تبلیغات
به روز نامه الكترونیكی درد نیوز اولین سایت حقوق بشر و محیط زیسنت ایران خوش آمدید تاسیس 1379 درد نیوز - چه منفعتی از جان ایرانی ها مهمتر است؟ اول باید مكه و مدینه آزاد بعدا مناسك حج بر گزار شود..اادارستانی

دنیای وارونه-عجب رسمیه رسم زمونه

چه منفعتی از جان ایرانی ها مهمتر است؟ اول باید مكه و مدینه آزاد بعدا مناسك حج بر گزار شود..اادارستانی

تاریخ:جمعه 3 مهر 1394-05:06 ب.ظ

چه منفعتی از جان ایرانی ها مهمتر است؟ اول باید مكه و مدینه آزاد بعدا مناسك حج بر گزار شود..اادارستانی

در عید نوروز امسال  به دونوجوان ایرانی در فرودگاه عربستان دومامور انتظامی عربستان تجاوز جنسی كرده بود كه فقط اینها بودند موضوع را فاش كردند شادی قبلا هم موارد ی بوده  كه افراد بخاطر آبرو شكایت و فاش نكردند وبا اینكه دولت ایران گفت عربستان این دو مامور را محاكمه كرد  اما خبری از محاكمه این مامور وهابی عربستان نشد و فراموش شد و قبل از آن  دهها مورد پیش آمده از  جمله جمعه خونین دهه شصت... هیچ وقت عربستان جوابگو شند واما یاین بار ...موسم حج است و این روزها رسیدن هر خبری از سرزمین وحی برای ایرانی ها مهم و حساس است. اما شاید سقوط یک چرثقیل در مسجدالحرام بدترین خبری بود که می شد امسال به خانواده های حاجیان داد و این یک سوی ماجرا بود. آن طرف هم زائرانی بودند که بعد از سالهای متمادی در صف ماندن بالاخره نوبتشان رسیده بود و با هزینه کردن مبلغی قابل توجه برای ادای فریضه ی حج خود به عربستان رفته بودند و ساعت های اولیه انتشار خبر معلوم نبود که زنده اند یا نه و در صورت مجروحیت و در حالی که هنوز ایام برگزاری مناسک حج شروع نشده قادر به ادامه سفر معنوی هستند یا نه.

عربستان تحت سلطه آل سعود وهابی بی دین است  سال های متمادی است که با ایران سرخصومت دارد. رقابت بر سر نفوذ منطقه ای و رقابت های نفتی با ایران، تعارض ایران و عربستان در مداخلات نظامی عربستان در بحرین و سوریه و جنگ رسمی با یمن، قرارگرفتن دیکتاتوری آل سعود وهابی  بی دین و نوكر غرب ( كه شاه و دولت  بدون انتخابات مردمی  هستند و در مله عله عام مخالفین شاه با شمیشیر سر بریده می شوند حتی زنان حق رانندگی و ... ندارنند)در مقابل نظام مردم سالارانه موفق جمهوری اسلامی و از همه مهمتر نگاه خصمانه ی عربستان به جمهوری اسلامی از زاویه ی تعارض مذهبی شیعه و سنی و مشی خلاف وحدت سعودی ها در دشمنی این نظام با ایران تردیدی باقی نمی گذارد و تقریبا در داخل کشور و بین عموم مردم نیز عربستان چهره ای منفور دارد. خصوصاً که در حافظه ی تاریخی مردم ایران کشتار حجاج بیت الحرام در سال ۶۶ همچنان پررنگ است... و در سال های اخیر نیز حوادثی از جمله تعرض به دو نوجوان ایرانی در فرودگاه جده، تنفر روی تنفر آورده است...

اما نقطه عطف ماجرا این است که این حس انزجار مردم نسبت به حکومت آل سعود هیچوقت از سمت دولت روحانی که در زمان خود شاهد چندین جنایت های متعدد درحق ایرانی ها از سمت عربستان بوده است، به رسمیت شناخته نشد.

خبر تجاوز مامورین فرودگاه جده به دو زائر ایرانی علی رغم شرمی که صحبت درباره آن نزد افکارعمومی داشت به سرعت خشم ایرانی ها را برانگیخت و مطالبه برخورد قانونی ایران با دولت عربستان را شکل داد.

تصور کنید که خانواده ای بعد از انتظاری طولانی و صرف هزینه، تعطیلات نوروز خود را در سرزمین وحی گذرانده اند و در راه بازگشت حادثه ای که شاید تلختر از آن ممکن نبود برای عزیزانشان رقم خورده و دستشان نیز در محل جنایت به جایی نرسیده است. انتظار آنها در طول مسیری که با غمی سنگین به سمت ایران می آیند و بعد از اینکه در رسانه ها نیز خبر این اتفاق ناگوار منتشر می شود، از دولت خود چیست؟ غیر از اینکه هرچه زودتر از طریق فشارهای قانونی بر کشور عربستان دو مامور خاطی به سزای عملشان برسند تا اندکی از دردشان کاسته شود؟ واگر این انتظار بزرگی است انتظار عذرخواهی از سمت عربستان چه؟

مدیرکل کنسولی وزارت امورخارجه به فاصله یک روز بعد از تعطیلات کاردار عربستان را احضار و مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران را درباره رخ دادن این موضوع به وی ابلاغ می‌کند و خواهان اجرای اشد مجازات برای خاطیان می شود که البته وقتی این سو واکنش ها آمیخته با تسامح و تساهل است، مجازاتی که هیچوقت اجرا نمی شود و عذرخواهی که هیچگاه صورت نمی گیرد موضوع چندان عجیبی نیست.

حالا و به فاصله چندماه بعد، در غروب یک روز جمعه و در حالی که زائران ایرانی اولین روزهای اقامت خود در مکه را سپری می کنند، خبر سقوط یک جرثقیل در حریم مسجدالحرام مردم را شوکه می کند. عکس های خبری که بلافاصله به دنبال این خبر می آید صحنه های فجیعی را نشان می دهد که هرکسی را یارای تماشای آن نیست و البته این سوال اساسی هم هست که این همه جرثقیل ساختمان ساز در حریم کعبه و در زمانی که مکه شلوغترین روزهای خود را در طی سال می گذراند، چه می کند.

درماه برگزاری حج که هزاران ایرانی در مکه حضور دارند، خبری که می گوید دراین حادثه تنها ۱۲ایرانی مصدوم داریم چندان محتمل به نظر نمی رسد. تئوری عدم اعتماد مردمی به آمارهای دولتی طی روزهای آتی و ازدیاد آمار مجروحین و درگذشتگان هم قوت می گیرد.

درحالی که این بار هم همه منتظر واکنش ایران در تقبیح این سهل انگاری سعودی ها هستند، بیانیه کاملا خنثی آقای روحانی و صرف ابراز همدردی با بازماندگان بدون حتی کلمه ای خطاب به مسئولین عربستانی، حادثه مکه را نه در همان سطح اما به بایگانی ای می سپارد که حوادثی چون فرودگاه جده، کارشکنی های عربستان در مسیر فروش نفت ایران، جنایتهای آل سعود در یمن، انفجار سفارت ایران در بیروت و کشته شدن دو ایرانی و همه خباثت آل سعود در کنار بی توجهی دولت ایران سپرده شد.

همه این اتفاقاتی که هرکدام ضربه های مهمی به ایران زدند همه در دولتی اتفاق می افتد که با شعار بازگرداندن عزت به پاسپورت ایرانی روی کار آمد.

آنچه افکارعمومی از دولت انتظار دارد اهمیت دادن به سرنوشت اتباع خود در عربستان و رفع بی تفاوتی نسبت به آسیبهایی است که به آنان رسیده است. حمایت از ایرانی های آسیب دیده در حادثه مکه در موارد ساده ای چون اعتراض به سهل انگاری عربستانی ها در نقص ایمنی جرثقیل ها و باقی ماندن آنها در خانه ی خدا در ایام حج و فراهم کردن تسهیلاتی برای زائرین مجروح بود تا بتوانند سال آینده و با هزینه عربستان حج نیمه تمام خود را به جا بیاورند. بحث دیه هم که گویا طرف عربستانی خود را مکلف به پرداخت آن می داند.

با وضعیت سکوت دولت ایران در برابر دولت عربستان، که خیال آل سعود را هم از پاسخگویی و عذرخواهی راحت می کند، تنها سوال بی جواب این است که چه میزان منفعتی پشت رابطه ایران و عربستان مخفی است که به خاطر آن منفعت، دولتی حاضر می شود به همین راحتی از دست رفتن جان اتباعش را نادیده بگیرد؟
آخر وقتی به زایران تجاوز جنسی می شود و حمله مسلحانه و كشتار می شود و به عمد چرثقیل آدم كش وهابی عربستان زایران ایرانی را به عمد كشتار می كند ...چه نیازی است مجوز اعزام حجاح به عربستان صادر می شود .....در با پول واریزی حاجیان شاه د یكتاتور عربستانی به  كشورهای جهان تروریست آدم كش صادر می كند و به یمن و عراق و وسریه حمله می كند....ای كاش مسئولان نظام بجای مجوز اعزام حجاج به عربستان مجوز جهاد  و آزادسازی مكه و مدینه را صادر می كردند بخدا  من و تنها فرزندم و همسرم و خانواده ام آماده ایم رایگان بعنوان جهادگر برویم مكه و مدینه را آزاد كنیم و چه لزومی دارد كشوری كه شاه و دولت و مجلس  بدون انتخابات هستند د یكتاتوری بربر یت و وهابیت و  بی دین  و نوكر آمر یكا.... من بعنوان مسلمان شرم می كنم وقتی می شنوم عربستان به سوریه و عراق و یمن حمله نظامی می كند  و مردم را قتل عام یا تروریست به جهان می  فرست و آقایون و خانمها  پول می ریزند به عربستان بروند تا حاجی بشوند بخدا مطابق شرعیت حج اینطور انسانها قبول نیست مگر كشور عربستان شاه بی دین اش ساقط مسلكانان بجای اعزام برای حج اول باید پولشهایش را بدهند برای جهاد و آزاد سازی عربستان و بعد حج بروند...من آماده ام فرماندهی ارتش حمله كننده به عربستان راب رعهده بگیرم و من با یك گردان پیاده و یك گردان پشتبانی و زرهی  و حمایت هوایی در عرض سه روز عربستان را فتح می كنم من یك درجه داربازنشسته ارتش هستم  و باكی از كسی ندارم و حرفم حرف است ...اگر بخواهیم  جهان از تروریست پاك شود باید شاه و حاكمان دیكتاتور عربی باید منقرض  شوند..اا دارستانویسنده و محقق و روز نامه نگار و فعال حقوق بشر 09119812795
ژ"
نظرات() 
How do I stretch my Achilles tendon?
شنبه 1 مهر 1396 01:49 ب.ظ
Hello there! Do you know if they make any plugins to assist with Search Engine Optimization? I'm trying to
get my blog to rank for some targeted keywords but I'm not seeing very good gains.
If you know of any please share. Thank you!
manicure
شنبه 9 اردیبهشت 1396 10:21 ق.ظ
I visit every day some web pages and blogs to read
articles or reviews, except this website provides feature based writing.
BHW
دوشنبه 21 فروردین 1396 07:24 ق.ظ
Hi there, yes this paragraph is in fact good and I have learned
lot of things from it regarding blogging. thanks.
zakaria jahan
پنجشنبه 19 اسفند 1395 04:42 ب.ظ
مقاله جالبی بود
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo