به روز نامه الكترونیكی درد نیوز اولین سایت حقوق بشر و محیط زیسنت ایران خوش آمدید تاسیس 1379 درد نیوز - صید ماهیان استخوانی در آستارا 70 درصد کاهش یافت

دنیای وارونه-عجب رسمیه رسم زمونه

صید ماهیان استخوانی در آستارا 70 درصد کاهش یافت

تاریخ:دوشنبه 4 آبان 1394-11:16 ب.ظ

رییس اداره شیلات شهرستان آستارا از کاهش 70 درصدی صید ماهیان استخوانی در یک ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.


صادق خاصی پور  گفت: صیادان آستارایی در مهرماه امسال یک هزار و 723 کیلوگرم انواع ماهیان استخوانی را در سواحل این شهرستان صید کردند.
وی با اشاره به اینکه این میزان صید ماهیان استخوانی صید به روش پره کشی انجام شده، افزود: 49 صیاد شرکت موج گل سیبلی با 32 بار پره کشی اقدام به صید ماهیان استخوانی کرده اند.
وی عمده صید صیادان آستارایی را از نوع کفال ، ماهی سفید و کپور عنوان کرد.
رییس اداره شیلات آستارا اظهار کرد: در این مدت یک هزار و 111 کیلوگرم ماهی کفال، 495 کیلوگرم ماهی سفید و 117 کیلوگرم ماهی کپور و آزاد صید شده است.
وی اضافه کرد: در طول مهرماه، صیادان آستارایی 15 روز کولاکی را سپری کردند که همین امر منجر به کاهش صید ماهیان استخوانی در نخستین ماه از فصل صید شد.
وی با بیان اینکه به دلیل برودت زودهنگام هوا صید ماهی در شهرستان های تالش و آستارا چند رور زودتر از وقت مقرر آغاز شد ، گفت: از 20 تا 31 شهریور به دلیل کولاکی نبودن دریا صیادان آستارایی دو هزار و 509 کیلوگرم انواع ماهیان استخوانی را صید کردند.
وی ادامه داد: این روش صید در سواحل دریای خزر تا 20 فروردین سال آتی ادامه پیدا می کند.
خاصی پور افزود: سال های اخیر ذخایر انواع آبزیان دریای خزر و همچنین صید ماهیان استخوانی و خاویاری بنا به دلایل آلودگی های ناشی از استفاده بیش از حد کشاورزان از سموم و کودهای شیمیایی و نیز برداشت بی رویه شن و ماسه از رودخانه ها و نیز صید بی رویه کاهش یافته است.
49 صیاد شرکت موج گل سیبلی آستارا در 18 کیلومتر نوار ساحلی این شهرستان در غرب استان گیلان در زمینه صید ماهیان استخوانی فعالیت می کنند
ژ"
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic