_25/youth-evgeny-kuznetsov-92-washington-capitals-authentic-home-jersey ">youth evgeny kuznetsov 92 washington capitals authentic home jersey</a>
womens mikko koskinen 19 edmonton oilers authentic player jersey http://www.secularcensus.net/NHL_25/womens-mikko-koskinen-19-edmonton-oilers-authentic-player-jersey
http://tinyurl.com/
دوشنبه 19 فروردین 1398 11:34 ق.ظ
Wow, amazing blog layout! How long have you been blogging
for? you make blogging look easy. The overall look
of your site is great, as well as the content!
minecraft
دوشنبه 19 فروردین 1398 05:45 ق.ظ
Aw, this was a very nice post. Finding the time
and actual effort to generate a very good article… but
what can I say… I put things off a lot and don't seem
to get anything done.
tinyurl.com
پنجشنبه 15 فروردین 1398 01:51 ب.ظ
What's Going down i'm new to this, I stumbled upon this I've found It positively useful and it has
helped me out loads. I hope to give a contribution & aid different
customers like its aided me. Good job.
mens asics gel kayano 21 blue gold
چهارشنبه 10 بهمن 1397 05:10 ق.ظ
<a href="http://www.abolsitsolution.com/39/nike-air-jordan-powder-blue-10s ">nike air jordan powder blue 10s</a><a href="http://www.abolsitsolution.com/4/adidas-ultra-boost-3.0-triple-black-core-black-ba8862-mens ">adidas ultra boost 3.0 triple black core black ba8862 mens</a><a href="http://www.abolsitsolution.com/40/womens-nike-air-max-bw-yellow-orange ">womens nike air max bw yellow orange</a><a href="http://www.abolsitsolution.com/5/marcus-mariota-oregon-ducks-shoes ">marcus mariota oregon ducks shoes</a>
mens asics gel kayano 21 blue gold http://www.evanmcginnisphotography.com/201501/mens-asics-gel-kayano-21-blue-gold
nike lebron zoom soldier homme pourpre noir jaune
چهارشنبه 10 بهمن 1397 05:09 ق.ظ
<a href="http://www.espatrick.top/35/fonc-nouveau-design-barkley-posite-max-prm-qs-area-72-golw-dans-the-populaires-auprs-des-jeunes ">fonc nouveau design barkley posite max prm qs area 72 golw dans the populaires auprs des jeunes</a><a href="http://www.espatrick.top/36/air-jordan-iii-3-black-green-grey ">air jordan iii 3 black green grey</a><a href="http://www.espatrick.top/37/nike-internationalist-premium-nike-wmns-internationalist-premium-black-anthracite-metallic-hematite ">nike internationalist premium nike wmns internationalist premium black anthracite metallic hematite</a><a href="http://www.espatrick.top/38/nike-free-6.0-womens-grey ">nike free 6.0 womens grey</a>
nike lebron zoom soldier homme pourpre noir jaune http://www.missrodeocolorado.net/23/nike-lebron-zoom-soldier-homme-pourpre-noir-jaune
nike hyperfuse air max red
چهارشنبه 10 بهمن 1397 05:09 ق.ظ
<a href="http://www.learningpathwayspreschool.club/36/adidas-zx-800-lea-fall-2008-collection ">adidas zx 800 lea fall 2008 collection</a><a href="http://www.learningpathwayspreschool.club/37/mens-nike-free-run-3-grey-red ">mens nike free run 3 grey red</a><a href="http://www.learningpathwayspreschool.club/38/apple-first-colony-mall ">apple first colony mall</a><a href="http://www.learningpathwayspreschool.club/39/nike-air-force-180-usa-now-available ">nike air force 180 usa now available</a>
nike hyperfuse air max red http://www.koziejcentrum.top/18/nike-hyperfuse-air-max-red
2017 air jordan 12 retro psny dark grey dary grey black
چهارشنبه 10 بهمن 1397 05:08 ق.ظ
<a href="http://www.uptownsquaredenver.top/4/nike-dunk-high-sherpa-sail-black ">nike dunk high sherpa sail black</a><a href="http://www.uptownsquaredenver.top/40/air-max-1-pigeon-drunks ">air max 1 pigeon drunks</a><a href="http://www.uptownsquaredenver.top/5/nike-lunar-force-1-duckboot-sale-whos-grabbing-a-pair-of-the-nike-lunar-force-1-duckboot-for-the-winter ">nike lunar force 1 duckboot sale whos grabbing a pair of the nike lunar force 1 duckboot for the winter</a><a href="http://www.uptownsquaredenver.top/6/nike-air-force-1-high-army-nike-air-force-1-high-duckboot-dark-army-sneakernews ">nike air force 1 high army nike air force 1 high duckboot dark army sneakernews</a>
2017 air jordan 12 retro psny dark grey dary grey black http://www.formation44.top/15/2017-air-jordan-12-retro-psny-dark-grey-dary-grey-black
womens supra skytop sky blue purple
سه شنبه 18 دی 1397 05:09 ب.ظ
<a href="http://www.nielsonhomes.net/36/chaussures-nike-lebron-x-10-ext-hazelnut-suede-100%25-authentique-marron ">chaussures nike lebron x 10 ext hazelnut suede 100% authentique marron</a><a href="http://www.nielsonhomes.net/37/cheap-atmos-x-air-jordan-3s ">cheap atmos x air jordan 3s</a><a href="http://www.nielsonhomes.net/38/nike-roshe-black-wolf-grey-nike-roshe-black-wolf-grey ">nike roshe black wolf grey nike roshe black wolf grey</a><a href="http://www.nielsonhomes.net/39/jordan-9-olive-for-sale ">jordan 9 olive for sale</a>
womens supra skytop sky blue purple http://www.trendtradingpairs.com/4/womens-supra-skytop-sky-blue-purple
sneaker files nike air max 2009
سه شنبه 18 دی 1397 05:09 ب.ظ
<a href="http://www.eschoolnewsupdates.top/31/nike-lebron-witness-white-grey ">nike lebron witness white grey</a><a href="http://www.eschoolnewsupdates.top/32/nike-zoom-winflo-3-gold-green ">nike zoom winflo 3 gold green</a><a href="http://www.eschoolnewsupdates.top/33/all-black-leather-converse-high-tops ">all black leather converse high tops</a><a href="http://www.eschoolnewsupdates.top/34/air-jordan-retro-kids-shoes ">air jordan retro kids shoes</a>
sneaker files nike air max 2009 http://www.sprachenundkultur.top/23/sneaker-files-nike-air-max-2009
nike air force 1 sneaker boots true icons bigger and better nike sneakerboots
سه شنبه 18 دی 1397 05:09 ب.ظ
<a href="http://www.chateaulakesanmarcos.net/13/pink-and-white-nike-shoes ">pink and white nike shoes</a><a href="http://www.chateaulakesanmarcos.net/14/nike-blazer-hi-black-white-matte-silver-out-of-stock-color-black-white ">nike blazer hi black white matte silver out of stock color black white</a><a href="http://www.chateaulakesanmarcos.net/15/jordan-air-jordan-xxxii ">jordan air jordan xxxii</a><a href="http://www.chateaulakesanmarcos.net/16/nike-free-5.0-mens-hyper-blue ">nike free 5.0 mens hyper blue</a>
nike air force 1 sneaker boots true icons bigger and better nike sneakerboots http://www.meydenbauer.club/34/nike-air-force-1-sneaker-boots-true-icons-bigger-and-better-nike-sneakerboots
air jordans 3.5 womens on sale ralph lauren womens on sale
سه شنبه 18 دی 1397 05:08 ب.ظ
<a href="http://www.comforttpi.top/31/air-jordan-2011-q-flight-year-of-the-rabbit-detailed-images ">air jordan 2011 q flight year of the rabbit detailed images</a><a href="http://www.comforttpi.top/32/air-max-1-kidrobot ">air max 1 kidrobot</a><a href="http://www.comforttpi.top/33/nike-flyknit-lunar-kanye-west ">nike flyknit lunar kanye west</a><a href="http://www.comforttpi.top/34/nike-roshe-run-photo-blue-sea-spray-cool-grey-anthracite ">nike roshe run photo blue sea spray cool grey anthracite</a>
air jordans 3.5 womens on sale ralph lauren womens on sale http://www.mcshanehealthcare.top/40/air-jordans-3.5-womens-on-sale-ralph-lauren-womens-on-sale
nike air pegasus 89 deep royal black
سه شنبه 18 دی 1397 05:08 ب.ظ
<a href="http://www.anotherdrybasement.top/28/womens-nike-air-max-tailwind-8-black-purple ">womens nike air max tailwind 8 black purple</a><a href="http://www.anotherdrybasement.top/29/bright-yellow-defines-this-nike-air-max-90-vt ">bright yellow defines this nike air max 90 vt</a><a href="http://www.anotherdrybasement.top/3/nike-zoom-winflo-2-womens-green-blue-nike-zoom-winflo-2-black-cool-grey-white-green-glow ">nike zoom winflo 2 womens green blue nike zoom winflo 2 black cool grey white green glow</a><a href="http://www.anotherdrybasement.top/30/red-n-black-jordans ">red n black jordans</a>
nike air pegasus 89 deep royal black http://www.attorneyatlawwinstonsalemnc.top/39/nike-air-pegasus-89-deep-royal-black
jordan 11 concords price 2014
سه شنبه 18 دی 1397 05:08 ب.ظ
<a href="http://www.basementsystemsofnj.top/13/air-jordan-retro-10-yellow-mint-green ">air jordan retro 10 yellow mint green</a><a href="http://www.basementsystemsofnj.top/14/pink-adidas-pharrell ">pink adidas pharrell</a><a href="http://www.basementsystemsofnj.top/15/womens-nike-free-5.0-v2-yellow-pink ">womens nike free 5.0 v2 yellow pink</a><a href="http://www.basementsystemsofnj.top/16/air-max-neon-green-and-red ">air max neon green and red</a>
jordan 11 concords price 2014 http://www.buyukmarkalar.com/11/jordan-11-concords-price-2014
adidas springblade pro red sky blue
سه شنبه 18 دی 1397 05:08 ب.ظ
<a href="http://www.maygrosskuechenagentur.club/36/nike-air-max-tempo-mens-basketball-shoe-nike-air-max-tempo-pippen ">nike air max tempo mens basketball shoe nike air max tempo pippen</a><a href="http://www.maygrosskuechenagentur.club/37/nike-free-3.0-womens-red-sky-blue ">nike free 3.0 womens red sky blue</a><a href="http://www.maygrosskuechenagentur.club/38/womens-new-balance-595-white ">womens new balance 595 white</a><a href="http://www.maygrosskuechenagentur.club/39/kids-nike-lebron-9-ix-grey-rose ">kids nike lebron 9 ix grey rose</a>
adidas springblade pro red sky blue http://www.veterinariaelcigarral.com/1/adidas-springblade-pro-red-sky-blue
womens nike air max tailwind 6 green white
سه شنبه 18 دی 1397 05:08 ب.ظ
<a href="http://www.bancroftontario.net/31/voir-le-sujet-unisex-mesh-nike-air-max-2017-noir-blanche-baskets ">voir le sujet unisex mesh nike air max 2017 noir blanche baskets</a><a href="http://www.bancroftontario.net/32/nike-air-force-1-high-oil-slick-nike-air-force-1-high-oil-slick-black ">nike air force 1 high oil slick nike air force 1 high oil slick black</a><a href="http://www.bancroftontario.net/33/air-jordan-v11-retro ">air jordan v11 retro</a><a href="http://www.bancroftontario.net/34/nike-free-run-3-5.0-camel ">nike free run 3 5.0 camel</a>
womens nike air max tailwind 6 green white http://www.easy-sqlin-easy.top/39/womens-nike-air-max-tailwind-6-green-white
nike kd 7 leopard
سه شنبه 18 دی 1397 05:08 ب.ظ
<a href="http://www.esi-group-na.top/39/nike-lebron-9-teaser ">nike lebron 9 teaser</a><a href="http://www.esi-group-na.top/4/a-vibrant-nike-air-max-tavas-in-university-red ">a vibrant nike air max tavas in university red</a><a href="http://www.esi-group-na.top/40/nike-lunar-ballistec-nike-lunar-ballistec-polarized-blue-highsnobiety ">nike lunar ballistec nike lunar ballistec polarized blue highsnobiety</a><a href="http://www.esi-group-na.top/5/air-jordan-xi-2010-release ">air jordan xi 2010 release</a>
nike kd 7 leopard http://www.hushmediahost.com/11/nike-kd-7-leopard
adidas womens running ultra boost shoes color core black black grey af5141
سه شنبه 18 دی 1397 05:07 ب.ظ
<a href="http://www.asfotech.net/20/aidas-boost-clima-chill-silver-orange ">aidas boost clima chill silver orange</a><a href="http://www.asfotech.net/21/nike-mercurial-superfly-fg-how-to-clean ">nike mercurial superfly fg how to clean</a><a href="http://www.asfotech.net/22/jordan-6-carmine-cheap-jordan-6-carmine-for-sale-grade-school ">jordan 6 carmine cheap jordan 6 carmine for sale grade school</a><a href="http://www.asfotech.net/23/air-jordan-12-violet ">air jordan 12 violet</a>
adidas womens running ultra boost shoes color core black black grey af5141 http://www.tubodaensevilla.com/25/adidas-womens-running-ultra-boost-shoes-color-core-black-black-grey-af5141
womens nike air foamposite one leopard red
سه شنبه 18 دی 1397 05:07 ب.ظ
<a href="http://www.thecnpexchange.top/25/jordan-11-high-bred ">jordan 11 high bred</a><a href="http://www.thecnpexchange.top/26/nike-free-run-3.0-v6-navy ">nike free run 3.0 v6 navy</a><a href="http://www.thecnpexchange.top/27/mizuno-soccers-shoes-black-gold ">mizuno soccers shoes black gold</a><a href="http://www.thecnpexchange.top/28/mens-nike-free-flyknit-3.0-white-green ">mens nike free flyknit 3.0 white green</a>
womens nike air foamposite one leopard red http://www.eluremarketing.com/3/womens-nike-air-foamposite-one-leopard-red
adidas ultra boost 4 0 navy multicolor bb6165
سه شنبه 18 دی 1397 05:07 ب.ظ
<a href="http://www.dewantoedi.net/6/womens-nike-air-max-90-yellow-purple-nike-air-max-90-womens-uk-sale-purple-deep-red-yellow-white ">womens nike air max 90 yellow purple nike air max 90 womens uk sale purple deep red yellow white</a><a href="http://www.dewantoedi.net/7/mens-air-jordan-shoes-6-white-yellow ">mens air jordan shoes 6 white yellow</a><a href="http://www.dewantoedi.net/8/nike-internationalist-premium-suede-trimmed-sneakers ">nike internationalist premium suede trimmed sneakers</a><a href="http://www.dewantoedi.net/9/colorful-nike-shoes-mens ">colorful nike shoes mens</a>
adidas ultra boost 4 0 navy multicolor bb6165 http://www.tradeshowsinafrica.top/9/adidas-ultra-boost-4-0-navy-multicolor-bb6165
air jordans over the years air max coils
سه شنبه 18 دی 1397 05:06 ب.ظ
<a href="http://www.cynthiafoxlawyer.com/24/og-air-jordan-5 ">og air jordan 5</a><a href="http://www.cynthiafoxlawyer.com/25/nike-zoom-fly-sp-nyc1 ">nike zoom fly sp nyc1</a><a href="http://www.cynthiafoxlawyer.com/26/supreme-air-jordan-5-box-packaging ">supreme air jordan 5 box packaging</a><a href="http://www.cynthiafoxlawyer.com/27/jordan-13-pure-money-shirts ">jordan 13 pure money shirts</a>
air jordans over the years air max coils http://www.ecovivainternational.top/36/air-jordans-over-the-years-air-max-coils
descargar facebook
پنجشنبه 15 آذر 1397 11:42 ق.ظ
Hi, i read your blog occasionally and i own a similar one and i was just wondering if you get a lot of spam responses?
If so how do you stop it, any plugin or anything you can recommend?

I get so much lately it's driving me insane so any assistance is very much appreciated.
What Equipment is Needed for Sling TV
سه شنبه 29 آبان 1397 07:27 ب.ظ
Hey there excellent blog! Does running a blog such as this require a large amount of work?
I have very little knowledge of computer programming
however I was hoping to start my own blog in the near future.
Anyways, should you have any recommendations or techniques for new
blog owners please share. I know this is off topic nevertheless I
simply needed to ask. Thank you!
What Equipment is Needed for Sling TV
یکشنبه 27 آبان 1397 10:56 ب.ظ
obviously like your website however you have to take a
look at the spelling on several of your posts. A number of them are rife with spelling problems and I
to find it very troublesome to inform the reality nevertheless I will certainly come back again.
What Equipment is Needed for Sling TV
شنبه 19 آبان 1397 07:46 ق.ظ
If some one wants expert view concerning blogging after that i
recommend him/her to go to see this blog, Keep up the fastidious job.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30


Admin Logo
themebox Logo